Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Kompletná náhrada chrupu – zubné implantáty

Chceli by ste sa dozvedieť viac o tom ako prebieha kompletná náhrada chrupu? Ak stále váhate prečítajte si odporúčania a skúsenosti pacientov, ktorí podstúpili ošetrenie v Implant Clinic. Nájdete tu aj fotografie a snímky pacientov.
Čaká vás ošetrenie pomocou zubných implantátov v Implantclinic? V tomto článku vám priblížime ako prebieha implantácia, ako sa pripraviť a čo očakávať po implantácii.

Pred Implantáciou

Odporúčame pacientom aby si zariadili na deň implantácie voľný deň a neplánovali si nič fyzicky náročné. Aj keď toto ošetrenie prebieha rýchlo a bezbolestne je dôležité mať na pamäti, že je to chirurgický zákrok. Je potrebné rátať s tým, že sa zdržíte na klinike niekoľko hodín no záleží aj od rozsahu vášho ošetrenia.

Je dôležité aby ste sa pred zákrokom dostatočne najedli. V žiadnom prípade nie je vhodné prísť nalačno.
Po vašom príchode na kliniku sa o vás postará náš skúsený personál. Pred implantáciou pacient podpisuje informovaný súhlas s ošetrením a v prípade nejasností má pacient možnosť na akékoľvek otázky ohľadne ošetrenia.

Dotazník pani Evy po ošetrení

Pre pacientov, ktorí majú strach pred ošetrením je možnosť podania sedatíva – Dormicum. Je to liek na ukľudnenie pred ošetrením. Tento liek má utlmujúce účinky preto pacient po užití tohto lieku nesmie viesť motorové vozidlo. Pacientom ponúkame možnosť ošetrenia v celkovej narkóze. Pred ošetrením v celkovej narkóze pacient musí absolvovať predoperačné ošetrenie u interného lekára.

Po implantácii

Ako prevenciu pred prípadným zápalom bude pacient užívať antibiotiká po dobu jedného týždňa po implantácii. Dôležité je, aby niekoľko dní  po zavedení zubných implantátov pacient konzumoval tekutú alebo mäkkú stravu (nie horúcu). V žiadnom prípade nesmiete na implantátoch hrýzť. Mohlo by sa stať, že preťažované implantáty by sa vylúčili. Po celú dobu hojenia pacient musí konzumovať mäkkú stravu.

Eva K

Odídete domov z dočasnou náhradou

Hneď po implantácii sa pacientovi nasádza na zavedené implantáty dočasný zubný mostík, ktorý sa fixne pripevní k implantátom. Dočasný zubný mostík je spevnený titánovou konštrukciou pre maximálnu trvácnosť a stabilitu.
Približne po 10 dňoch po zákroku sa pacient vráti na kliniku na kontrolu hojenia zubného implantátu a odstránenie stehov. Integrácia zubného implantátu do kosti trvá približne 2 – 3 mesiace.

Posledný krok – nasadenie keramického mostíka

Po úspešnom zahojení zubných implantátov a vyrobení trvalého zubného mostíka nasleduje nasadenie fixne na zubné implantáty. Je to posledný krok k dokonalému úsmevu vďaka ktorému bude váš život plnohodnotnejší.

Pacientka Eva podstúpila implantáciu hornej a aj spodnej čeľuste v celkovej narkóze. Vo vrchnej čeľusti pacientka nosila snímateľnú protézu, ktorá vzhľadom na jej vek nebola dobrým riešením. Preto sa rozhodla pre radikálnu zmenu. A ako napísala v dotazníku po ošetrení bola veľmi spokojná s finálnym výsledkom.

Páčil sa mi prístup k pacientovi, milé vystupovanie a spokojnosť z konečného výsledku, celý personál.

Page last reviewed: 28 apríl 2020

32 thoughts on “Kompletná náhrada chrupu – zubné implantáty”

 1. Dobry den.
  Zaujima ma aspon priblizne cenove rozpatie pri kompletnej obnove chrupu, vrch i spodok pocnuc extrakciou. Dakujem

  Reply
  • Dobrý deň p. Lukáš,
   ďakujeme za Váš komentár. Potrebujem od Vás viac informácii aby som Vám vedela poradiť.
   Vedeli by ste nám poslať RTG snímku, alebo fotografiu Vašich zubov? Záleží od toho koľko zuby sme museli trhať, koľko implantátov by bolo potrebných a pod.
   Budeme čakať na Váš email.

   S pozdravom,

   Natália

   Reply
  • Dobrý deň, pani Dominika,
   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Odpovedali sme Vám e-mailom, aby sme Vám mohli podať viac informácií o cenách za nový chrup.
   Prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku.

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic

   Reply
    • Dobrý deň, pán Michal,
     ďakujeme, že ste nás kontaktovali.
     Ideálne by bolo, ak by ste vedeli prísť k nám na kliniku do Bratislavy alebo do Piešťan na nezáväznú konzultáciu, aby sme Vám vedeli vypočítať presnú cenu za ošetrenie spolu za obe čeľuste aj za hornú a zvlášť dolnú.
     Poprípade by nám pomohlo, ak by ste nám poslali aspoň Vašu OPG rontgenovú snímku emailom, aby sme mali predstavu o stave Vášho chrupu a vedeli Vám povedať bližšie informácie o cene.

     S pozdravom
     Petra – Implant Clinic

     Reply
 2. Dobry den.Chcela by som sa spýtat na komletnu vymenu chrupu. Priblizna cena. Dakujem.

  Reply
  • Dobrý deň p. Martina,
   na Váš email som Vám poslala predbežnú cenovú kalkuláciu výmeny všetkých zubov za keramický zubný mostík nasadený na implantátoch.
   Vždy je dôležitá osobná konzultácia na klinike aby sme vedeli cenu presne vypočítať a vyhoveli vašim požiadavkám.

