Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Môžem mať implantát umiestnený na hornej čeľusti a aj na sánke?

Implantáty môže byť umiestnené do hornej čeľusti ako aj do sánky. Taktiež môžu byť umiestnené aj protiľahlo tak že pri záhryze vzájomne dotýkajú. Opotrebenie koruniek je zvyčajne rozličné od opotrebenia zdravých zubov, v závislosti od správnej zubnej starostlivosti, takže aj napriek použitiu zubných koruniek odporúčame pravidelné kontroly u zubného lekára. Náhrada zubov pomocou zubných implantátov je voľbou číslo jedna v súčasnosti.

Okrem estetického hľadiska je to aj funkčné riešenie. Zubný implantát nám okrem korunky nahrádza aj koreň zubu a tým predchádzame úbytku kosti po strate zuba. Pri náhrade jedného zubu pomocou implantátu sa farba korunky vyberá tak aby ladila s ostatnými zubami. Implantová korunka po nasadení je na nerozoznanie od Vašich prirodzených zubov. Ak sa nahrádzajú všetky zuby pomocou zubných implantátov vtedy si pacient môže vybrať odtieň korunky aký chce.

Korunky a zubné implantáty si vyžadujú precíznu hygienu. V okolí implantátov a koruniek sa môže nahromadiť zubný povlak ktorý môže zapríčiniť periimplntitídu – zápal v okolí implantátov. Správna hygiena a starostlivosť nielenže predĺži životnosť implantátov a koruniek ale aj chráni naše orálne zdravie.  Príznaky spojené so zlou ústnou hygienou sa objavia spravidla rýchlo. Sprevádzajú ho začervenanie, bolestivosť, krvácanie, ktoré pacienti dlho ignorujú. Krvácanie a opuch spôsobuje neodstránený zubný povlak, ktorý obsahuje baktérie a dráždi ďasná a sliznicu. Naše zuby sú dôležité a mali by nám slúžiť po celý život, preto pristupujme k starostlivosti zodpovedne.

8 thoughts on “Môžem mať implantát umiestnený na hornej čeľusti a aj na sánke?”

  • Dobrý deň p. Miroslav

   ďakujeme vám za váš komentár

   Kontaktovať vás budeme prostredníctvom e-mailu

   Smile Clinic tím

   Reply
 1. Dobry ďen, tiež trpim paradentozou, je možne u mňa zaviesť inplantaty?
  Jedna sa hlavne o hornú čelusť.

  Reply
  • Dobrý deň p. Jozef,

   Ďakujeme vám za komentár.

   Cenník sme vám zaslali na váš e-mail.

   Mali by ste záujem o termín v Bratislave alebo v Piešťanoch?

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
  • Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na cenu fixnej nahrady na miniimplantantoch pre vrchnu časť, ďakujem
   Anna

   Reply
   • Dobrý deň,

    Ďakujeme vám za váš kometár. Popis ošetrenia a cenu sme vám zaslali na mail. Miniimplantáty na našej klinike nepoužívame. Používame klasické implantáty

    S pozdravom Implant clinic

    Reply
 2. Dobrý deň , mám otazku , trpim paradontozou , teraz mam hornu sanku po extrakcii zubou , rozmyšlala som nad implantatmi , – su pre mna vhodne impalntaty – cena impantatov horna čelusť , maju tam isť 6 miniimpantatov . Ďakujem Pingyakova

  Reply
  • Dobrý deň p. Emília,

   Ďakujeme vám za komentár.

   Cenník sme vám zaslali na váš e-mail.

   Mali by ste záujem o termín v Bratislave alebo v Piešťanoch?

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply

Leave a Comment