Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Čo sú zubné implantáty?

Zubné implantáty zmenili život tisíckam ľudí na Slovensku, ktorí stratili zuby pre rôzne dôvody. Zvyčajne pri úrazoch alebo ochoreniach. Zubné implantáty ponúkajú dlhodobé riešenie pri výmene protézy, alebo náhrade strateného chrupu a tak navrátia funkčnosť a estetiku chupu.

Rezervovať Bezplatnú Konzultáciu

O zubných implantátoch

Zubné implantáty sú štandardom pri náhrade zubov, pretože sa správajú a fungujú presne ako prirodzené zuby

Zubné implantáty sú umelé korienky zubov, ktoré poskytujú pevnú základňu pre fixné, náhradné zuby. V porovnaní s protézou, mostíkom a korunkami sú zubné implantáty obľúbeným a efektívnym dlhodobým riešením pre ľudí, ktorým chýbajú či zlyhávajú zuby, alebo majú s nimi chronické problémy. Ide v podstate o skrutku, ktorá je zavedená do kosti v ktorej sa na pevno vrastie. Náhrady koruniek zubov (implantátové korunky)  sú následne naskrutkované na zubné implantáty. Pomocou zubných implantátov je možné nahradiť jeden zub, viacero zubov, prípadne aj celý zubný oblúk. Týmto zabezpečujú výrazne vyšší komfort u bezzubých pacientov, ktorí by boli v opačnom prípade odkázaní na nosenie snímateľných protéz.

Prečo sú zubné implantáty úplne pohodlné a bezpečné? Doktori používajú titánové implantáty vysokej kvality, ktoré sa postupom času spájajú s živými kostnými bunkami čeľuste. Táto spojka vytvára silnú a odolnú základňu pre vaše nové zuby. Čo znamená, že nedochádza ku žiadnemu pohybu (ktorý sa niekedy môže vyskytnúť pri protézach). So zubnými implantátmi nemáte problémy s jedlom. Nie je potrebné ich pravidelne opravovať a konečne sa nemusíte hanbiť slobodne sa zasmiať s otvoreným úsmevom.

Podmienkou pre zavedenie zubného implantátu je dostatočná výška, šírka, ako aj hustota kostného tkaniva. Túto informáciu získava implantológ na základe CT- scanu. Pri nedostatočnom množstve kostného tkaniva existujú viaceré možnosti tzv. augmentácie – dostavby kosti.

Pri augementácii môže byť použitá vlastná kosť pacienta, prípadne kosť syntetická. Implantáty sú do kosti zavádzané v lokálnej anestéze, čo zabezpečuje bezbolestnosť tohoto zákroku. Následne je potrebná fáza hojenia po dobu 2-3 mesiace, aby mohol byť implantát zaťažený vhodnou zubnou náhradou. Behom tejto doby je v mieste implantátu vyhotovená dočasná zubná náhrada, to znamená že neostanete ani jeden deň bez zuba.

Zubné implantáty sa zvyčajne skladajú z troch častí:

1. Implantát:

Skrutka, ktorá slúži ako koreň pre vaše nové zuby. To je to, čo sa natrvalo pripája k vašej čeľusti.

2. Implantátová nadstavba:

Trvalá, ale doktorom odnímateľná, spojka, ktorá drží zub na mieste.

3. Korunka (alebo umelý zub):

Toto je časť zuba, ktorú môžete vidieť. Zvyčajne je vyrobená zo zirkónu alebo porcelánu, čo zaisťuje odolnosť a dobrý vzhľad.


Zubné implantáty môžu nahradiť jeden zub, viaceré zuby alebo kompletnú hornú a / alebo dolnú sadu zubov. Ak potrebujete obnoviť celý oblúk, môžete byť perfektným kandidátom na ošetrenie celých úst. Stomatochirurgovia vložia 4 – 8 zubných implantátov a potom na ne pripoja celý oblúk 12 – 14 zubov. Z toho vznikol názov („all on 4“ „all on 6“ alebo „all on 8“).

Rovnako ako sa zubné implantáty stali preferovanou voľbou pri náhrade zubov, tak aj prístup Implant Clinic sa stal preferovaným modelom liečby zubných implantátov. Náš tím implantológov, technikov a podporného personálu pracuje spoločne ako jeden celok s plne vybaveným laboratóriom na mieste. Spoločne vytvárajú nádherné úsmevy spôsobom, ktorý vám vyhovuje.

To je skutočná krása zubných implantátov z Implant Clinic.

Zubný implantát, titánová nadstavba, korunka

Celá čeľusť

Pre pacientovi, ktorí potrebujú vymeniť celú hornú a / alebo dolnú súpravu zubov. Orálny chirurg umiestni minimálne 4 až maximálne 8 zubných implantátov a potom na zubné implantáty pripevní mostík 10 až 14 zubov.

Chcem viac informácií o nahradení všetkých mojich horných alebo dolných zubov za zubné implantáty

Viaceré zuby

Občas vám chýba viac ako jeden zub, ale stále máte zdravé ďasná a okolité zuby. Najlepším riešením je nahradiť chýbajúce zuby a zachovať zdravé. V tomto prípade sa často umiestňuje viac zubných implantátov na podporu zubného mostíka, pričom vaše prirodzené zuby zostávajú nedotknuté.

Chcem sa dozvedieť viac o výmene viacerých zubov za zubné implantáty

Jeden zub

Ak ste stratili jeden zub v dôsledku nehody alebo parodontálnej choroby, môže sa vymeniť za zubný implantát. Váš nový zub bude vyzerať a fungovať rovnako ako vaše ostatné prirodzené zuby.

