Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Liečba parodontitídy

ČO JE TO PARODONTITÍDA:

Odborne by sme toto ochorenia mohli popísať takto :   Ide o zápalové ochorenie postihujúce všetky parodontálne štruktúry bez ohľadu na vek. Pre toto ochorenie je typická resorpcia alveolárnej kosti, zvýšená pohyblivost zubov,prítomný hnis, zápach z úst, strata zubov.

AKO OCHORENIE PREBIEHA:

Koreň zuba je uložený v kosti, povrch kosti je pokrytý ďasnom, ktoré obklopuje korunku zuba. Zápalový proces sa prejaví tým, že nám ďasná začnú krvácať.  Terapia ochorenia ďasien-parodontitídy, alebo ľudovo nazývanej ako parodentózy spočíva predovšetkým v redukcii povlaku v dutine ústnej. Neodstránený zubný povlak a baktérie, ktoré sa v ňom množia, dokážu ublížiť nielen zubom – vzniku zubného kazu, ale aj ďasnám – zápal ďasien.  Medzi sprievodné javy ochorenia ďasien parodontitídy patrí:  krvácanie ďasien, zápach z úst a neliečený zápal ďasien môže viesť až k úplnej strate zuba.  

Parodontitída je zápal v dutine ústnej, ktorého príčinou sú baktérie, spôsobené neodstráneným zubným povlakom. Čím je  v ústach viac povlaku, tým viac škodí.

Mnoho pacientov si neuvedomuje, že zubný kaz je zápalové ochorenie a môže negatívne ovplyvniť celkové zdravie človeka. Väčšina pacientov má aj iné pridružené ochorenia, ako sú cukrovka či kardiovaskulárne ochorenia a zanedbanie dentálnej hygieny a následného zubného ošetrenia, môže ich stav zhoršiť. Preto je nevyhnutné, popísať si niektoré riziká zubného kazu spojené s inými ochoreniami a celkovým zdravým pacientov.

MÔŽU ZUBNÉ IMPLANTÁTY POMÔCŤ?

Parodontitída poškodzuje kosť v ktorej drží zub. Táto sa kosť sa vplyvom parodontitídy postupne rozpustí, zub sa kýve až vypadne a vôbec na ňom nemusí byť kaz. Ako teda nahradiť chýbajúci zub ? Existujú zubné protézy alebo mostíky pomocou ktorých sa chýbajúci zub môže nahradiť, ale medzi ideálnu náhradu chýbajúceho zuba patrí práve zubný implantát. 

Zubné implantáty môžu obnoviť funkciu Vašich zubov a Váš usmev bez nepríjemností, ktoré spôsobujú zubné protézy alebo poškodenia okolitých zubov, ako pri zubných mostíkoch. 

Tam kde zuby / zuby chýbajú, zubný lekár zaimplantuje zubný implant, ktorý slúži ako náhrada koreňa zuba. Na  ten sa následne po zahojení nasadí implantátová zubná korunka, ktorá vyzerá úplne ako prirodzený zub. 

Výskumy ukazujú, že zubné implantáty nevedú k zvýšenému riziku ochorenia ďasien a zubného kazu na okolitých zuboch. Zubné implantáty sú vyrobené z materiálov kompatibilných v ľudskom tele, to znamená že kosť ich obrastie a po zahojení sú pevne ukotvené v kosti.  

Situácia v dutine ústnej každého človeka je iná, preto sa dôrazne odporúča naplánovať bezplatnú konzultáciu na Implant Clinic, ktorá vám pomôže určiť, či vám zubné implantáty môžu pomôcť. Počas vašej konzultácie spravíme RTG snímku a 3D ct Snímku, aby sme vedlei posúdiť stav Vašej kosti a zubov a naplánovať ošetrenie vhodné práve pre Vás. 

Tieto snímky poskytujú našim lekárom úplne iný pohľad na vaše zuby a čeľusť, čo im umožňuje dôkladne vyhodnotiť stav vašej kosti podporujúcej implantát. Počas konzultácie máte možnosť prediskutovať všetky Vaše otázky, obavy, priamo so zubným lekárom , ktorý zákrok u nás na klinike vykonáva. Od prvého momentu budete v rukách odborníka 🙂

*Source:

Čo sú zubné implantáty?

Zubné implantáty neslúžia len ako náhrada chrupu, ale dokážu nám zlepšiť kvalitu života.

PREČO SI VYBRAŤ IMPLANT CLINIC?

Všeobecne postup liečne prebieha v týchto fázach : 

 1. vstupná konzultácia – pri tejto návšteve sa vyhotovia snímky, ktoré sú nevyhnutné na vypracovanie plánu ošetrenia s cenovou kalkuláciou. Podľa 3D snímku lekár určuje stav kosti v miestach určených na implantáciu
 2. ošetrenie – zavedenie zubných implantátov do čeľuste a do sánky, nasadenie dočasných implantátových koruniek v dolnej čeľusti a nasadenie fixného dočasného mostíka na vrchnú čeľusť, pacient užíva preventívne antibiotiká aby sa predišlo zápalom. Pre úspešná zahojenie zubných implantátov je potrebné dodržiavať pokyny lekára a konzumovať mäkkú alebo tekutú stravu počas doby hojenia
 3. zhotovenie odtlačkov  po zahojení zubných implantátov ktoré trvá asi 2-3 mesiace sa pacient vracia na kliniku na zhotovenie odtlačkov zubných implantátov v zubnom laboratóriu potom zubní technici vyrobia trvalé korunky
 4. nasadenie trvalých koruniek – posledným krokom bolo nasadenie hotových trvalých implantátových koruniek a mostíka ktoré sa fixne nasadia na zubné implantáty

U nás na klinike Implant Clinic robíme všetky tieto fázy na jednej klinike, takže nie je potrebné robiť rôzne stretnutia s rôznymi lekármi, alebo zubnými laborantmi. po celom meste. Náš tím sa postará o všetko za vás. Či už je to náhrada jedného alebo viac zubov, v Implant Clinic Vám vieme pomôcť.

Medzi našu hlavnú špecializáciu patrí náhrada všetkých zubov v zubnom oblúku – náhrada zubov v celej čeľusti alebo sánke pomocou 4-6 zubných implantátov a fixného keramického zubného mostíka. Pacient má zuby okamžite po implantácii, bez toho aby nosil vyberateľné protézy alebo bol dokonca bez zubov.

Chcem Vedieť Viac o Zubných Implantátoch

2 thoughts on “Liečba parodontitídy”

 1. Dobrý deň prosím vás chcem sa spitat či robíte zuby aj na splátky mám silnú paradentozu a veľký strach zo zubára Ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň, pani Lucia

   ďakujeme, že ste kontaktovali našu zubnú kliniku ohľadom paradentózy. Prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku. Kontaktovali sme Vás e-mailom, aby sme Vám mohli poskytnúť viac informácií o Vašom ošetrení.
   S pozdravom,
   Smile Clinic

   Reply

Leave a Comment