Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Náhrada chýbajúceho zuba

Náhrada jedného zuba – prečo je to také dôležité?

V Implant Clinic vieme pomôcť aj pacientom, ktorým chýba len jeden alebo zopár zubov. Výhodou náhrady jedného chýbajúceho zuba zubným implantátom je, že nie je potrebné obrúsiť susedné dva zuby na uchytenie mostíka. Zubný implantát sa zavedie na miesto chýbajúceho zuba, na ktorý sa nasadí dočasná korunka.

Pozrite sa na fotografie pacienta, ktorý sa po strate zuba č. 21 rozhodol pre jeho náhradu zubným implantátom.

Príčiny straty zuba :

– rozsiahly zubný kaz

– zlyhanie endodontického ošetrenia

– menej často vrodená vývojová chyba, v dôsledku ktorej nie je zárodok trvalého zuba v kosti založený

– úraz

Je veľmi dôležité takéto chýbajúce zuby nahradiť ako v prednom, tak aj v postrannom úseku chrupu vhodnou protetickou náhradou. V opačnom prípade môže byť chýbajúci zub zdrojom viacerých problémov, ako napríklad: ťažkosti s jedením, žuvaním, s rečou a v neposlednom rade sklon – posun okolitých zubov do medzery, ktorú vypadnutý zub zanechá.

Existujú tri možnosti náhrady jedného chýbajúceho zuba:

1. Implantát

2. Fixný mostík

3. Čiastočne snímateľná zubná náhrada

1. Implantát

Najvhodnejšou náhradou jedného chýbajúceho zuba je v súčasnosti zubný implantát, a to z viacerých dôvodov. Najvýznamnejším z nich je dlhodobá životnosť, pevnosť a stabilita, ako aj prevencia pred stratou kosti, ktorá sprevádza stratu zuba. Pri jeho zavádzaní nie je potrebné obrusovať susedné zuby, ako je to pri fixnom mostíku. Pôsobí ako prirodzený zub, pretože implantátová korunka sa vynára priamo z ďasna, na rozdiel od trojčlenného fixného mostíka, ktorého medzičlen sa ďasna len dotýka. Ďalšou výhodou implantátov je hygiena, rovnaká ako pri vlastnom zube, v porovnaní s fixným mostíkom, ktorého čistenie je náročnejšie a vyžaduje ďalšie hygienické pomôcky. Relatívnymi nevýhodami zubných implantátov je väčšia časová náročnosť a potreba viacerých návštev u zubného lekára.

náhrada jedného zuba

2. Fixný mostík

Fixný mostík je pomerne častou formou náhrady jedného chýbajúceho zuba, vyžaduje brúsenie dvoch až viacerých susedných zubov, aby sa tak vytvoril priestor pre budúce korunky. Medzi týmito korunkami je fixovaný medzičlen, ktorý sa dotýka ďasna a vypĺňa priestor v mieste chýbajúceho zuba. V ojedinelých prípadoch môže prísť po obrusovaní zubov k odumretiu nervu, čo následne vyžaduje ich endodontické ošetrenie. Ďalšou nevýhodou fixného mostíka je náročnejšia hygiena a potreba výmeny, pokiaľ sa na susedných obrúsených zuboch vytvorí kaz, alebo periodontálne ochorenie.

náhrada jedného zuba

3. Čiastočne snímateľná zubná náhrada

Poslednou možnosťou náhrady jedného chýbajúceho zuba je čiastočne snímateľná zubná náhrada. Jej základom je živicová báza farby ďasna, v niektorých prípadoch vystužená kovom, do ktorej je vsadený náhradný zub. Táto báza zabezpečuje retenciu náhrady spolu s rôznymi typmi spôn, ktoré sa opierajú o susedné zuby. Pre väčšinu pacientov je však tento typ náhrady nepostačujúci, pretože nemajú pocit prirodzeného zuba. Niektorí z nich môžu mať dokonca problémy so žuvaním, alebo rečou. Či sa rozhodnete pre implantát, mostík, alebo snímateľnú náhradu, záleží od viacerých faktorov. Preto by ste mali s vašim zubným lekárom prekonzultovať výhody, rovnako ako obmedzenia jednotlivých možností, predtým ako sa rozhodnete pre daný typ zubnej náhrady.

Málokedy príde človek iba o jeden zub. Najčastejšia príčina tejto straty je úraz, alebo nekvalitné ošetrenie v minulosti (nepodarená endodoncia, atď.) V každom prípade je dôležité chýbajúci zub nahradiť čo najskôr, nakoľko za sebou zanecháva medzeru, do ktorej sa postupne vsunú vedľajšie zuby.

