Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Aká je doba hojenia po ošetrení implantátom?

Zotavenie sa po implantácii je niekoľkostupňový proces. Počiatočná doba hojenia po zákroku  je veľmi krátka – budete sa cítiť lepšie a budete schopný vrátiť sa do práce v priebehu niekoľkých dní. Druhá etapa obnovy, počas ktorej sa implantát zrastá s kosťou môže trvať niekoľko mesiacov, ale v tejto fáze hojenia bude mať liečenie veľmi malý vplyv na Váš obvyklý životný štýl.

Teeth06

Je potrebné  aby ste po zavedení zubných implantátov oddychovali celý deň. Možno budete musieť užiť lieky proti bolesti. Počas prvých 24 hodín môže dôjsť ku krvácaniu, ktoré zastavíme pomocou  hryzenia na gázu.

Najdôležitejšie fázy hojenia po zákroku sú v prvých dvoch týždňoch. Počas tejto doby by ste mali jesť mäkká jedla, nefajčiť a dodržiavať pokyny Vášho implantológa, aby sa predišlo nežiadúcim zápalom a komplikáciám. Ak Vám lekár predpísal antibiotiká je potrebné ich užívať. Všeobecne platí, že doba hojenia zubného implantátu je individuálna, ale trvá približne 8 týždňov. Doba hojenia zubného implantátu je závislá aj od zdravotného stavu pacienta. Čím je zdravotný stav lepší, tým je doba hojenia kratšia.

Po zahojení a prijatí implantátu zubný lekár skontroluje stav implantátu a následne pokračuje v ošetrení. Počas tohoto ošetrenia zhotoví odtlačok pomocou špeciálnej odtlačkovej hmoty a odošle ho do zubného laboratória na následné vyhotovenie zubnej korunky.

Posledným krokom je nasadenie implantátovej korunky, približne po 2 týždňoch od odobrania odtlačkov.

8 thoughts on “Aká je doba hojenia po ošetrení implantátom?”

 1. Dobrý deň,
  momentálne žijem V Anglicku.Pod korunkou sa mi zlomil zub.Tymto spôsobom sa začal môj problém pred mesiacom – ešte stále čakám na termín odstránenia koreňa .V auguste sa chystám domov na Slovensko a uvažujem o zubnom implantáte ako o náhrade troch zubov .Potrebovala by som vedieť, či by sa to podarilo zrealizovať za dva týždne a na koľko eur odhadujete celú procedúru.

  Za odpoveď vopred ďakujem.

  Reply
  • Dobrý deň Ladislava,

   Ďakujeme vám za váš komentár.
   Odpoveď sme vám zaslali na váš e-mail.
   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 2. Dobry den. Chcem sa spytat ci sa platibosobitne za implantat a aj za zavedenie implantatu. A takisto, ci budem musiet byt len s titanovym implantatom bez zuba tie dva tyzdne alebo ci sa danimplantovat zub ihned? Dakujem

  Reply
  • Dobrý deň Emily,

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.
   Odpoveď sme vám zaslali na váš e-mail.

   S pozdravom Implant Clinic tím

   Reply
 3. Zdravím, chcel by som sa spýtať na cenník pri celkovej náhrade zubou 12 korunkovou metódou đakujem.

  Reply
  • Dobrý deň p. Stolár,
   Ďakujeme vám za váš komentár.
   Odpoveď sme vám zaslali na váš e-mail.
   S pozdravom
   ImplantClinic

   Reply
  • Dobrý deň Michaela,
   Ďakujeme vám za váš komentár.
   Odpoveď sme vám zaslali na váš e-mail.
   S pozdravom
   ImplantClinic

   Reply

Leave a Comment