   Tešíme sa na Vašu návštevu,
   Smile Clinic

   Reply
 3. Dobrý den, rad by som sa informoval ohladom približnej ceny kompletného chrupu, nakoľko moj chrup vyzerá katastrofálne. Ďakujem za odpoveď

  Reply
  • Dobrý deň, pán Jakub

   Ďakujeme, že ste kontaktovali našu zubnú kliniku ohľadom ceny za ošetrenie metódou All on 4. Prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku. Kontaktovali sme Vás e-mailom, aby sme Vám mohli poskytnúť viac informácií o Vašom ošetrení.
   S pozdravom,
   Smile Clinic

   Reply
  • Dobrý deň, pani Sandra

   Ďakujeme za Vaši správu. Odpovedali sme na Váš e-mail, prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku, aby sme sa Vám mohli poskytnúť presné informácie.

   S pozdravom
   Implant Clinic

   Reply
 4. Dobrý deň prajem mohla by som vás požiadať o zaslanie priblizneho cenníka aj s extrakciami a so všetkým čo je k tomu potrebné

  Reply
  • Dobrý deň, pani Martina,
   ďakujeme za komentár a zaslanie e-mailu. Poslali sme Vám link, vďaka ktorému si môžete naplánovať rýchly telefonát s členom nášho tímu, počas ktorého sa porozprávate o možnostiach ošetrenia, ktoré popisujete v e-maili.
   Prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku.

   S pozdravom
   Smile Clinic

   Reply
 5. Dobrý deň, tiež by som poprosil predbežnú cenu kompletného chrupu, kedže moj chrup vyzerá katastrofálne a potrebuje radikálny zákrok.

  Reply
 6. Dobrý deň, aj ja by som vás chcel požiadať o cenník vašich služieb. Konkrétne kompletný chrup. Vopred veľmi pekne ďakujem.

  Reply
  • Dobrý deň, pán Peter,

   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Cenník komplexnej rekonštrukcie chrupu sme Vám zaslali e-mailom.
   V prípade otázok sme Vám k dispozícii.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   Reply
 7. Dobry chcela by som vediet ake su uvas ceny a ci sa daju nahradit len urcite zuby alebo vsetky chybajuce..ja by som chcela najskor spravit predne a casom ostatne..ci by sa to dalo..dakujem vopred za odpoved

  Reply
  • Dobrý deň, pani Lenka,

   ďakujeme za zanechanie komentáru.
   Zubné implnatáty sú vhodné aj na nahradenie jedného chýbajúceho zuba.
   Viac informácií o zubných implantátoch sme Vám zaslali e-mailom.
   V prípade záujmu o termín konzultácie nás neváhajte kontaktovať.

   S pozdravom
   Petra – Implnat Clinic

   Reply
 8. Dobrý den,rada by som sa informovala o pribliznu cenu celeho chrupu a ci sa dlho k vam objednava uz dlhsi cas tuto stranku obzeram ale strach ma stale nepusti sa zavezne objednat a ci mozem byt schopna chodit do prace potom a nebudem vyzerat na posmech ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň p. Martina

   Ďakujeme vám za váš komentár.

   Cenu za ošetrenie sme vám zaslali na váš e-mail

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 9. Dobry den.mam problem so zubami uz dlhu dobu.pred par rokmi mi nasadili docasny mostik,zivicovy.teraz ,ked som ho chcela dat vymenit za trvaly,zistili mi pri rontgene,ze zuby pod nim nie su dobre a zrejme neunesu mostik na dlhu dobu,nakolko sa mi tvoria zapaly pri korenoch.chcela by som sa informovat,ci je mozne s tym nieco urobit.ide o horne predne zuby,okolo 10 zubov a kolko by to asi cenovo vyslo.zle su vsetky zuby,ale v prvom rade musim riesit situaciu tych prednych.dalsim problemom je,ze pracujem v zahranici a nie je mozne chodit stale domov,takze to potrebujem mat hotove rychlo.dakujem za odpoved.

  Reply
  • Dobrý deň Erika,
   Ďakujeme vám za váš komentár.
   Odpoveď sme vám zaslali na váš e-mail.

   S pozdravom
   Implant Clinic tím

   Reply
  • Dobrý deň chcel by som sa informovat o cene kompletného chrupu a úkonu “all on four” Ďakujem

   Reply
   • Dobrý deň, pán Ján.
    Ďakujeme, že ste sa rozhodli kontaktovať Smile Clinic ohľadom ošetrenia All on four, vážime si to.
    Kto vás k nám odporučil?
    E-mailom sme Vám zaslali link na naplánovanie rýchleho telefonátu, počas ktorého Vám podáme bližšie infomrácie. Prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku.

    S prianím pekného víkendu
    Petra – Smile Clinic

    Reply
 10. Dobry den,
  Rada by som sa informovala o cene pri výmene všetkých zubov. ” all on for”
  Moj chrup je momentálne vo velmi zlom stave a potrebuje radikálne riešenie. Asi ako väčšina z ošetrenia mam veľký strach ktorý je zakotvený este z detstva. Mala som velmi negatívne a bolestivé zážitky z ošetrenia.
  Rada by som ale tento svoj postoj zmenila a hlavne zlepšila svoj zdravotný stav chrupu.
  Velmi ma oslovila vaša web stránka.
  Dakujem za odpoved a prajem pekny den.

  Reply
  • Dobrý deň Barbora,
   ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.
   Odpoveď sme vám zaslali na váš e-mail.
   S pozdravom
   Implant Clinic tím

   Reply

Leave a Comment