Systém náhrady všetkých zubov „All on four“

Dôvod opäť sa usmievať: Kompletná náhrada chrupu

full mouth dental implants

Môžu iba štyri zubné implantáty nahradiť všetky zuby na hornej alebo dolnej časti úst? Vďaka pokrokom v technológii zubných implantátov je odpoveď: Jednoznačne áno.

Verte tomu alebo nie, u dospelých je strata zubov mimoriadne bežná, najmä čím sme starší. V skutočnosti viac ako 450 tisíc ľuďom na Slovensku chýbajú všetky horné a/alebo dolné zuby. Mnohí ľudia sa radšej rozhodnú pre Kompletnú náhradu chrupu pomocou zubných implantátov, než aby žili s nepohodlím a problémami spojenými s protézou.

Mostík zubov, štyri zubné implantáty

Aby ste úplne porozumeli tejto pozoruhodnej technike výmeny zubov, mali by ste najprv pochopiť, čo je zubný implantát. Implantát je malá titánová skrutka, ktorá sa vojde do čeľuste a nahrádza koreňovú časť chýbajúceho zuba. Na vloženie implantátov je potrebná menšia operácia. Akonáhle je implantát na svojom mieste, pripevní sa naň korunka, ktorá vám poskytne vysoko realistický a funkčný, umelý zub.

Teraz to bude naozaj zaujímavé: Nepotrebujete zubný implantát pre každý z vašich chýbajúcich zubov. Všetko, čo potrebujete, sú štyri presne umiestnené implantáty na hornej časti úst a štyri na spodnej časti, aby sa vám obnovil celý úsmev. To je krása mostíka. A pretože je implantát vyrobený z titánu, má jedinečnú schopnosť spojiť sa so živou kosťou a fungovať ako jej súčasť. Zubný implantát sa nakoniec stáva súčasťou čeľustnej kosti a slúži ako silný a dlhotrvajúci základ pre vaše nové zuby.

Okrem toho, že vaše implantáty sú natrvalo fixné, má táto kostná fúzia ďalšiu dôležitú výhodu: môže zabrániť úbytku kosti v čelusti. Pomáha to udržiavať mladšiu štruktúru tváre a zdravú ústnu dutinu. Ale asi najväčším prekvapením mostíka je to, ako rýchlo dokáže zmeniť váš život.

Áno, môžete mať žiarivo nový úsmev už za jeden deň

Kombináciou presnej technológie a expertízou našich implantológov vyvinula Implant Clinic spôsob, ako vám dať nový úsmev za jeden deň.

Tu je prečo „all-inclusive“ prístup našej Implant Clinic funguje pre ľudí, ktorým chýba väčšina zubov:

 • Váš tím doktorov, zubných technikov a všetky potrebné zariadenia sú na jednom mieste – všetko zamerané na vás
 • Dokážeme vám upevniť zubné implantáty a mostíky vašich nových zubov
 • Z našej kliniky odchádzate s prirodzene vyzerajúcou, plne funkčnou sadou zubov – všetko za jeden deň

Po dni strávenom na Implant Clinic bude váš nový úsmev vyzerať skvele, ale je iba dočasný. Istý čas trvá kým sa vaša čeľusť zahojí a spojí so zubnými implantátmi. Potom sa vrátite a nahradíme vaše dočasné zuby trvalým úsmevom navrhnutým na mieru pre vás.

Ako viete, či je pre vás Kompletná náhrada chrupu v Implant Clinic tou pravou voľbou?

Všetkým našim prvým pacientom ponúkame bezplatnú konzultáciu. Na základe ktorej sa spravý bezplatný 3D CT sken. To určí, či potrebujete implantáty a pomôže našim doktorom pri vytváraní vášho plánu ošetrenia. Takže ak sa chcete dozvedieť viac o zubných implantátoch a jedinečnom prístupe Implant Clinic, jednoducho si rezervujte bezplatnú online konzultáciu. Je to najlepší spôsob, ako zistiť, ako môžu zubné implantáty zmeniť váš život.

