Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Na čo slúžia zubné implantáty?

Zubné implantáty slúžia ako náhrada koreňa zuba, ktorý je zavedený do kosti čeľuste alebo sánky na miesto chýbajúceho zubu. Ide v podstate o skrutku, ktorá je vyrobená prevažne z čistého titánu, ktorý je veľmi dobre znášaný ľudským organizmom. Štruktúra jeho povrchu zabezpečuje pevné ukotvenie implantátu do kosti počas procesu hojenia, ktoré trvá približne 2 mesiace. Po tomto čase je možné na implantáty upevniť zubnú náhradu, či už v podobe samostatnej korunky, mostíka, alebo protézy.

implants (1)

Voľba zubného implantátu prináša mnoho pozitív:

  • Zlepšujú celkový vzhľad: Zubné implantáty vyzerajú ako Vaše vlastné zuby, a vzhľadom k tomu, že sú pevne ukotvené v kosti, ich vnímate ako vlastné aj Vy.
  • Jednoduchšie stravovanie: Funkcia implantátov je rovnaká ako funkcia vašich vlastných zubov, čo zabezpečuje bezproblémové jedenie ako aj čistenie implantátov.
  • Zvyšujú Váš komfort: Pretože sa implantáty stávajú vašou súčasťou, eliminujú tak nepohodlie pri nosení snímateľných náhrad, ako aj strach z toho, že by sa Vám mohla takáto náhrada počas reči uvoľniť.dental_implantation
  • Zvyšujú vaše sebavedomie: Zubné implantáty Vám prinavrátia Váš úsmev a lepší pocit zo samého seba.
  • Zvyšujú orálne zdravie:  Zavádzanie zubných implantátov nevyžaduje obrusovanie susedných, často krát zdravých zubov, ako je to pri mostíkoch. Taktiež zabezpečujú voľný prístup do medzizubných priestorov, čím výrazne zlepšujú ústnu hygienu pacienta.
  • Vysoká životnosť: Implantáty majú ako zubné náhrady dlhoročnú životnosť, pri dobrej starostlivosti vydržia po celý život.
  • Zachovanie kosti: Po strate zuba sa začne kosť v jeho okolí postupne vstrebávať. Zavedenie implantátu stabilizuje túto kosť a predchádza jej strate. Okrem toho zachováva tvar čeľuste  a hustotu kosti. To znamená, že aj nepriamo podporuje tvárovú kostru a mäkké tkanivá: ďasno, líce a pery.

Máte pocit, že ste príliš starý na zubné implantáty? Vôbec to tak nie je!

Leave a Comment