Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Dentálny 3D skener

3D skener
3D skener

Pokiaľ ide o absolútne to najlepšie v implantologickej technológii, Implantclinic je jednoznačne voľbou číslo jedna. Máme mnoho moderných prístrojov, pomocou ktorých sme krok vpred od ostatných kliník na Slovensku. Jeden z týchto prístrojov je náš 3-D skener.
Naša technológia CBCT Scan/3-Dimensional Imaging je nesmierne dôležitá pri plánovaní ošetrenia a diagnostikovaní.

CT scan – 3D snímok vie určiť presnú diagnostiku, ktorá je pri zavádzaní zubných implantátov veľmi dôležitá pre spodnú ako aj pre hornú čeľusť.

Pomocou 3D scanu sa dosiahne kompletná a presná trojrozmerná replika tvárovej časti.

Existuje mnoho postupov vykonávaných stomatologickými odborníkmi, ktoré vyžadujú osobitné kontroly. Je nutné získať úplný prehľad o stave kostného tkaniva pacienta pred zubným ošetrením, kde je nutné použiť zubné implantáty. To môže byť uľahčené pomocou počítačovej tomografie (CT).  Stav chrupu ukazuje podrobnejšie v 3-dimenzionálnom priereze skenovanej oblasti a tak poskytuje potrebné informácie pre bezpečnú a účinnú liečbu zubov.

CT vyšetrenie sa líši od konvenčného snímku v mnohých spôsoboch. Najdôležitejšie je, ako sa získava obraz. Pri konvenčnom röntgéne je jediný záblesk žiarenia smerovaný do kosti /alebo tkaniva v určitej oblasti. Tieto lúče potom prejdú na fotografický film. Tento záblesk žiarenia vykreslí biele kosti a štruktúru tkanív a výsledok sa objaví aj v rôznych odtieňoch šedej. Skenovanie pomocou 3D skeneru umožňuje Vášmu zubárovi zhodnotiť zdravotný stav čeľustnej kosti oveľa podrobnejšie a tým umožní aj lepší celkový výsledok. Konkrétne CT skener zahŕňa prepustenie niekoľkých malých žiarení, ktoré sú namierené z rôznych uhlov na skúmanej oblasti a tým sa dosiahne 3D efekt.

2 thoughts on “Dentálny 3D skener”

 1. Prosim o info, na vysetreni bolesti ucha a vplyv zubov v UN Bratislava, ORL mi doporucili urobenie snimkov 3DCT MAXILLA na CD, Dr. Czako/Dr.Vaclavik/Dr.Simko. Kedy by som mohol prist?, a aka je cena za CD.
  Dakujem

  Reply
  • Dobrý deň, pán Ľudovít,
   ďakujeme za Váš komentár. Kontaktovali sme Vás e-mailom.

   S pozdravom
   Petra – Implant clinic

   Reply

Leave a Comment