Pripravený spraviť zmenu?

Zarezervujte si bezplatnú online konzultáciu ešte dnes. Nemusíte sa rozhodnúť hneď.

Chcem si Rezervovať Bezplatnú Konzultáciu

Ľudia prichádzajú o svoje zuby z rôznych dôvodov. Jedným z najčastejšch dôvodov je strach z ošetrenia. Veľa ľudí odkladá návštevu u stomatológa a mnohokrát prídu až keď je neskoro a poškodenie zubov už je mnohokrát nezvratné. Zlá, alebo nesprávna ústna hygiena je dôvodom prečo trpíme ochoreniami parodontu. Keď ignorujeme príznaky parodontitídy a necháme toto ochorenie bez liečenia, zubné lôžko a ďasno sa natoľko poškodí, že nie je schopné udržať zub a nakoniec zub vypadne.

Úraz je tiež jedným z dôvodov prečo prichádzame o zuby. Existuje náhrada všetkých zubov nazývaná „All on four„. To znamená náhrada všetkých zubov pomocou zubných implantátov. Na štyri zubné implantáty sa nasadí 12 členný mostík vyrobený z keramických koruniek. V dnešnej dobe sú zubné implantáty považované za jednu z najlepších možností náhrady zubov. Počet potrebných zubných implantátov pri takejto forme náhrady zubov na jedno zuboradie sa môže u každého pacienta líšiť. Záleží na veľkosti, tvare čeľuste a na hustote kosti.

Ako prebieha celý proces náhrady zubov „All on four“?

Po nasadení mostíka
Po nasadení mostíka

Pri prvej návšteve / konzultácii, ktorá je zdarma sa urobí CT snímok. Náš hlavný implantológ MUDr. Salka bude skúmať či ste vhodný kandidát na zubné implantáty. Posudzuje sa Váš zdravotný stav, stav chrupu, stav kosti. Keď nám chýbajú zuby dlhší čas môže dôjsť k úbytku kosti. Korene zubov stimulujú a vyživujú kosť. Keď o zuby prídeme dochádza k resorpcii kosti.

Aj keď nám chýba len jeden zub naruší sa celé zuboradie. Susedné zuby a mäkké tkanivo sa začnú posúvať na miesto kde bol zub. Preto je dôležité aby sa nahradil zub hneď po vypadnutí alebo extrakcii.

Všeobecne platí, že takmer každý pacient je vhodný kandidát na zubné implantáty. Výnimkou by mohli byť pacienti s neliečenou cukrovkou, ťažkými ochoreniami srdca alebo rakovinou. Taktiež pacienti, ktorí užívajú bisfosfonáty (lieky ktoré sa užívajú na liečbu kostí) vnútrožilovo nie sú vhodnými kandidátmi na implantáciu. Počas konzultácie bude pacient oboznámený s postupom implantácie a urobí sa plán liečby. Dáme priestor pacientovi na to, aby sa opýtal prípadné otázky a dáme mu čas na rozmyslenie. Ak pacient súhlasí s plánom liečby naplánuje sa termín ošetrenia.

Ako prebieha implantácia?

12-členný keramický mostík
12-členný keramický mostík

Celý zákrok začína podaním lokálneho anestetika. Celé ošetrenie je bezbolestné a každý pacient je vnímaný individuálne. Ak pacient má akékoľvek obavy, alebo strach upozorní na to lekára alebo sestričku. Ak pacient ešte má zuby, ale tie nespĺňajú svoj účel budú extrahované. Po extrakcii zubov sa môže implantovať. Zubné implantáty (značky Straumann, Neodent, Ankylos) sa zavádzajú na miesta tak, aby ich optimálne rozmiestnenie zodpovedalo veľkosti a tvaru čeľuste, alebo sánky. U niektorých pacientov je potrebná dostavba (augmentácia) kosti. Je to menší chirurgický zákrok, ktorý sa vykoná počas implantácie. Aby zubný implantát mal čo najlepšiu stabilitu musí sa integrovať do kosti. Na dostavbu kosti používame umelý biokompatibilný materiál, ktorý sa bezproblémovo zrastá s našou kosťou.