Implant Clinic je implantologická klinika v ktorej sa špecializujeme na náhradu chrupu pomocou zubných implantátov. Jedná sa o náhradu viacerých chýbajúcich zubov alebo aj o náhradu jedného zuba.

Okrem zubných implantátov ponúkame ošetrenie pomocou zubných koruniek, ošetrenie koreňových kanálikov, kompozitné výplne, dentálnu hygienu.

Či ste prišli o zuby v mladom veku, alebo ste vzhľadom na svoj vek prišli o chrup odporúčame zubné implantáty v Implant Clinic. Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu v Implant Clinic Piešťany alebo Bratislava.

Jednou z najväčších výhod, ktoré ponúkame v Implant Clinic je, že pacient odchádza po zavedení zubných implantátov s nasadenými fixnými zubnými náhradami. Nemusíte sa preto obávať, že budete počas doby hojenia zubných implantátov bez zubov.

Cena náhrady jedného zuba zahŕňa: titánový implantát, implantátovú nadstavbu, a keramickú korunku.

Aké sú výhody zubných implantátov v Implant Clinic?

 • doživotná záruka
 • pri náhrade chýbajúcich zubov implantátmi susedné zdravé zuby nie sú ovplyvnené
 • zlepšenie artikulácie
 • obnovenie žuvacej funkcie
 • zavedené implantáty zabraňujú vstrebávaniu kosti po strate zubov
 • fixný mostík upevnený na implantátoch je pohodlnejšia forma náhrady chrupu ako snímateľná protéza

28 thoughts on “Náhrada chýbajúceho zuba”

 1. Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať či zubný implantát sa dá zaplatiť aj na splátky. Ďakujem.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Renáta

   Ďakujeme, že ste kontaktovali Smile clinic.

   Platba za zubný implantát je rozdelená na tri časti. Pri prvom ošetrení je potrebné uhradiť 70% z celkovej sumy za ošetrenie. Zvyšných 30% sumy sa uhrádza počas druhej a tretej návštevy.
   Mali by ste záujem o termín na jednej z našich kliník v Bratislave alebo v Piešťanoch?

   S pozdravom
   Tím Smile clinic

   Reply
 2. Vypadol mi zub cislo 5 vpravo dole..co by stala kompletne cela procedura implantatu tohto jedneho zubu? Vdaka

  Reply
  • Dobrý deň, pán Peter

   Ďakujeme, že ste kontaktovali Smile clinic ohľadom zubného implantátu.
   Radi Vám poskytneme informácie o cene za spomínané ošetrenie a taktiež o celej procedúre.
   Kontaktovali sme Vás e-mailom.

   S pozdravom

   Tím Smile clinic

   Reply
 3. Dobry den,prosim orientacne cenu na vybratie starej korunky a zavedenie noveho implantatu..je to horna 5tka. Dakujem.

  Reply
  • Dobrý deň p. Denisa,
   ďakujeme za Váš komentár.

   Cena za extrakciu, implantáciu, implantátovú nadstavbu a keramickú zubnú korunku spolu je cca 1200-1500Eur. Provizórna korunka je pacientom nasadená v deň implantácie bezplatne.

   Termín si môžete objednať na pobočke v Bratislave alebo v Piešťanoch.

   Tešíme sa na Vašu návštevu

   Reply
 4. Dobrý deň,chcem sa spýtať koľko by ma stál implantát hornej dvojky zub mám už vytrhnutý ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň, pani Daniela.

   Ďakujeme, že ste kontaktovali našu zubnú kliniku ohľadom ceny za implantáciu hornej dvojky. Prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku. Kontaktovali sme Vás e-mailom, aby sme Vám mohli poskytnúť viac informácií o Vašom ošetrení.
   S pozdravom,
   Smile Clinic

   Reply
 5. Dobry den, chcel by som vas poprosit o cenovu ponuku jedneho zubneho implantatu, ide o 6ku zub dole. Kolko by stala orientacne cela procedura od extrakcie zvysku mrtvej 6ky, cez CTscan, po implantat s nadstavbou a korunkou? Dakujem

  Reply
  • Dobrý deň, pán Ivan

   Ďakujeme, že ste kontaktovali našu zubnú kliniku ohľadom ceny zubného implantátu a procedúry s ním súvisiacej. Kontaktovali sme Vás e-mailom.
   S pozdravom
   Implant Clinic

   Reply
 6. Dobrý den mohla by som poprosit cennik inplantatov? Totiz ore mi chybaju od 5,6,7 a mam zly pocit ze zachvilu to bude aj styrka:/.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Alexa,
   ďakujeme, že ste nás kontaktovali ohľadom náhrady horných chýbajúcich zubov pomocou implantátov.
   E-mailom som Vám poslala link pomocou ktorého si naplánujete rýchly telefonát so mnou alebo mojou kolegyňou, vysvetlíme Vám proces ošetrenia a v prípade záujmu Vás objednáme na konzultáciu k lekárovi.
   Prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku.