Chcem ďalšie informácie o nahradení jedného zuba zubným implantátom

Z čoho je zubný implantát vyrobený?

Súčasné zubné implantáty sú vyrábané z titánu, titánových alebo keramických zliatin. Ich povrch je upravený tak, aby zabezpečil čo najpevnejšie ukotvenie implantátu v kosti a dostatočnú biomechanickú stabilitu. Existujú viaceré typy povrchovej úpravy implantátov. Je to jednak zdrsnenie povrchu implantátov pomocou mechanických a chemických metód, prípadne ich kombinácie, alebo nanesenie špeciálnej hydroxyapatitovej vrstvy.

Zubné implantáty majú viaceré výhodné vlastnosti. Okrem estetického hľadiska výborne nahrádzajú aj funkčnú stránku zuba ako váš vlastný zub.

Zlepšenie celkového vzhľadu: zubné implantáty sa javia ako prirodzené zuby. A pretože sú pevne ukotvené v kosti, máte pocit vlastných zubov aj vy.

Zlepšenie artikulácie: nekompletné zuboradie často krát spôsobuje zníženie zrozumiteľnosti vašej reči. Pri zubných implantátoch nemusíte mať obavy z uvoľnenia protézy a Vaša reč bude zrozumiteľnejšia.

Zlepšenie prijímania potravy: Snímateľné protézy môžu spôsobovať problémy pri prežúvaní. Zubné implantáty fungujú ako Vaše vlastné zuby, preto môžete jesť Vaše obľúbené jedlá s istotou a bezbolestne.

Zvýšenie sebaistoty: Zubné implantáty Vám vrátia Váš úsmev a istotu a preto sa budete cítiť sebaistejší.

Zlepšenie orálneho zdravia: Pri zavádzaní zubných implantátov nie je potrebné obrusovať zdravé susedné zuby, ako je to pri výrobe mostíka. Zabezpečujú voľný prístup do medzizubných priestorov, čím výrazne zlepšujú ústnu hygienu pacienta.

Dlhá životnosť implantátov:  Zubné implantáty majú vysokú životnosť , pri dobrej starostlivosti môžu vydržať aj po celý život.

Vyšší komfort: Zubné implantáty sú pevne ukotvené v kosti, čím sú eliminované nepríjemnosti spojené s uvoľnovaním, prípadne lepením snímateľných protéz.

Nové zuby za jeden deň

Každá procedúra zubného implantátu začína bezplatnou virtuálnou konzultáciou.

Pri tejto konzultácii náš tím načúva vašim potrebám a vytvorí vám približný plán ošetrenia. Dozviete sa presne, na koľko vás zubné implantáty výjdu. Bez toho, aby ste sa museli obávať akýchkoľvek skrytých poplatkov.

ÁNO! Chcem si rezervovať bezplatnú virtuálnu konzultáciu

Ako funguje typické ošetrenie zubného implantátu na Implant Clinic?

Vyšetrenie pred zákrokom

Keď ste sa rozhodli, pre zubné implantáty, najprv dokončíte svoj plán ošetrenia s implantológom na klinike a začnete pripravovať všetko potrebné na začatie procedúry. Po dokončení tohto vyšetrenia ste pripravení rezervovať si termín na začatie ošetrenia.

Ošetrenie zubným implantátom

Toto je váš veľký deň. So zubnými implantátmi na svojom mieste môžete odísť domov s dočasnou sadou zubov, ktoré vyzerajú a fungujú ako vaše prirodzené zuby.

Kontrola po zákroku

Je dôležité pamätať na to, že po implantácii zubov nasleduje obdobie na zotavenie. Kým sa vaše kosti liečia, tak ste na diéte s mäkšími potravinami na niekoľko týždňov až mesiacov,. Počas tejto doby sa zvyčajne vrátite na pár vyšetrení, aby sme sa ubezpečili, že sa všetko správne hojí. Všetky vaše pooperačné vyšetrenia sú bezplatné.

O 2-3 mesiace neskôr:

Vaše Nové Zuby

Toto je posledný krok! Keď sa vaše ústa uzdravia a vaše nové zubné implantáty sú stabilné, môžeme vaše dočasné zuby nahradiť novými.

9 thoughts on “Čo sú zubné implantáty?”

 1. Dobrý deň,mala by som otazku približnú sumu celého chrupu. Už je náhrada ale nesedí takže uvažujem na fixnú protézu

  Reply
  • Dobrý deň Marcela,

   ďakujeme vám za váš komentár.

   Naša klinika sa špecializuje na náhradu chrupu pomocou zubných implantátov a fixného keramického mostíka čo poskytuje plnohodnotnú náhradu chrupu. Viac informácii sme vám zaslali na mail.

   Implant Clinic tím

   Reply
  • Dobrý deň, pani Alena

   Ďakujeme, že ste kontaktovali našu zubnú kliniku ohľadom ceny za kompletnú rekonštrukciu chrupu. Prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku. Kontaktovali sme Vás e-mailom, aby sme Vám mohli poskytnúť viac informácií o Vašom ošetrení.
   S pozdravom,
   Smile Clinic

   Reply
  • Dobrý deň, pani Monika

   Ďakujeme, že ste sa na nás obrátili ohľadom zubných implantátov. Viac informácií sme Vám zaslali e-mailom.

   S pozdravom,
   Andrea – Smile clinic

   Reply
  • Dobrý deň, pán Pavel,
   ďakujeme, že ste sa na nás obrátili ohľadom komplexnej rekonštrukcie chrupu. Na implantáty sa po zahojení nasádza keramický chrup. Viac informácií sme Vám zaslali e-mailom, prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku.

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic

   Reply

Leave a Comment