Po zavedení zubných implantátov pacient neodíde domov bez zubov. V Implantclinic pacientovi nasadíme bezplatne vysokokvalitné titánom vystužené živicové dočasné zubné náhrady, ktoré  slúžia pacientovi počas doby hojenia. Bezprostredne po implantácii pacienti musia jesť len mäkké alebo tekuté jedlá, aby sa predišlo komplikáciam počas hojenia. Je dôležité nefajčiť, a dodržiavať správnu hygienu. Pacient dostane antibiotiká, ktoré sa užívajú preventívne, aby sa zabránilo prípadným zápalom. V prípade bolesti pacient môže užiť analgetiká. Po 10 dňoch od implantácie sa vyberajú stehy a skontroluje sa či hojenie prebieha v poriadku. Doba hojenia sa pohybuje od 8 do 12 týždňov.

Po zahojení sa pacient vráti na odtlačky a naši technici začnú vyrábať trvalý mostík pozostávajúci z 12 alebo 14  keramických koruniek. Používajú pri tom najmodernejšie dostupné technológie ako je CAD-CAM (Computer-Aided Design a Computer-Aided výroby), digitálny model vášho nového úsmev sa stáva realitou v našom zubnom laboratóriu. Moderné frézovacie zariadenia dokážu premeniť materiály na protetické zuby, ktoré sú tak realistické svojimi prirodzenými farbami, medzerami a leskom, že by ste mali problém rozoznať či sú to zuby prirodzené alebo nie. Posledným krokom k Vášmu dokonalému úsmevu je nasadenie Vášho trvalého mostíka alebo koruniek.

Snímok po
Snímok po
Snímok pred
Snímok pred

Page last reviewed: 27 máj 2020

453 replies on “Systém náhrady všetkých zubov „All on four“”

 • Dobry den,
  mohla by som poprosit orietacnu cenu na vyhotovenie all on four s 12 clennym keramickym mostikom na obidve celusti ? Dakujem

  Miroslava Slazinikova
  • Dobrý deň, pani Miroslava,

   ďakujeme za zanechanie komentáru. Viac informácií o tomto ošetrení sme Vám zaslali e-mailom.

   V prípade otázok sme Vám k dispozícii.

   S pozdravom
   Implant Clinic

   admin Administrator
  • Dobry den, mohol by som poprosit blizsie info o cenovej kategorii ? Dakujem

   • Dobrý deň, pán Marek,

    ďakujeme za zanechanie komentára. Viac informácií o fixnom mostíku na implantátoch vrátane jeho ceny sme vám zaslali e-mailom.
    V prípade záujmu o ošetrenie je potrebná osobná konzultácia s lekárom. Radi Vás objednáme.

    S prianím pekného dňa
    Petra – Implant Clinic

    admin Administrator
   • Dobrý deň, mal by som záujem o komplet nove zuby, vedeli by ste mi poslať aspoň orientačne cenník ? Prípadne informácie ohľadne možnosti splátok. Ďakujem.

    • Dobrý deň, pán Igor,

     ďakujeme, že ste sa na nás obrátili ohľadom výmeny chrupu pomocou implantátov.
     Kontaktovali sme Vás e-mailom.

     Prajeme pekný deň
     Petra – Implant Clinic

     admin Administrator
   • Dobry den,
    Chcel by som Vas poprosit o orientacnu cenu mostika na hornu celust

    Dakujem

    • Dobrý deň, pán Marián,
     aby som vám mohla povedať presnejšie informácie o cene a vašom pláne ošetrenia, prosím, použite odkaz nižšie na naplánovanie 5-10 min hovoru so mnou alebo niekoho z nášho tímu ak by som nebola dostupná.

     https://smileclinic.as.me/local-quick-call

     Následne vám budem môcť poslať personalizovanú odpoveď emailom a naplánovať ďalší hovor v prípade akýchkoľvek otázok z vašej strany.