   Prajem pekný deň
   Petra – Smile Clinic

   Reply
 7. Dobrý deň chýbajú mi dve za sebou idúce stoličky6 a 7 koľko by stál implantát stačil by jeden aby udržal obe stoličky? Ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň Peter,
   Ďakujeme vám za komentár. Pri dvoch vedľa seba chýbajúcich zuboch sú potrebné dva implantáty. Jeden nie je postačujúci. Ak by ste mali záujem o termín konzultácie radi vás objednáme.

   Implant Clinic team

   Reply
 8. Dobrý deň,
  chcela by som Vás poprosiť o cenovú ponuku zubného implantátu a čo všetko to zahŕňa. Jedná sa o 6-ku zub. Ďakujem veľmi pekne.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Gabriela.

   Ďakujeme, že ste nás kontaltovali.
   Viac informácií o zubných implntátoch spolu s cenou sme Vám zaslali na uvedený e-mail.

   S pozdravom

   Petra – Implant Clinic

   Reply
   • Dobrý deň. Dnes som bola na extrakcii 7cky hore. Ostala mi tam 8cka, doktor hovorí, že je možné že sa ešte bude posúvať, keďže nie je celá prerezana. Mám 26 rokov. Chcela som sa informovať o náhrade, či je mozne 7cku nahradiť implantátom alebo nechať priestor pre 8cku. Poprípade by som poprosila o cenník implantátu. Ďakujem

    Reply
    • Dobrý deň p. Lenka,
     je nám ľúto, že ste prišli o zub č.7. Keďže sa jedná o zub molár, ktorý je veľmi potrebný pre žuvaciu schopnosť chrupu, áno odporúčali by sme ho nahradiť zubným implantátom.
     Cena za jeden zubný implantát, spolu s korunkou a nadstavbou je cca od 1000Eur. Odporúčame konzultáciu priamo na klinike v Bratislave alebo Piešťanoch, zhotovenie RTG a CT snímkov pred plánovaním liečby.
     Termín si môžete objednať cez kontaktný formulár : https://www.implantclinic.sk/kontakt/

     Tešíme sa na Vašu návštevu,

     S pozdravom,

     Natália

     Reply
  • Dobrý deň Michaela,

   Ďakujeme vám za váš komentár.

   Cenu a postup ošetrenia sme vám zaslali na váš e-mail

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 9. Dobrý deň. Koľko stojí implantát jedného zuba? Prosim komplet cenu, nie cennik pretože neviem čo súvisi s implantantom. Ďakujem.

  Reply
  • Dobrý deň Lenka,

   Ďakujeme vám za váš komentár.

   Cenu za ošetrenie sme vám zaslali na váš e-mail

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
   • Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, koľko stojí náhrada jedného zuba. Čiastočne snímateľnú zubnú náhradu myslím.

    Reply
    • Dobrý deň p. Judita,
     náhradu jedného zuba Vám môžeme ponúknuť pomocou zubného implantátu. Toto je fixné riešenie náhrady zuba. Čiastočne snímateľnú náhradu zuba bohužiaľ neponúkame, pretože uprednostňujeme skôr fixné riešenie.

     Na Váš email som Vám poslala viac informácii o fixnej náhrade jedného zuby – zubnom implantáte.

     S pozdravom,

     Reply
  • Kolko implatatov potrebujem ked nemam ani jeden zub v dôsledku paradentozy a je potrebne cely chrup urobit aj zubnu kost doplnit.

   Reply
   • Dobrý deň, pani Natália,
    ďakujeme za otázku. Zvyčajne je potrebných 4 – 6 zubných implantátov, ktoré podopierajú 12 až 14 členný keramický mostík. Presný počet implantátov stanovuje lekár počas osobnej konzultácie na základe CT scanu. V prípade záujmu o nezáväznú konzultáciu nás neváhajte kontaktovať.

    S pozdravom
    Petra – Implant Clinic

    Reply
 10. Dobry den. Chyba mi 1 zub dvojka už 2 roky. Kolko stoji implantant? Prosim komplet cenu, nie cennik pretože neviem čo súvisi s implantantom. Ďakujem. Som z Bratislavy. S pozdravom.

  Reply
  • Dobrý deň Alžbeta,

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.

   Cenník a odpoveď sme vám zaslali na váš e-mail.

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply

Leave a Comment