Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Svoje zuby som stratil v dôsledku parodontitídy. Môžem mať aj napriek tomu zubný implantát?

Ak ste svoje zuby stratili v dôsledku parodontitídy, môžete mať aj napriek tomu zubné implantáty. Avšak prvoradé je toto ochorenie najprv ošetriť.

Parodontitída a zubný implantát

Zápalové ochorenia parodontu je považované za hlavnú príčinu straty zubov u dospelej populácie. A preto je dôležité, aby sme vedeli čo najviac o tom, ako predchádzať tomuto ochoreniu. Prítomnosť tohto ochorenia zistí zubný lekár, alebo hygienik prehliadkou. Ďasná bývajú opuchnuté, červené a ľahko krvácajú. Diagnostika tohto ochorenia sa určuje aj parodontálnou sondou. Je to nástroj, ktorý určí hĺbku ustúpeného ďasna pri zube. Takýto ústup ďasna nastáva, keď parodontitída v pokročilom štádiu spôsobí úbytok kosti a medzi zubom a ďasnom sa vytvárajú väčšie medzery. Následkom takého ústupu kosti dochádza k strate zubov.

Dobré orálne zdravie

Čím lepšie orálne zdravie tým je menšie riziko straty zubov. Čo sa považuje za dobré orálne zdravie?

  • Zdravé ďasná pekne priliehajú k zubom a majú svetlo ružovú farbu
  • Pri stlačení a pri čistení nekrvácajú
  • Zuby sú pekne zoradené a nemajú nijaké kazy
  • Zubná sklovina je hladká a biela

Zub sa skladá z dvoch hlavných častí. Vonkajšia časť sa nazýva korunka a vnútorná časť – pulpa. V pulpe sa nachádzajú krvné cievky, nervové zakončenia, ktoré vedú do nervu zuba. Nerv zuba potom ďalej vedie do čeľuste a pevne drží zub. Celkové zdravie je často podmienené stavom koreňa zubu. Môžeme to prirovnať k základu domu. Čím silnejší základ tím stabilnejší dom.

Aj keď Vaše zuby boli nahradené zubnými implantátmi to neznamená, že Vám nehrozia nijaké ochorenia. Po implantácii a nasadení koruniek pacient musí pokračovať v precíznej ústnej hygiene. Zanedbanie hygieny by mohlo viesť k neúspešnosti implantácie. Parodontitída je ochorenie, ktoré sa vyskytuje u prirodzených zuboch. Perimplantitída je ochorenie, ktoré môže postihnúť pacientov so zubnými implantátmi. Tak ako parodontitída, perimplantitída vzniká pri zlej orálnej hygiene.

Leave a Comment