Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Fixné mostíky na zubných implantátoch

Už ste niekedy uvažovali nad spojením dovolenky s ošetrením zubov? Takúto nezvyčajnú dovolenku si naplánovala naša pacientka Tamara u nás v Piešťanoch. Dlhodobo žije v zahraničí a rozhodla sa, že podstúpi ošetrenie v Implant Clinic. Keďže Piešťany sú známe kúpeľné mesto je tu možnosť návštevy kúpeľov s možnosťou procedúr a masáží alebo návštevy mesta a kultúrnych podujatí.

Tamaru trápil stav jej chrupu dlhodobo. V hornej čeľusti mala všetky moláre nahradené mostíkmi ktoré boli v nevyhovujúcom stave. V spodnej čeľusti mala už len 9 zubov a preto žuvacia schopnosť bola značne narušená.

Riešením sú zubné implantáty!

Plán ošetrenia od MUDr. Salku znel:

Vrchná čeľusť: 8 extrakcií, 7 zubných implantátov, 14 – členný keramický mostík

Spodná čeľusť: 9 extrakcií, 5 zubných implantátov, 14 – členný keramický mostík

Nový úsmev po nasadení fixných mostíkov na zubné implantáty

Implantátové mostíky sa nasádzajú na zavedené zubné implantáty fixne. Fixné mostíky ukotvené na zubných implantátoch poskytujú veľa výhod pri náhrade chrupu.

  • dlhodobá trvácnosť zubných implantátov
  • doživotná záruka
  • obnovenie žuvacej schopnosti
  • vysoká estetika a prirodzenosť chrupu
  • zlepšenie artikulácie

Celé ošetrenie si vyžadovalo 3 návštevy na klinike. Po konzultácii si pacientka rezervovala termín na zavedenie zubných implantátov. Zubné implantáty sa zaviedli do oboch čeľustí pri jednom sedení. Na zavedené zubné implantáty sa fixne nasadili dočasné zubné mostíky z titánovou konštrukciou, ktoré vám zabezpečia okamžitú náhradu zubov. Hojenie zubných implantátov trvá 2-3 mesiace. Počas doby hojenia je potrebné, aby pacient konzumoval mäkkú alebo tekutú stravu. Zubné implantáty nesmú byť zaťažované žutím. Zapríčinilo by to komplikácie pri hojení a vylúčenie zubných implantátov.

Druhá návšteva na klinike je určená na zhotovenie odtlačkov zahojených zubných implantátov. Na základe odtlačkov sa v zubnom laboratóriu začne výroba zubných mostíkov. Precízna výroba fixných mostíkov si vyžaduje vysokú profesionalitu a preto v Smile Clinic pracujú len vysoko vyškolení zubný technici.

Či sa vám páči konečný výsledok práce tímu Implant Clinic môžete posúdiť vy sami na základe fotografií.

Zubné implantáty
Finálne fixné keramické mostíky
Chrup pred ošetrením
Stav chrupu pred ošetrením
tam snimok

Leave a Comment