Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Som pacient ktorý trpí parodontitídou. Môžem mať aj napriek tomu zubný implantát?

Ak ste pacient, ktorý trpí parodontitídou môžete mať aj napriek tomu zubný implantát. Je však dôležité, aby sa toto ochorenie preliečilo, a aby pacient bol oboznámený o tom, ako predchádzať parodontitíde. Parodontitída postihuje len prirodzené zuby. Ak ste svoje zuby stratili v dôsledku tejto choroby, môžu byť nahradené implantátmi. Ak je toto ochorenie v pokročilom štádiu môže dôjsť k úbytku kosti. Vtedy je možné stratenú kosť zrekonštruovať. Veľa pacientov si myslí, že zubné implantáty vyriešia otázku problému chorôb parodontu. Zubné implantáty nám nahradia stratené zuby, ale riziká ochorenia parodontu nám hrozia aj naďalej. Preto ak chceme, aby nám zubné implantáty slúžili čo najdlhšie musíme vedieť ako predchádzať možným ochoreniam a komplikáciam po implantácii.

Gingivitida - meranie hĺbky ústupu kostiAko vzniká parodontitída?

Slengovo nazývaná paradentóza. Je to vlastne zápalové ochorenie tkanív, ktoré držia zuby v zubnom lôžku. Hlavnou príčinou ochorenia parodontu je bakteriálny povlak. Naše ústa sú plné baktérií. Tieto baktérie, spolu so slinnými zložkami, stále tvoria lepkavý bezfarebný povlak na zuboch. Denné používanie kefky a zubnej nite pomáha zabrániť hromadeniu povlaku. Ak sa nedodržiava pravidelná hygiena tento povlak sa nahromadí natoľko, že sa vyformuje hrubý vrstva, na ktorej sa baktérie rýchlo rozmnožujú. Potom sa vytvára jedovatý povlak, ktorý poškodzuje ďasná. Toto počiatočné štádium parodontidídy je gingivitis. Ten sa prejavuje zápalom, napuchnutím a krvácaním ďasien. Ak sa táto choroba nelieči prepukne do takého štádia, že ďasno začne ustupovať od zuba (ide o ústup kosti) a potom dochádza k uvoľňovaniu zubu. Nakoniec dochádza k strate zubov. Nahromadený povlak už nemožno odstrániť len zubnou kefkou. Vyčistiť ho môže už len zubný lekár, alebo hygienička.

Ako predchádzať vzniku chorôb parodontu?

Výhovorky typu “ja to mám v génoch” niesu pravdivé. Tento typ ochorenia sa nededí. Dedia sa skôr hygienické náviky. Preto je dôležité, aby ste dodržiavali správnu ústnu hygienu a viedli k tomu aj mladšie generácie. Poradte sa so svojim zubným lekárom, alebo hygienikom, aby Vám ukázal ako si správne čistiť zuby a aké prípravky používať. Dôležité je aj použitie kefky, medzizubných kefiek a zubnej nite. Nepodceňujte ťažkosti a príznaky tohto ochorenia. Pravidelne navštevujte svojho stomatológa a hygienika.

dental cleaning

Aké sú príznaky parodontitídy?

 • Krvácanie z ďasien pri čistení
 • Červené, opuchnuté  ďasná
 • Hnis vylučovaný z priestoru medzi zubami a ďasnami
 • Zuby menia svoju pôvodnu polohu
 • Ustupujúce ďasná
 • Dlhodobo zlý dych
 • Mierna bolesť ďasien a zubov
 • Obnažovanie krčkov a koreňov

6 thoughts on “Som pacient ktorý trpí parodontitídou. Môžem mať aj napriek tomu zubný implantát?”

 1. Zdravím Vás, tiež by som Vás poprosil o cenník, All on 4 hore aj dole. Máte pobočku aj v okolí Nitry. Vopred Vám ďakuem.

  Reply
  • Dobrý deň, pán Peter

   Ďakujeme, že ste sa obrátili na Smile clinic ohľadom ošetrenia All on 4.
   S podrobnými informáciami sme Vás kontaktovali emailom.

   S pozdravom
   Implant Clinic tím

   Reply
  • Dobrý vecer na dvojke vpravo hore mam 12 rok implantát kýve sa mi asi pól roka doktor mi ho zafixoval po dvoch týždňoch mi hmota vypraskala a vypadla korunky sa kýve prosím poraďte aké sú možnosti zub vôbec nepoužívam v noví zubami neskripem fajčím digi cigarety dakujem za vašu radu

   Reply
   • Dobrý deň, pani Viera,
    ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Ideálne by bolo, ak by ste vedeli prísť k nám na kliniku, kedy by Vás jeden z našich lekárov vyšetril a urobil snímky. Bez RTG snímkov a vyšetrenia Vám žiaľ nevieme poradiť.
    V prípade záujmu o termín na konzultáciu nás neváhajte kontaktovať.

    S pozdravom
    Petra – Smile Clinic

    Reply
  • Dobrý deň, pani Viera,
   ďakujeme, že ste nás kontaktovali ohľadom vykývaného implantátu. Odpovedali sme Vám e-mailom.

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic

   Reply

Leave a Comment