Oslabená čeľustná kosť a zubné implantáty

RTG snímka pred ošetrením
RTG snímka pred ošetrením

Ľudia považujú úbytok kostného tkaniva po strate zubov za bežný jav starnutia. Avšak pokroky v modernej  implantológii nám umožňujú riešiť problematiku úbytku kosti a poskytujú nám spôsoby, ako predchádzať strate kostnej hmoty a ako ju úspešne regenerovať.

Dôvodov prečo sa čeľustná kosť oslabuje je viac. Najčastejšie je to výsledok neliečených ochorení parodontu. Na miestach kde nám chýbajú zuby kosť nie je dostatočne stimulovaná a dochádza k jej artrofii.

Oslabená čeľustná kosť nemusí byť kontraindikáciou pre zubné implantáty. Ponúkame Vám prípad pacienta z Implantclinic, ktorému sme aj napriek oslabenej kosti úspešne zaviedli zubné implantáty a tým dopomohli k plnohodnotnejšiemu životu. Už sa nemusíte obávať, že z dôvodu úbytku kosti, nebudete vhodným kandidátom pre zubné implantáty a jedinou formou náhrady by bola snímateľná protéza.

Snímok po ch
Snímok pacienta po ošetrení

Priebeh náhrady celého chrupu pomocou zubných implantátov:

Prvá návšteva: konzultácia s MUDr. Marekom Salkom. K úspešnému naplánovaniu náhrady chrupu pomocou zubných implantátov sú potrebné OPG a CT snímky a dôkladná prehliadka parodontu.

pred odkrytim-001
Snímok pred odkytím implantátov

Druhá návšteva: implantácia. Z dôvodu oslabenej čeľustnej kosti sa naplánovalo do vrchnej čeľuste 9 zubných inplantátov, 6 zubných implantátov do sánky, dostavba kosti, sinus lift, extrakcie. Implantácia do oboch čeľustí prebehla počas jedného sedenia v lokálnej anestéze. Hneď po implantácii boli pacientovi nasadené fixne dočasné mostíky, ktoré sú pre maximálnu stabilitu a pevnosť vystužené titánovou konštrukciou.

Snímka po odkrytí zubných implantátov
Snímka po odkrytí zubných implantátov

Tretia návšteva: v prípade, ak sa zubné implantáty zavádzajú do oslabenej kosti je potrebná extra návšteva na odkrytie implantátov. Na odkryté implantáty sa nasadia implantátové nadstavby a nechajú sa dohojiť na ďalší mesiac.

Štvrtá návšteva: po úspešnom zahojení implantátov sa pacient vráti na kliniku na odobratie odtlačkov. Na základe odtlačkov zubný technici začnú pracovať na výrobe zubných mostíkov.

Piata návšteva: nasadenie trvalých mostíkov.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *