Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Ako to prebieha?

Zubný Implantát je vlastne titánová skrutka, ktorá sa naimplantuje na miesto chýbajúceho zubu. Nahradí nám koreň zuba. Implantát sa stal najobľúbenejšou náhradou stratených zubov. Predstavuje trvalé estetické a funkčné riešenie po strate zuba.

Náš implantológ MUDr. Marek Salka po konzultácii určí postup liečby. Vyhotoví sa CT snímok z ktorého sa posúdi stav kosti. Zhodnotí sa aj celkový zdravotný stav pacienta. Úbytok kosti môže nastať, keď stratíme naše vlastné zuby. Korene zubov zachovávajú celistvosť a pevnosť kosti. Preto je dôležité, aby sa zub po strate nahradil čím skôr. Ak má pacient ešte svoje zuby, ktoré chce nahradiť tie sa môžu extrahovať a hneď na to sa môže implantovať. Ak máte nejaké zdravotné problémy, alebo beriete nejaké lieky treba na to upozorniť Vášho implantológa.

Ak je kosť dostatočne silná môže sa imlantát aplikovať hneď. Zavedenie jedného implantátu trvá približne hodinu. Ak sa implantujú predné zuby na implantáty sa nasadí dočasná korunka, ktorá je v Implantclinic zdarma. Po zahojení (8-12 týždňov) sa na zubný implantát nasadí abutment. Vezmú sa odtlačky a po približne dvoch týždňoch sa nasadia trvalé korunky. Pri náhrade všetkých zubov metódou “all on four” sa na 4 – 6 zubných implantátov nasadí 12 – členný mostík. V tomto prípade sa po zavedení implantátov vyrobí dočasný provizórny mostík. Tento mostík je vysoko kvalitný, titánom vystužený a plnohodnotne slúži pacientovi počas doby hojenia. Po zahojení sa pacient vráti na kliniku a po vzatí odtlačkov sa začnú vyrábať trvalé korunky.

Zavádzanie implantátu – implantácia prebieha bezbolestne v lokálnej anestéze, alebo môžme poúknuť pacientovi ošeterenie v celkovej narkóze.

Najčastejšie sa používaju titánove implantáty. Titán je kov bežne používaný v medicíne. Je pevný, odolný, chuťovo neutrálny. Je odolný voči korózii a je dlhodobo odskúšaný.

Implantát má doživotnú trvácnosť. Jeho veľkou výhodou je, že nemusia sa zbrusovať susedné zuby a môže slúžiť ako opora pre ďalší mostík, alebo protézu. So zubným implantátom budete môcť hrýzť a žuť ako s vlastnými zubami. Zubný implantát slúži ako náhrada koreňa zuba a tím napomáha k uchovaniu kosti. Estetické, komfortné, funkčné riešenie.

2 thoughts on “Ako to prebieha?”

  • Dobrý deň, pani Friderika

   Ďakujeme, že ste kontaktovali Smile clinic ohľadom zubného implantátu.

   Informácie sme Vám poslali na Vašu mailovú adresu.

   S pozdravom

   Tím Smile clinic

   Reply

Leave a Comment