Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Bezbolestné ošetrenie

U nás v Implantclinic sa snažíme, aby každý pacient odišiel z čo najlepšími skúsenosťami. Preto každému ponúkame bezbolestné ošetrenie.

Strach z bolesti u zubára odrádza mnohých ľudí, čo môže viesť ku komplikáciam.V každej kvalitnej stomatologickej ambulancii, tak ako aj u nás, Vám ponúkame viacero možností anestézy, ktoré dokážu eliminovať pocit bolesti pri ošetrení. K tomu uvoľnená atmosféra, príjemný personál a skúsený implantológ zabezpečia Vaše bezbolestné ošetrenie zubov. Pacient odíde z ambulancie so zdravými zubami, a čo je hlavné celkové ošetrenie nebude traumatizujúcim zážitkom.

Ako vytrhnúť zub bez bolesti?

Bezbolestné ošetrenie je u nás samozrejmosťou. Na začiatok je potrebné presne informovať Vášho implantológa o zdravotných ťažkostiach, možných alergických reakciách na lieky a podobne. Výber vhodnej techniky anestézy, anestetika a jeho aplikácia je dôležitým faktorom bezbolestného ošetrenia. Lokálna anestéza sa začína od použitia gélu, ktorý znecitlivie miesto, do ktorého sa potom aplikuje injekcia.

Najbežnejším vedľajším účinkom je bez pochyby stŕpnutie širšieho miesta v okolí znecitliveného zuba, čo pretrváva niekoľko hodín. Anestézu je možné aplikovať takmer u každého pacienta.

quicksleeper rukaQuicksleeper – bezbolestné podanie anestetika

Implantologická klinika Piešťany dáva novú nádej pacientom, ktorí sa desia pri pomyslení na ihly. Ponúkame bezbolestný systém vstrekovania anestetika. Inovatívny systém Quicksleeper pôsobí okamžite jednou bezbolestnou injekciou.

Táto technológia je hlavne pre tých, ktorý sa vyhýbajú liečbe hlavne preto, že sa boja ihiel. Hovorí sa, že je to novinka o ktorej zubní lekári a pacienti snívali desiatky rokov. Sme radi, že aj u nás v Implant Clinic Vám môžme ponúknuť vždy to najlepšie, čo je na trhu.

Aj Quicksleeper sa aplikuje pomocou ihly a v kombinácii so špeciálnym zariadením pacient necíti nič okrem miernych vibrácii. Pri jednom aplikovaní môže zubný lekár znecitlivieť až osem zubov, preto nie je potrebné opakovanie aplikácie pri viacnásobnom ošetrení.

Anestetikum je starostlivo zamerané na konkrétny nerv, ktorý má byť ošetrovaný. To znamená, že pacient nebude znecitlivený na jazyku, perách alebo na tvári. Hlavným rozdielom je, že systém aplikuje anestetikum do kosti kde existuje málo nervových zakončení.

Bezbolestné ošetrenie v celkovej narkózeSmile_071

Ambulantné ošetrenie v celkovej anestéze je ošetrenie po ktorom môže pacient opustiť zdravotnícke zariadenie po zákroku až po niekoľkých hodinách. Ambulantné výkony zaznamenávajú progresívny vzostup najmä pre rozvoj chirurgických, diagnostických a hlavne anesteziologických techník.

Celková anestéza slúži na odstránenie pocitov bolesti počas vyšetrenia a operácie. Zároveň, anesteziologické postupy slúžia na kontrolu životne dôležitých telesných funkcií, najmä dýchania a krvného obehu počas operácie a po nej. U nás v Implant Clinic pracuje v rámci nášho tímu aj MUDr. Ivan Kantor, anesteziológ, ktorý so svojou asistentkou podáva celkovú anestézu. Tým pádom je u nás ošetrenie v celkovej anestéze k dizpozícii každý deň.

Celková anestézia je stav úplného znecitlivenia organizmu so stratou vedomia a utlmením reflexnej odpovede na bolesť. Anestéze predchádza predoperačná prehliadka u internistu.

Samotná anestéza sa začína podaním liekov do žily, alebo vdychovaním anesteziologických plynov cez tvárovú masku. U detí sa uprednostňuje uspatie vdychovaním voňavého éterického anestetika cez masku a žilu napichujeme až po zaspatí, aby sme predišli traumatickému zážitku dieťaťa.

Pri intubačnej anestézii sa kyslík a anestetické plyny podávajú pomocou trubičky, ktorú anesteziológ zavedie do priedušnice hneď potom ako zaspíte. Intubácia zabezpečuje veľmi spoľahlivé zaistenie dýchacích ciest a umelé dýchanie.

Pacient môže absolvovať takýto výkon bez nutnosti hospitalizácie, pri zachovaní dostatočnej bezpečnosti a komfortu v pooperačnom období. Je nutné dodržať presne určené odborné, organizačné a medicínsko-právne postupy. Celkovú narkózu Vám v Implant Clinic môžeme naplánovať, dôležité je absolvovať vstupné ošetrenie a konzultáciu so zubným lekárom.

Vďaka rýchlemu vývoju stomatologického ošetrenia je možné použiť na bezbolestné ošetrenie množstvo anestetík, ktoré sú vhodné aj pre tehotné ženy, pacientov s ochorením srdca či diabetikov.