Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Už sa nebojím zubného lekára

Bojím sa zubára

Veľa pacientov nám hovorí, “Bojím sa zubára.” U nás sa však nemáte čoho báť. Prečítajte si príbeh pacienta, ktorý sa cítil pred ošetrením tak isto, ako vy.

Pred ošetrením mal pacient vyberateľnú protézu vo vrchnej čeľusti. Zostatkový chrup v sánke pozostával zo 5 zubov.
Pacientovi bola navrhnutá rekonštrukcia celej vrchnej a aj spodnej čeľuste.

Plán ošetrenia: 6 zubných implantátov v čeľusti a 6 zubných implantátov v sánke. Pre obnovenie žuvacej a estetickej funkcie chrupu boli potrebné 12-členné keramické fixné mostíky pre obe zuboradia.

Pacientove zuby po ošetrení
Pacientove zuby po ošetrení
RTG snímka pred a po ošetrení
RTG snímka pred a po ošetrení

Priebeh ošetrenia bol nasledovný: Bezbolestná implantácia do spodnej čeľuste a až po zahojení spodných implantátov sme pokračovali v implantácii do vrchnej čeľuste. Po zákroku sa pacientovi indikovali antibiotiká a odporúčajú sa lieky od bolesti po dobu 2-3 dní.
Pacientovi sa po implantácii vyrobí provizórny zubný mostík, ktorý je nasadený po dobu hojenia zubných implantátov. Tento mostík je nasadený fixne. Po troch mesiacoch od implantácie sme sňali provizórny mostík, odtlačili zahojené zubné implantáty, vybrali správny odtieň trvalých zubných koruniek a nasadili provizórny zubný späť.
V našom zubnom laboratóriu technici vyrobili trvalý mostík, ktorého výroba trvá 2 týždne od otlačenia implantátov. Pacientova žuvacia schopnosť aj estetická funkcia zubov bola obnovená.

Hodnotenie pacienta po ošetrení:

Hodnotenie pacienta po ošetrení
Hodnotenie pacienta po ošetrení

Myslím, že som konečne našiel servis, aký som si predstavoval. Príjemné prostredie, pohotový personál. Prvý krát som sa nebál ísť k zubárovi.

O výsledku Vašej práce som nepochyboval a výsledok môj je viac ako uspokojivý. Prajem Vám veľa spokojných zákazníkov a nech Vám to dlho vydrží.

Ďakujem ešte raz veľmi pekne.

Page last reviewed: 27 máj 2020

Bojím sa zubára? U nás nie.

Leave a Comment