     S prianím pekného dňa
     Petra

     admin Administrator
 • Dobrý deň. Poprosim info o cene za celý chrup. Velmi pekne dakujem za odpoved.

  • Dobrý deň, pani Martina,

   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Viac informácií o All on 4 ošetrení sme Vám zaslali e-mailom.
   V prípade otázok sme Vám k dispozícii.

   S pozdravom Implant Clinic

   admin Administrator
 • Dobry Den,
  Chcela by som vediet priblizne kolko co stoji.Komplet novy usmev.

  Dakujem.

  • Dobrý deň, pani Tatiana,

   ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Kontaktovali sme Vás e-mailom.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   admin Administrator
 • Dobrý deň, mala by som záujem o komplet nove zuby, vedeli by ste mi poslať aspoň orientačne cenník ? Prípadne informácie ohľadne možnosti splátok. Ďakujem.

  • Dobrý deň, pani Monika,

   ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Kontaktovali sme Vás e-mailom.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   admin Administrator
   • Dobrý deň, taktiež by som poprosil cenovú ponuku All on 4. Ďakujem!

    • Dobrý deň pán Gabriel,
     aby som vám mohol povedať presnejšie informácie o cene a vašom pláne ošetrenia, prosím použite odkaz nižšie na naplánovanie 5-10 min hovoru so mnou alebo niekoho z nášho tímu ak by som nebol dostupný.

     https://smileclinic.as.me/local-quick-call

     Následne vám budem môcť poslať personalizovanú odpoveď emailom a naplánovať ďalší hovor v prípade akýchkoľvek otázok z vašej strany.

     Alex

     admin Administrator
 • Dobrý deň,
  poprosil by som Vás o cenník na komplet čelusť aj sánku.
  Ďakujem

  • Dobrý deň, pán Roman,

   ďakujeme za zanechanie komentáru, kontaktovali sme Vás e-mailom.

   S pozdravom
   Implant Clinic

   admin Administrator
 • Dobrý deň, aj ja by som poprosil cenu, dakujem

  Denis Krajňák
  • Dobrý deň, pán Denis,

   samozrejme, približnú cenu tohto zákroku sme Vám zaslali e-mailom. Pre vystavenie presnej cenovej kalkulácie je potrebná osobná konzultácia s lekárom.
   Radi Vás objednáme.

   S pozdravom
   Implant Clinic

   admin Administrator
 • Dobrý deň, prosím Vás koľko implantátov je potrebných pri náhrade všetkých zubov, je to vždy 6 hore 6 dole ako na obrázku? Koľko by vyšla náhrada celého chrupu, 12 alebo 14 členných mostíkoch?

  • Dobrý deň, pán Michal,

   ďakujeme za otázku. Pre jedno zuboradie je zväčša potrebných 4 – 6 zubných implantátov – závisí od šírky čeľuste, stability kosti atď.
   Presný počet implantátov ako aj cenu komplexnej rekonštrukcie chrupu Vám vystaví lekár počas osobnej konzultácie.
   Radi Vás objednáme.

   S pozdravom
   Implant Clinic

   admin Administrator
 • Dobry den
  Nebudem obsirny, to radsej do mailu, len v rychlosti…. All on 6 hore plus doplnenie celustnej kosti a dole All on 4…Kolko by ma to prosim stalo ? Plus ine vydaje, ako su antibiotika, extrakcia zubov, ktore este mam, atd.
  Dakujem za Vasu odpoved napred, ostavam s pozdravom

  Gabriel Trubka
  • Dobrý deň, pán Gabriel,

   sme radi, že ste sa na nás obrátili.
   Cenník požadovaných ošetrení sme Vám zaslali e-mailom.
   V prípade otázok sme Vám k dispozícii.

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic