Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Čo sa stane s ďasnom a s čeľusťou po strate zuba?

Ďasno a čeľusť po strate zuba trpia najviac. Dôsledky chýbajúcich zubov sú zrejmé, dali by sa zhrnúť jednoducho tým, že nebudete vyzerať a cítiť sa tak, ako keď ste boli mladší. Teraz už viete, že moderná stomatológia je schopná vrátiť čas. Chceme, aby ste si boli vedomí aké sú menej zrejmé dôsledky straty zubov, ktoré môžu významne ovplyvniť vaše zdravie.

Akú úlohu majú zubné korene?

Všetko to začína putom medzi zubom a kosťou v čeľusti, ktorá ho podporuje. Kosť potrebuje stimuláciu aby udržala svoj tvar a hustotu. Kosť ktorá obklopuje a podporuje zuby je stimulovaná od zubov. Sánka a čeľusť sa zubami vzájomne dotýkajú aj sto krát za deň. Tieto malé kontakty nútia kosť, aby sa neustále obnovovala a udržiavala svoju hustotu.

Medzery po chýbajúcich zuboch ovplyvňujú aj to ako sa čeľusť zatvára. Ostávajúce zuby sa môžu začať kriviť, alebo posúvať na miesta kde chýbajú zuby. To spôsobí zlý záhryz s protichodnými zubami. Niekedy to môže viesť k chronickej bolesti čeľustného kĺbu. Chýbajúce zuby nám často komplikujú žutie potravy.

Zachovanie ďasna a čeľuste po strate zuba.

Všetkým  z vyššie uvedených zdravotných problémov je možné sa vyhnúť, ak sa chýbajúce zuby nahradia zubnými náhradami podporovanými zubnými implantátmi. A to je jedena z najpozoruhodnejších vecí, o zubných implantátoch: okrem estetického hľadiska –  pomoc osobe bez zubov vyzerať a cítiť sa opäť skvele, majú aj funkčnú úlohu. Zabraňujú úbytku kostnej hmoty. Vlastne by sme mohli zubné implantáty pokladať za jeden z najlepších preventívnych opatrení v zubnom lekárstve.

Prečo zubné implantáty?

Dôležitým dôvodom prečo sa rozhodnúť pre zubné implantáty, ako náhradu zubov, je aj fakt, že pomôžete aj svojej čeľusti aby sa zachovala čo najdlhšie. Pretože zubné implantáty sú vyrobené z vysokokvalitného titánu, ich jednoduchá osseointegrácia do okolitej kosti napomáha stimulácii a udržiavaniu jej hustoty. Zubné implantáty Vám pomôžu urobiť koniec Vášmu trápeniu a problémom, ktoré spôsobujú chýbajúce zuby.

Čo sa stane po vytrhnutí zuba?

Ihneď po vybratí zubu sa v mieste, kde bol zub, vytvorí krvná zrazenina. Počas nasledujúcich týždňov sa táto rana zacelí vďaka bunkám, ktoré prekryjú vytvorenú ranu. Bohužiaľ toto hojenie je obvykle spojené so zmenšovaním a znižovaním kostných a mäkkých tkanív. Rozsah straty tkaniva závisí od mnohých faktorov, vrátane individuálneho zdravotného stavu a stupňu traumy počas odstránenia zuba.

Môže sa po vytrhnutí zubu predísť úbytku ďasna a kosti?

Strata úbytku ďasna ako aj kosti môžu byť minimalizované zmiernením zásahu do kosti a ďasna počas vytrhnutia zubu. Niekedy sa prázdne miesto po vytrhnutí zaplní materiálom určeným na dostavbu kosti.

Page last reviewed: 26 máj 2020

175 thoughts on “Čo sa stane s ďasnom a s čeľusťou po strate zuba?”

 1. po extrakcii zuba sa vytvorí rana, ktorej prvá fáza hojenia prebieha tvorbou granulačného tkaniva. Toto tkanivo je prirodzene bielej, svetložtltej farby. Pokiaľ rana nebolí, nie ste opuchnutý, je to prirodzený priebeh hojenia.

  Reply
 2. Zdravím pred 2 dňami mi vytrhli hornú lávu 6tku a dolnú pravu 6tku a mám tam takú bielu až sivu hmotu alebo blanu alebo neviem ako to nazvať a neviem čo to je či je to hnis alebo krvná zrazenina neviem a ta práva dolná 6tka tak pod ňou mi opuchla sánka trosku teda čeľusť ale cítim ako keby mi opuchla kosť neviete čo to je za opuch ??

  Reply
  • Dobrý deň, pán Jakub

   Ťažko sa vieme takto na diaľku vyjadriť, preto odporúčame navštíviť kliniku kde Vám boli zuby trhané a objednať sa na kontrolu.
   Verme, že Vám čoskoro ten opuch prejde.

   S pozdravom
   Tím Smile clinic

   Reply
  • Dobry den. Ako ste to prosim nakoniec vyriesili? To biele bol hnis alebo je to normalne? Dcerka ma to iste, aj opuch lica, tak neviem ci bezat k zubarke alebo cakat. Dakujem.

   Reply
   • Dobrý deň, pani Táňa

    Odporúčame navštíviť zubného lekára, nakoľko na diaľku sa Vám nevieme vyjadriť.

    S pozdravom
    Tím Smile clinic

    Reply
 3. Dobrý deň mám taký problém trhali mi horné stoličky marci a v októbri stále cítim kyslosť a palenie ďasná bolo to aj pri tej čo mi v marci trhali presunulo sa mi to pod ďalší zub ten mi vytrhli v októbri a stále mám tú kyslosť a pálenie zas pod ďalším zubom.Uzivala som už trikrát antibiotiká nič mi nezaberá ja už som zúfalá neviem čo s tým

  Reply
  • Dobrý deň p. Drahomíra,
   úprimne neviem Vám takto na diaľku poradiť.
   Môžete sa prísť k nám ukázať, objednala by som Vás na kontrolu, alebo navštívte lekára, kde Vám zub trhali.
   Verím, že sa Vám čoskoro uľaví.
   Medzičasom si skúste kúpiť fialovú ústnu vodu curasept,používajte ale max 2 týždne.

   Reply
 4. Dobrý deň,
  Som už viac ako mesiac po extrakcii 6 vpravo dole. Hneď po extrakcii som cítila ako sa mi zdurila submandibulárna uzlina, na dotyk bolestivá.
  Dnes sa bolesť prehĺbila, pri prehĺtaní taktiež cítim bolesť pod sánkou. Môže ísť aj o zápal glandula submandibularis a nie o zväčšenú uzlinu? Pretože som si všimla pri ústnej prezentácii suchosť v ústach, ktorú som nikdy nemala. Mám sa obrátiť na zubného lekára alebo všeobecného?
  Ďakujem.

  Reply
  • Dobrý deň p. Patrícia,
   ďakujem za Váš komentár.
   V prípade ak máte v dutine ústnej problém, či by to bola aj slinná žľaza, je potrebné navštíviť zubného lekára.
   Pre suchosť v ústach skúste používať ústnu vodu curasept zlatú – max 2 týždne.

   Reply
 5. Dobrý deň. Trhali mi sedmičku dole na ľavej strane. Chcem sa spýtať za aký čas by malo prestať krvácanie a po koľkých dňoch by mala bolesť ustúpiť. Ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň, pani Kate

   Ďakujeme, že ste sa obrátili na Smile clinic.
   Po extrakcii odporúčame kľudový režim pár dní, aby sa nespustilo krvácanie. Bolesť môže pretrvávať cca 3 dni. Záleží od viacerých faktorov.
   V prípade nejasností a pochybností kontaktujte kliniku, na ktorej Vám bola vykonaná extrakcia, aby Vám vyhotovili OPG snímku.

   S pozdravom
   Implant Clinic tím

   Reply
 6. Dobrý deň, pred troma dňami mi na pohotovosti vytrhli dolnú 6stku v ľavo. Stále cítim miernu bolesť, čo je asi normálne, ale v rane sa vytvorila šedá ako keby hmota. Dávala som na to veľký pozor jedla som na druhej strane a po dvoch dňoch som ranu začala jemne vyplachovat šalviou. Ďasno je ešte opuchnuté ale starosť mi robí tá hmota.Každý vraví že je to normálne lebo ťahanie bolo trocha náročnejšie keďže zub mal veľké korene. Bolesť je mierna no beriem paralen keďže zubár vravel, že antibiotiká nebudú potrebné. Ďakujem za radu.

  Reply
  • Dobrý deň, Mária,

   Je možné že hojenie je trocha komplikovanejšie. Ale ak by sa stav nezlepšoval a začalo by vás to bolieť tak kontaktujte svojho zubného lekára. Odporúčame potom náhradu zuba implantátom.

   Pekný deň, Implantclinic tím

   Reply
 7. Dobrý deň,pred týždňom aj niečo mi robil pán zubár extrakciu koreňa (5).
  Na 7 deň po vytrhnutí som musela utekať svojmu zubárovi lebo bolesť bola horšia ,opúchalo mi to,pálili ma ďasná a už som mala pocit že ma bolia všetky zuby.
  Mala som tam hnis a zápal pri kosti.
  Vyčistil mi to+predpísal mi ATB DALACIN. Opakujeme proces dva . Chcela by som sa opýtať kde mi bola robená extrakcia koreňa ,môže ma to bolieť dlho? A cítiť stále opuch ? Tie ATB tomu zabránia? Som z toho velmi zúfala lebo som taký to zákrok v živote nemala a potrebujem poradiť či sa mi znova netvorí hnis .
  Ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň, Katka

   ďakujeme vám za váš komentar. Po extrakcii je možné že vznikne zápal v mieste po extrakcii. Je to zriedkavé ale stáva sa to. Je potrebné znova navštíviť zubného lakára a užívať antibiotika ktoré pôsobia protizápalovo. Odporúčame ako náhradu zuba zubný implantát. Ak by ste mali v budúcnosti záujem o konzultáciu radi vás objednáme.

   S pozdravom Implant clinic

   Reply
 8. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ci je normálne, keď mi zubárka trhala asi polroka dozadu vrchnu 6-ku, ale stále sa mi tam vytvára mala biela bublinka plná hnisu a pociťujem na tom mieste tlak, niekedy až tak ze to boli pri každom kroku. Keď som zubárku s týmto oboznámila povedala mi na to ze ten zub bol v hroznom stave a ze preto sa to môže strašne dlho hojit. Za odpoveď ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň Kristína

   ďakujeme vám za váš komentár.

   Urobila vám po extrakcii pani zubárka RTG snímku? Niekedy je možné, že sa rana po extrakcii hojí dlhú dobu ale asi nie je v poriadku , že sa vám tvorí hnisavý vačok. Odporúčame po prelieční zavedenie zubného implantátu.

   Ak by ste mali záujem o konzultáciu u nás dajte nám vedieť. Alebo nás kontaktujte : https://www.smileclinic.sk/kontakt/

   S pozdravom tím Smile Clinic

   Reply
  • Dobrý deň Viktória,

   Po vytrhnutí zuba je možné že sa zuby posunú, treba tento stav konzultovať s ortodontistom. Chýbajúci zub odporúčame nahradiť zubným implantátom.

   Pekný deň, tím Smile Clinic

   Reply
 9. Dobrý deň, pred piatimi dňami mi trhali hornú stoličku na pravej strane, síce ďasno trošku pobolieva ale dá sa to vydržať. Otázka je , že či môže z ďasna krvná zrazenina vypadnúť. Pekne sa to hojilo a proste zrazenina mi začala po kúskoch vypadávať, je to normálne? Ďakujem predom za odpoveď

  Reply
  • Dobrý deň, pani Sandra

   Ďakujeme za zanechanie správy. Áno, stáva sa to po extrakcii zuba, že sa vytvorí zrazenina a vypadne. Ak by sa Vám bolesť stupňovala, obráťte sa na ošetrujúceho lekára.

   S pozdravom
   Tím Smile clinic

   Reply
 10. Dobrý deň,chcem sa opýtať,že či môžem cítiť kúsok kosti po vytrhnuti zuba?Teda,minuly týždeň mi trhali posledné dva predné zuby vedľa seba a citim a aj vidím tam kosť a jasne,že to aj boli,už mám aj ATB….No a vlastne sa chcem opýtať,že či si môžem vidiet kúsok kosti….A koľko sa to hojí,lebo mna to ešte dosť boli a to už je šiesty deň…Ďakujem za odpoved…

  Reply
  • Dobrý deň, pani Silvia

   Ďakujeme za komentár. Hojenie po extrakcii zubov môže mať dlhší priebeh. Niekedy sa stane, že po extrakcii zubov je prítomný malý úlomok kostičky. Aby sme mohli poskytnúť presné stanovisko, potrebovali by sme vidieť OPG snímku avšak odporúčame sa obrátiť na ošetrujúceho lekára, ktorý zákrok vykonal.
   V prípade, že by ste mali záujem o konzultáciu na našej klinike, radi Vám dáme termín.

   S pozdravom
   Smile clinic

   Reply
  • Ahoj silvia ja mam taky isti problem uz 7 den co mi vitahli dva zuby Horne v zadu a tiez pocitujem zemi zdasny nieco vistrcuje ako kebi som tam vidzela kost.. Mozes mi povedat ci si stim bola k zubarovy a ako si dopadla prosim

   Reply
   • Dobrý deň, pani Denisa,
    ďakujeme za zanechanie komentára. Bez kontroly Vám žiaľ nevieme poradiť, odporúčame kontaktovať lekárku, ktorá zub vytrhla.

    S pozdravom
    Petra – Smile Clinic

    Reply
 11. Dobrý večer, mám takýto problém mám 35rokov a stale mám problémy zo zubmy jeden sa nepodarí preliecit tak nakoniec mám takú bolesť že musí úst von a takto dokola no teraz mám hore posledných 6 zubov 5 predných a jeden v zadu a z toho jednu korunku dolu mu nedávno 3 týždne trhali zub 4ku bol neúspešne tiež liečený tak musel ísť von trhanie po najsilnejšej injekcií bolel ako keby som mala zápal no zub bol zdravý a teraz mam zase otvorené dva zuby hore v pravo 3- ku a ľavo 2-ku oba boli liecene dvojka pol roka sa liečila asi 3 mesiace to vydržalo a teraz sa znovu ozval a trojka je druhý mesiac liečený aj už bol konečne v poriadku keď sa zavrel znovu reagoval zle cez víkend som zapuchla v pondelok ho otvorili vyčistili kanalik a stale to cítim pri nose mám nadýchnuť tvár po flektore sa to trochu odfuklo a paralelnom to striedam už som zúfalá z mojich zubov ak mi viete pomôcť budem moc vďačná a bola som na snímke celého chrupu a nič všetko v poriadku a nám aj protézu na ktorú si neviem zvyknúť ako ešte keď nič nejem a nepijem tak sa dá no jest piť už nie a to je moja druhá proteza jedna skeletu ka druhá klasická za každú vašu snahu a odpoveď som vám vopred moc vďačná

  Reply
  • Dobrý deň, pani Kristína

   Ďakujeme za Vašu správu. Ideálne by bolo absolvovať u nás konzultáciu. Kontaktovali sme Vás e-mailom s ďalším postupom.

   S pozdravom

   Smile clinic

   Reply
   • Porcelánová korunka….dobrý deň chcela by som sa informovať, Odlepila sa mi celá korunka…som po covide….chcela som si ju zalepiť dať,ale pán mi to pozrel…nakolko som bola pred dvoma rokmi na operácii žlčníka mi udreli do korunky,tým pádom mi ich zlomili..ale došla som nato až kým sa mi neodlepila celá….mám tam zuby ako tak spravené….sa mi zdá že hnije jeden alebo dva….8 zubou porcelánová korunkaale technik vravel že je to Zbytočne zas dávať korunku nakoľko mám zle zuby pod korunkou a že sa mi hýbu,čo sa mi zdá že nie….ale nakoľko mám panický strach ….tak sa bojím ísť zubarke… Mám sa opýtať svojej zubarke na možnosť žaby,čisto len presne zuby 8 alebo 9 ….že vytrhat všetky naraz a spraviť si žabu (mostík)..začínajú ma už bolieť..by ste mi to odporučili čo..tu žabu?ďakujem za vopred vybavenie a skorú odpoveď….budem čakať bonmam dosť veľký problém s bielymi plastami….:-(
    Ďakujem a dovidenia

    Reply
    • Dobrý deň, pani Zuzana

     Ďakujeme za zanechanie komentára ohľadom porcelánovej korunky. Na to, aby sme sa mohli poskytnúť odporúčanie na ošetrenie, potrebovali by sme vidieť OPG snímku alebo aby ste prišli na konzultáciu na jednu z našich kliník do Bratislavy alebo do Piešťan.
     Mali by ste záujem o termín?

     S pozdravom
     Tím Smile clinic

     Reply
 12. Dobrý deň chcem sa opýtať v pondelok mi trhali hornú ľavú osmičku, dnes mam vrchné ďasná také bledsie, beriem aj antibiotika, myslite ze tie bledsie ďasná su v poriadku? Ďakujem

  Reply
 13. Dobrý deň, pred pár dňami mi trhali zub. Bola to prvá stolička. Zaujímalo by ako približne dlho trvá kým ubudne kosť. Bolo by možné vložiť implantáť aj rok po vytrhnutí zuba ?

  Reply
  • Dobrý deň, pani Slavomíra,
   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Úbytok kosti nenastáva zo dňa na deň, ide o dlhodobý proces trvajúci mesiace až roky. Vloženie implantátu je možné po úplnom zahojení rany (väčšinou 2 – 6 mesiacov od extrakcie, príp. neskôr).
   V prípade ďaľších otázok sme Vám k dispozícii.

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic

   Reply
  • Dobrý deň pred 9 dňami mi trhali spodnú stoličku trhanie bolo trosku komplikovanejsie a zub išiel tazko von. Prvé 3 dní som mala bolesti reraz už mierne chcem sa spýtať ci je to v poriadku keď zatiaľ na 9.den od zákroku nie je dasno úplne zrastené a je tam ešte trošku diera a v nej také sivobiele. Dasno ma pobolieva ešte trošku nakoľko ho mam ešte trošku červené. Je dôvod na návštevu zubára alebo to bude len súčasť hojenia a postupne sa uzavrie?

   Reply
   • Dobrý deň, pani Kristína,
    hojenie ďasien po extrakcii prebieha v rôznych fázach a trvá niekoľko týždňov. V prípade pochybností o stave a postupe hojenia odporúčame navštíviť kliniku-zubného lekára, kde Vám zub trhali a ranu treba skontrolovať.

    S pozdravom
    Petra – Implant Clinic

    Reply
  • Dobrý deň, pani Kristína,
   ďakujeme za zanechanie komentáru. Ceníme si váš záujem o stomatologické služby na našej zubnej klinike. E-mailom som Vám zaslala informácie o ďalšom postupe.
   Prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku.

   S prianím pekného dňa
   Petra – Smile Clinic

   Reply
 14. Dobrý deň, pred dvoma týždňami mi trhali spodnú osmičku, rana bola zašitá a ešte v nej ostali vstrebateľné stehy, no rana sa mi včera otvorila a odhalila miesto kde bol pôvodný zub a teraz je tam čierne ložisko, najskôr krvná zrazenina. Je to problém ktoré si vyžaduje opätovné žašitie alebo sa rana postupne zaplní? ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň p. Štefan,
   pokiaľ ste si neni istý, odporúčame rýchlu kontrolu u lekára, či je lôžko po extrakcii v poriadku.

   V každom prípade pokiaľ je tam krvná zrazenina, mala by to byť ok.

   S pozdravom,

   Smile Clinic

   Reply
 15. Dobrý deň, v utorok mi chirurgicky odstraňovali pravú dolnú osmičku. Rana sa mi vraj pekne hojí, no trápi ma občasný pocit akoby z nej čosi vytekalo. Chuťovo to je čosi medzi krvou a hnisom, z rany ide aj trochu zápach, ktorý je však vraj normálny, no mňa aj tak trápi. Chcem sa spýtať, ako môžem odstrániť tento zápach? Aj kvôli začleneniu do normálneho života.Tiež odrazu neviem nájsť štichy, ktoré mi mali o 4 dni vyberať, mohli vypadnúť či vzrásť? Ďakujem.

  Reply
  • Dobrý deň p. Alexandra,
   odporúčame navštíviť kliniku-zubného lekára, kde Vám zub trhali a ranu treba skontrolovať.
   (Možno sa Vám do rany dostalo jedlo a treba ho vybrať)

   Reply
 16. Dobrí deň v cera mi museli trhať žúp a zároveň zasit dasno. Ako si to môžem čistiť. Lebo keď jem tak sa mi tam dostávaju kúsky jedla ktoré sa pri lepia stehy. Na výber mam ísť o 10 dní. Ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň p.Majo,
   Na čistenie používajte veľmi jemnú zubnú kefku, ideálne, na tej strane nejedzte.

   Reply
 17. Dobrý deň, asi pred 3 tyzdnami mi trhali zub, hore, predposledný.. 3 dní ma to bolelo, potom som išla na kontrolu, mala som tam veľký hnis, dal mi antibiotika, a po týždennej kontrole povedal ze sa to pekne hojí, avšak keď kusem cítim taky tlak na zuboch na tej strane kde mi to trhali, občas keď sa moc hlboko usmejem, má to zabolí, je to normálne? Je to Estte súčasť hojenia? Ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň, pani Diana,
   ďakujeme za zanechanie komentára. Citlivosť po extrakcii často pretrváva niekoľko týždňov po zákroku. Pokiaľ sa Vám čokoľvek nezdá, odporúčame opäť kontaktovať lekára, ktorý extrakciu vykonával.

   S pozdravom
   Smile Clinic

   Reply
 18. Dobrý deň. Prosím vás včera mi trhali stoličku išlo to ťažko ale podarilo sa. Chcem sa len opýtať ze môj zubár mi do rany vsadil čosi hnedé. Také dve mensie gumičky akoby vaty. A zabudla som sa ho opýtať ci to tam mam nechať zarast alebo to mam vytiahnuť. Keďže je sobota nemôžem mu ani zavolať. Neviete prosím vás čo to je a ci to tam mam mat?

  Reply
  • Dobrý deň, pani Zuzana,
   ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Odporúčame však kontaktovať lekára, ktorý extrakciu vykonával, nakoľko takýto postup na našej klinike nepraktikujeme.

   S pozdravom
   Smile Clinic

   Reply
  • Dobrý deň, pani Lenka,
   ďakujeme, že ste nás kontaktovali ohľadom extrakcie osmičky, Váš záujem si cenníme. Odpovedali sme Vám e-mailom.

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic

   Reply
 19. Dobrý deň, 30.6 mi stomatochirurg trhal 8čku v ľavo dole, ktorá nebola vyrastená, niečo spomínal, že bral z kosti alebo, že niečo spiloval, neviem ako to presne myslel. Rána sa zahojíla no za pár dní prejde mesiac od zákroku a ja neviem otvoriť poriadne ústa. Chcem sa opýtať, je to normálne alebo to treba nejak riešiť? On mi stále hovorí, že mám iba čakať. Ďakujem za odpoveď.

  Reply
  • Dobrý deň p. Vanessa,
   áno po náročnej extrakcii takýto stav môže nastať.

   Prajeme skoré uzdravenie.

   Reply
 20. Dobrý deň,
  v pondelok tento týždeň mi zubár vytrhol osmičku vľavo dole.Bol na nej väčší kaz. Nešlo to ľahko, trvalo to dlhšie, kmásal mi ňou hore dole, myslím, že ju aj zbrusoval, cítila som to až v “mozgu” 🙂 . Keď bolo po tom, nedostala som nič na to, na bolesť som si dávala flektor každých 8 h, ale účinok vyprchal oveľa skôr a bolelo to opäť. V stredu som išla k zubárovi späť, dal mi tam antibiotickú vložku a dnes ešte jednu na výmenu. Skúsila som dať Nalgesin. Stále cítim bolesť, aj pri prehĺtaní, na krku mám menší opuch, bolesť vystreľuje do ucha, nemôžem otvoriť poriadne ústa, jem len na pravej strane, sánka ma bolí. Zajtra si tú vložku mám vytiahnuť a v prípade stálej bolesti od soboty mi predpísal atb Dalacin. Prečo až od soboty? Ako dlho trvá, že odznie bolesť? Asi dlhšie, keď to bolo aj komplikovanejšie. Je to normálne, mám byť trpezlivá? Ďakujem za odpoveď.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Dada,
   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Bolesti po extrakcii zubu múdrosti sú často intentívne a niekedy pretrvávajú dva a viac týždňov. Odporúčame dodržiavať liečebný režim, ktorý ošetrujúci lekár stanovil, v prípade zhoršenia odporúčame kontrolu u lekára, ktorý extrakciu vykonával.

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic

   Reply
 21. Dobrý deň, chcem sa opýtať trhali mi 3 dní dozadu dolnú 6tku v pravo. Išla von dosť ťažko. Od vtedy sa mi zdá, že päťku a sedmičku mam ako keby vyššie. Je to spôsobené opuchom ďasna alebo mi ich mohol pri trhani povysunuť? Ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň, pani Kk,
   ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Pri trhaní by nemalo dôjsť k poškodeniu okolitých zubov. Pokiaľ sa Vám priebeh hojenia nepozdáva, odporúčam kontrolu u lekára, ktorý zákrok vykonával, prípadne konzultáciu s jedným z našich stomatochirurgov.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   Reply
 22. Dobrý deň. Pondelok mi trhali zub hore na ľavo osmičku. Išlo to v poriadku za 3 min bol zub vonku. Ale od vtedy ma tá rána boli. Mám tam krvnú zrazeninu. Ale strašne ma bolí to miesto. Z čoho to môže byť? Kedy prejde bolesť? Môže byť že to boli práve preto že bol veľký ten zub alebo koreň a ako mi ťahal zub tak niečo tam narušil?

  Reply
  • Dobrý deň, pani Timea,
   ďakujeme za zanechanie komentáru.
   Bolesti po extrakcii horných osmičiek sú bežné, vo väčšine prípadov odoznejú do 7 – 10 dní od extrakcie, v istých prípadoch môže bolesť pretrvávať dlhšie. Pokiaľ bolesť nepoľaví po týždni, odporúčame kontrolu u lekára, ktorý extrakciu vykonával, prípadne Vám vieme ponúknuť termín na konzultáciu na našej klinike.

   S pozdravom

   Reply
   • Dobri ja mam taki problem uz je tomu tizden comi vitahli dva zadne zuby horne mam to zapalene uz berem antibiotika 4 den stale to mam zahnisene ale problem je ze mi dva x pani zubarka povedala ze zuby vitahla bez problemu zemitam nic nenechala strasne ma to bolelo ale problem je ze v jasne vidim ze mam tam nieco bieleho a tvrdeho vizerato ako kebi zub alebo kost dotikam saho je taki tvrdi ostry trohu boliet mato neboly ani jasna ma uz tak neboly neviem zebi si nevsimla zemitam neco nechala alebo to moze bit kost prosim poradte mi ta rana sa mi len trohu stiahla stale ju mam otvorenu a viteka stamat hnis uz vidim ze aj v hrdlo mam cervene za hnisane obcas citim taky tlak v sanke aj za uchom

    Reply
 23. Pekný deň prajem, v pondelok večer som bola na extrakciu osmičky, vpravo dolu. Je piatok, som stále opuchnutá, najhoršie však je,že nemôžem veľmi prehĺtať. Strašne ma to bolí, vytvorila sa mi zospodu sánky nejaká hrča, no tvrdá a nehybná. Tlačí mi to akoby na uzliny. Každé prehĺtnutie slín je neskutočne bolestivé už 2 deň. Včera som bola za doktorom, čo mi extrahovať osmičku, a on že to sa vstrebá, že to je prejav. Dnes mi dokonca začal chrapľavieť hlas, ako keby mi to tlačilo aj na hlasivky. Prosím vás, čo mi viete poradiť. Už to neviem vydržať.

  Reply
 24. Dobrý deň, pred týždňom mi trhali osmičku v ľavo dole, prebehlo to dobre bez bolesti, aj dni potom boli bez bolesti ale teraz prišla bolesť sedmičky. Čo mám robiť? Súvisí to s trhanim osmičky alebo nie?

  Reply
  • Dobrý deň, pani Edita,
   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Bez snímku a prehliadky lekárom sa však nevieme k bolestiam sedmičky vyjadriť. Mali by ste záujem o termín na prehliadku k jednému z našich doktorov?

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic

   Reply
 25. Dobrý deň,
  pred mesiacom mi trhali zub múdrosti vpravo hore. Všetko prebehlo absolútne bez bolesti aj hojenie. Nemala som ani opuch. O týždeň neskôr mi trhali zub múdrosti aj na druhej strane. Ale po nahmatani jazykom je prvá diera stále čiastočne otvorená, odchlipáva sa mi kúsok ďasna. Ako keby sa diera nespojila. Diera po druhom zube je úplne zacelená. V tom vidím ten problém. Nič ma nebolí, nič mi nepuchne len chcem vedieť, či sa to ešte zrastie alebo mam navštíviť zubára, ktorý mi extrakciu robil. ĎAKUJEM.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Ivett,
   ďakujeme za správu. Hojenie môže prebiehať rozdielne na jednej a rozdielne na druhej strane úst v závislosti od pôvodnej polohy zubu a komplikovanosti extrakcie. Pokiaľ máte pochybnosti, určite odporúčame kontrolu u zubného lekára, ktorý extrakciu vykonával.

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic

   Reply
 26. Dobrý deň, prosím Vás v piatok mi trhali zub múdrosti, po zákroku som mala silné bolesti ktoré sú každým dňom lepšie. Ale vytvorila sa mi na krku pod sánkou tvrdá hrča,opuch a opuch mi pokračuje až dolu ku krku ku hrudníku. Dnes som bola u lekára a dal mi antibiotiká a mám si dávať studené obklady. Myslíte si,že to bude ok,ale je to niečo vážnejšie? Ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň Miroslava,
   pokiaľ Vám to lekár skontroloval, máte antibiotická proti zápalu, verím, že budete čoskoro v poriadku.

   Držíme palce.

   Reply
 27. Dobrý deň.Som po extrakcii sedmičky už asi mesiac a rána nie je zahojena ,brala som aj antibiotiká,keďže mi vytekal hnis ,nevytvorila sa mi ani krvná zrazenina ,namiesto toho mi tam narástla kosť, ktorá ešte k tomu aj nepríjemné zapácha.Moja zubárka je už na materskej dovolenke takže neviem čo mám teraz robiť.Ďakujem za radu

  Reply
  • Dobrý deň p. Brigit,
   ďakujeme za Váš komentár.
   Naša rada pre Vás by bola navštíviť zubného lekára, aby Vám ranu skontroloval, poprípade vyčistil.
   Termín si môžete objednať u nás na klinike na pobočke v Bratislave alebo v Piešťanoch.

   S pozdravom,

   Reply
 28. Dobrý den. Mne trhali vľavo zadný zub pred 4mesiacmi. Odvtedy sa to neuzatvorilo. Vidno Akoby jazvu. Nebolo to ale zasivane. Bola som pár krát u zubára. Dal mi antibiotika. Nezabralo. Znova mi dal. Už Ich ani nechcem brat keďže mi nezaberajú. Bolesť není každý deň ale keď je tak to je akoby tlak taky hnusný. Co to môže teda byť. Moze tam byt stále nejaký zápal. Alebo keď som tam ešte mala zub a bola tam diera tak mi mohlo jedlo niekde zájsť pod kosť? Robili aj röntgen a nevidia nič. Ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň p. Martina,
   veľmi rada, by som Vám napísala niečo rozumné, ale ťažko sa mi radí, keďže sme ranu nevideli.
   Bolo by možné sa prísť ukázať na pobočku do Bratislavy alebo Piešťan ?

   Reply
 29. Dobrý deň,
  Pred týždňom mi trhali naraz 6 zubov vzhľadom na to, že si idem dať zaviesť protézu.
  Po extrakcii predných zubov cítim na okraji ostrú hranu. (Na jednom zube) Chcela by som sa informovať či je to možné alebo sa mohlo stať, že mi tam ostal nejaký ten úlomok.
  Ďakujem za odpoveď

  Reply
  • Dobrý deň,

   Niekedy sa môže stať , že zostane po extrakcii koreň po zube. Netreba sa toho obávať. Je potrebný RTG snímok, aby sa skontrolovali oblasti po extrakciach a doextrahovať prípadne zabudnuté časti.

   Reply
 30. Dnes mi trhali 2 stoličky ale ránu nechal otvorenú pri mojom prvom zákroku ránu zasili je to normálne ze to nechal otvorené?

  Reply
 31. Dnes mi trhali 2 stoličky ale po zákroku mi to nezašil nechal to otvorene je to normálne? Po mojom prvom zákroku mi ránu hneď zasili

  Reply
  • Dobrý deň,

   Ďakujeme vám za váš komentár. Nie je nutné po každej extrakcii ranu zašívať. Zvyčajne sa zašívajú rany po extrakciach zubov múdrosti kde sa jedná o chirurgickú extrakciu

   Reply
 32. Dobrý deň pred 3 dňami my trhali dve stoličky dole. A stále pociťujem bolesť a opuch v spodnej časti sánky ústa môžem. Otvoriť len do 2 cm.

  Reply
  • Dobrý deň,

   Treba v najbližších dňoch rátať s bolesťou a aj opuchom. Ak by sa vám zdalo , že sa zhoršujú príznaky treba sa objednať na kontrolu u lekára kde vám to extrahovali.

   Implant Clinic

   Reply
 33. Dobrý deň,
  po extrakcii dolnej osmičky (pred 3 týždňami) mi aktuálne zostal slepý kanál smerujúci dorsokaudálne na bukálnej strane v mieste, kde sa spája sliznica líca a alveolu. Dlhý je asi 3mm. Je to len súčasť hojenia alebo je nutný nejaký zákrok?

  Reply
  • Dobrý deň,
   ďakujeme za komentár.
   Je to súčasť hojenia, odporúčame masírovať vestibulocranialne.
   V prípade otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.

   Reply
 34. Dobrý deň, som vyše týždňa od trhania osmičky, mala som v nej silný zápal a trhanie bolo celkom náročné. Taktiež mi od tiaľ zubár musel vystrihnúť malú cystu. Hojí sa mi to už pekne, bolesť mám minimálnu, ale včera som si všimla, že v tej “diere” mám ako keby takú bielo žltú guličku. Neviem či to môže byť jedlo alebo sa mi tam robí zápal alebo či je to normálne, že sa tam niečo takéto vytvorí pri hojení? Vopred ďakujem za odpoveď

  Reply
  • Dobrý deň p. Denisa. Veríme, že sa Vám rana rýchlo zahojí, ale pre pocit istoty že “gulička” nie je infekcia, kontaktujte prosím lekára, ktorý Vám zub extrahoval, aby Vám ranu skontroloval.

   Reply
 35. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať….asi pred 4 týždňami som si dala preč osmičku….všetko prebehlo ako malo….ďasno sa začalo pekne zrastat, nescelilo sa úplne, len sa spojilo a zakrylo dieru….no a dnes som pociťovala bolesť a keď som si na to ďasno zatlačila, vytiekol s neho hnis, ako som s toho dasna vytlačila ten zbytok, prestalo byť citlivé….

  Reply
  • Dobrý deň p. Ivana,
   odporúčali by sme Vám navštíviť zubného lekára, aby ranu po extrakcii vyčistil. Pravdepodobne sa Vám do rany dostalo jedlo, a to spôsobilo zápal.

   Držíme palce,

   Reply
 36. Dobrý den , som treti den po jednoduchej extrakcii osmičky. Zub vytiahli bez komplikácií, vsetko ošetrili, zapal ani viditelne zranenia po zákroku neboli, ranu mi pekne zaplnila zrazenina. Vyzerá to ze všetko ide ako má. Mam ale stále neprijemne ‘zubne’ bolesti na ktoré užívam klasicky paralen 500 , keďže som 6 týždňov po porode a dojcim. Je to normálne ze neprijemnejsia bolest trvá dlhšie (napr.aj citlivejsimi dasnami skrze hormóny?) A je bezne ze dasno tretí deň po zákroku je stále fialovo červené na mieste kde bol zub? Dakujem

  Reply
  • Dobrý deň, pani Simona,
   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Bolesti po extrakcii osmičiek často pretrvávajú aj niekoľko týždňov po zákroku. Pokiaľ by sa stav vôbec nezlepšil do týždňa, odporúčam kontrolu u lekára, ktorý zákrok vykonával, prípadne konzultáciu s jedným z našich špecialistov.

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic

   Reply
 37. Dobrý deň, som dva týždne po vytrhnutú 8cky. Stále mi sú však vidieť stehy, ešte sa nevstrebali. To môže trvat dlhšie samozrejme. No všimla som si že napriek zošitiu tam mám malú dieru. Nič má neboli ani ďasno nemám cervene opuchnuté. Je úplne normálne. Mala by som ísť s tou malou dierkou k zubárovi alebo sa to možno zcelí po vstrebaní stehov?
  Dakujem za odpoved. Všetko dobré prajem

  Reply
  • Dobrý deň, p. Gabriela,
   ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Popisovaný stav znie v poriadku, avšak bez toho, aby Vás osobne vyšetril jeden z našich lekárov sa nevieme presnejšíe vyjadriť. Odporúčame navštíviť lekára, ktorý zub trhal, pokiaľ sa stehy do 3 týždňov od extrakcie samé nerozpadnú.
   S pozdravom,
   Smile Clinic

   Reply
 38. Dobrý deň,
  presne pred týždňom som bola na extrakcii tzv. “zubu múdrosti”. Bola som si už minulý rok dať jeden takýto zub vytrhnúť na druhej strane. Pamätám si, že po 4 dňoch ma nič nebolelo. No teraz ma zašitá rana pobolievala viac ako 4 dni. Do 7 dňa ma už nebolí tá rana, ale sánka a nemôžem poriadne otvoriť ústa, keď ich chcem viac otvoriť začne ma to trocha bolieť. Je to problém alebo je to bežné?

  Ďakujem Vám za odpoveď.

  Reply
  • Dobrý deň Dominika,
   nie každé vytrhnutie zuba je rovnaké, niekedy môže byť extrakcia komplikovanejšia( náročnejšia) a vtedy je potrebný aj dlhší čas na hojenie.
   Pokiaľ to bude pretrvávať, odporúčali by sme navštíviť zubného lekára na kontrolu po vytrhnutí.

   Pekný deň a rýchle hojenie.

   N

   Reply
 39. Dobrý deň,

  som cca 3 mesiace po vytrhnutí zuba. “Diera” po vytrhnutí stále nie je zacelená. Je to v poriadku? Žiadnu bolesť nepociťujem.

  ďakujem za odpoveď

  Reply
  • Dobrý deň p. Andrea,
   je dobre, že po vytrhnutí zuba nepociťujete bolesť.
   Ťažko sa to posudzuje, viete nám poslať fotku ? Ďasno možno potrebuje viac času na hojenie, ale hlavne, že to nebolí.
   Aj si plánujete nahradiť chýbajúci zub zubným implantátom ?

   Natália

   Reply
 40. Dobrý deň chcela by som sa informovať. Dnes som bola trhať zub. A po príchode domov som si nahmatala jazykom ostrú hranu. Neviem ci je to len moja domnienka preto ze mam to boľavé alebo mi tam ostal malý ulomok zo zuba. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Ivana

   Žiaľ, takto na diaľku Vám nevieme poradiť. Odporúčame sa obrátiť na kliniku, kde bol vykonaný zákrok s následnou kontrolou.

   S pozdravom
   Smile clinic

   Reply
 41. Dobrý deň prajem,

  na pohotovosti mi pred dvomi týždňami vytrhli ľavú dolnú šestku (zub mal plnené kanáliky a extrakcia bola trochu náročná). Celý čas ma bolela vedľajšia päťka, ktorá je úplne zdravá – bola citlivá na zahryznutie a pod ňou bolo ďasno červené a opuchnuté. Po dvoch týždňoch opuch zmizol ostalo len začervenanie a ďasno niečo dráždi. Keďže opuch ustúpil a prešla som si tadiaľ prstom tak cítim veľmi ostrý výbežok, ktorý je už aj vizuálne viditeľný pod dasnom. Chcem sa spýtať či to môže byť zlomená kosť a ak áno, ako je to možné riešiť? Ďakujem veľmi pekne.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Simona,
   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Žiaľ, takto na diaľku sa nevieme kvalifikovane vyjradriť k Vášmu problému. Ideálne by bolo, ak by sme Vás objednali na prehliadku k nám na kliniku, spravili by sme RTG snímok a lekár by Vás vyšetril. Prehliadka je bezplatná, hradí sa len rontgenový snímok.
   V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať, či už mailom alebo telefonicky.

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic

   Reply
 42. Dobrý večer prajem.

  Mám otázku, Otec potrebuje “nové zuby”. Pán Zubár vraví, že v jeho situácii má už len 1 možnosť=protéza. Spodné zuby má už len 4. Stoličky a myslím že očné. Ďasná sú zrastené(vypadané zuby).horné zuby má na mostíku tiež už v opotrebovanom stave.(zrejme genetika). Má ešte len 50 rokov, tak chce krásne zuby. Zubár vraví že ak by sa našiel nejaký odvážlivec ktorý by mu dal mostík na ten chrup, do roka mu vypadne sám. Že už len ostáva len protéza. Môžem sa opytat, na nejaké možnosti plnohodnotného chrupu aj keď sú ďasná zrastené či ozaj ostáva už len protéza?
  Dakujem za odpoved.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Natália

   Ďakujeme za Vašu správu ohľadom zubnej náhrady. Odpovedali sme aj na Váš e-mail, prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku.

   Prajem príjemný deň.
   Andrea – Smile clinic

   Reply
 43. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Vytrhli mi spodnú osmičku a nejakú bielu vec mi vložili do diery a dali stehy. Mohol by mi niekto vysvetliť čo to je? Neviem sa k tomu dopatrať, že či mi tam nezašili obväz.

  Ďakujem za informáciu.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Alžbeta

   Ďakujeme, že ste nás kontaktovali ohľadom Vašej situácie.
   Podľa opisu, ktorý ste nám opísali je to pravdepodobne Gelita-spon, ktorý je určený na urýchlenie zrážanlivosti krvi. Avšak odporúčame kontaktovať zubnú ambulanciu, kde Vám zákrok vykonávali. Nepoznáme presné postupy iných ambulancií.

   S pozdravom
   Andrea – Smile clinic

   Reply
 44. Dobrý deň,
  Ja som mala extrakciu osmičky, ale nevytrhli mi ju, len mi narezali ďasno a vytiahli ju spod ďasna. Už je to skoro mesiac a ja mám okolo tej osmičky také zvlástnu bielo-žltú hmotu, ktorá vyzerá, akoby šla priamo z ďasna. Je to normálne?

  Reply
  • Dobrý deň, pani Nina

   Ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Žiaľ, takto na diaľku sa k popisovanému problému nevieme bližšie vyjadriť. Odporúčame kontaktovať lekára, ktorý extrakciu osmičky vykonával.

   S pozdravom
   Smile clinic

   Reply
 45. Dobrý deň, som po chirurgickej extrakcii spodnej 8. Je tomu už 3 týždeň. Absolvovala som kontrolu u dr kde mi bolo povedané že o 2-3 týždne bude sliznice celkovo záhojena . No ja stále pozorujem že na mieste kde bol zub je malá diera kt. sa nezrasta ( stehy mi už vybrali ). Myslíte že mám navštíviť dr alebo to chce ešte ten čas. Ďakujem .

  Reply
  • Dobrý deň, pani Dzina

   Ďakujeme, že ste sa na nás obrátili s touto otázkou. Hojenie po chirurgických extrakciách osmičiek môže mať dlhšie trvanie. Ak sa stav miesta, kde bol zub extrahovaný, nezmení, odporúčame navštíviť doktora, ktorý Vám zákrok vykonával.

   S pozdravom
   Andrea – Smile clinic

   Reply
 46. Dobrý deň,

  Chcela by som sa opýtať či je normálne keď po extrakcii zuba mi celú dieru zaplnila krvná zrazenina. Nemám veľa skúsenosti, ale po predchádzajúcej extrakcii som mala dieru takú, že mi tam vošiel jazyk. Teraz je to ale na úrovni ďasien. Je to normálne alebo je potrebné navštíviť zubára?

  Za odpovede ďakujem.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Nika,
   ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. To, čo popisujete, znie ako bežná reakcia po extrakcii. Pokiaľ sa Vám však niečo nezdá, odporúčame kontaktovať lekára, ktorý výkon vykonával, prípadne Vás vieme objednať na konzultáciu k jednému z našich špecialistov.

   S pozdravom
   Smile Clinic

   Reply
 47. Dobrý deň,
  prosím Vás, bola som cca pred týždňom na chirurgickej extrakcii osmičiek vpravo hore a vpravo dole.. Už mám odstránené aj stehy, ale stále mám menší opuch a mám hrču vpravo dole na sánke. Prosím Vás, čo tá hrča znamená?

  Reply
  • Dobrý deň, pani Dominika,

   ďakujeme, že ste nás kontaktovali, žiaľ, takto na diaľku sa nevieme k problému bližšie vyjadriť.
   Odporúčame kontrolu u lekára, ktorý zákrok vykonával, prípadne Vám vieme ponúknuť termín na konzultáciu na našej klinike.

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic

   Reply
  • Dobrý deň som týždeň po extrakxii a tiež.som mala mega hrču a opuch na líci. Opuch stále je hrčka mizne… Chladim miesto studenymi obkladmi a hrčku si mierne masirujem až nakoniec povolí a zmizne.

   Reply
   • Dobrý deň, pani Mirka,
    ďakujeme za Váš komentár a podelenie sa so skúsenosťami po extrakcii zuba s ostatnými čitateľmi blogu!

    S pozdravom
    Petra – Smile Clinic

    Reply
  • Dobrý deň, pán Zolo,

   ďakujeme za zanechanie komentáru. Odporúčame kontrolu u lekára, ktorý extrakciu vykonával, prípadne Vás vieme objednať na kontrolu na našej klinike, aby sme sa vedeli bližšie k problému vyjadriť.

   Implant Clinic

   Reply
 48. Dobrý deň prajem,

  chcela by som sa spýtať. Pred dvoma týždňami som bola na extrakcii spodnej pravej šestky, pod ktorou bol zápal na koreňoch. Boli v minulosti endodonticky ošetrené. Ďasno po extrahovanom zube stále nie je zrastené a sánka v jeho okolí je stále citlivá na dotyk a dosť ma bolí vedľajší zub (5ka). Chcela by som sa spýtať, či tá bolesť môže byť spôsobená extrakciou a má ešte počkať. Na kontrole mi lekár povedal, že je to normálne. Ďakujem za odpoveď

  Reply
  • Dobrý deň, pani Anna,

   ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Bolesť a citlivosť po extrakcii sú bežnou reakciou a môžu pretrvávať niekoľko týždňov po zákroku. Ak by sa stav do dvoch týždňov nezačal zlepšovať, odporúčame kontrolu u lekára, ktorý zákrok vykonával.

   S prianím pekného víkendu
   Petra – Implant Clinic

   Reply
 49. Pred 10 tímu dňami zubný chirurg vytrhol dva obrusene spodné zuby,od vcera ma začalo pobolie báť ďasno.je to v poriadku?

  Reply
  • Dobrý deň, pani Sallajová,

   ďakujeme, že ste sa na nás obrátili, žiaľ, nevieme sa takto na diaľku k problému bližšie vyjadriť.
   Odporúčame kontrolu u chirurga, ktorý zákrok vykonával, prípadne Vás vieme objednať na konzultáciu s jedným z našich špecialistov.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   Reply
 50. Zdravím, prosím Vás chcem sa spýtať v stredu 24.4.2019 mi dávali zubné implantáty, na jednu stranu jeden čo je v poriadku nepociťujem bolesť, no na druhej strane dva implantáty vedľa seba to je už citlivejšie a stále to bolí, no moja otázka je či je normálne že na tej strane mám bodavú bolesť do ucha?dá sa to vydržať len či je to v poriadku. Ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň, pani Viera,

   sme radi, že ste sa na nás obrátili.
   Prítomnosť bolesti po implantácii je normálna. Pokiaľ sa vám však zdá, že bolesť je známkou zápalu, poprípade Vám na jej utlmenie nestačia bežné analgetiká, odporúčam objednať sa na kontrolu k lekárovi.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   Reply
   • Dobrý večer. Chcem poprosiť o radu. Moja zubárke mi musela vytrhnúť spodnú 7 a 6 po extrakcia mi dala dren, ktorý na druhý deň vybrala, ale diera bola hlboká tak mi do ďasna dala niečo ako “bylinky”.
    Chcem sa opýtať, či to vypadne samo alebo sa to vstrebe. Ďakujem

    Reply
 51. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako dlho trvá, kým sa zahojí rana po vytrhnutí zuba, aby sa mohol začať robiť mostík. Za odpoveď vopred ďakujem.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Martina,

   ďakujeme za otázku.
   Zubný implantát zavádzame ihneď po vytrhnutí zuba. V opačnom prípade je potrebné čakať, kým sa rana po extrakcii úplne zahojí, čo býva 3-6 mesiacov.
   V prípade ďalších otázok sme Vám k dispozícii.

   S pozdravom
   Petra – Implant clinic

   Reply
   • Dobry den , poslali by ste mi cennik prosim vas.implantat sa zavadza hned po extrakcii zuba? Dva zubne implantaty vefla seba zvyknu byt vraj bolestive? Do konca leta je mozne ze uz budem mat zavedene imataty? Ci sa caka dlhsie na objednanie.dakujem

    Reply
    • Dobrý deň,

     ďakujeme za komentár, viac informácií o implantátoch sme Vám na základe Vášho predchádzajúceho komentáru už zaslali e-mailom.
     V prípade akýchkoľvek nejasností alebo otázok sme Vám k dispozícii.

     S prianím pekného dňa
     Petra – Implant Clinic

     Reply
 52. Dobry den 2 roky dozadu mi vytrhli zub vsetko sa zahojilo ok ale pred niekolko mesiacmi sa mi tam zacala robit dierka ta uz je taraz vacsia a je tam niejaky zvysok zuba/koren.

  Reply
  • Dobrý deň, pán Rado.
   Ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Pre posúdenie Vašej situácie je potrebná osobná návšteva u nás na klinike a prehliadnutie lekárom. V prípade záujmu Vás radi objednáme.

   S pozdravom

   Petra – Implant Clinic

   Reply
 53. Dobry den mam 21 rokov chcel by som sa spytat ked si dam vytrhnut stvorku zub mam uz jeden vytrhnuty zadnu dolnu stolicku predna stvorka je hore tak ked si ju dam vytrhnut ake to bude mat nasledky na dalsie zuby dakujem.

  Reply
  • Dobrý deň, Dominik.

   Po extrakcii bez následnej implantácie sa môžu ostávajúce zuby časom v čeľusti pohnúť a pokryviť sa.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   Reply
  • Dobry den , chcela by som poprosit o cennik.Rozmyslam o navsteve kliniky v Bratislave.Ked je teraz koniec maja kedy by som mala hotove zubne implantaty+ korunka? Mozno uz aj do konca leta? .Po konzultacii, chcela by som si dat vytrhnut aj 1 zub. Vklada sa implantat hned po extrakcii zuba? Dakujem

   Reply
   • Dobrý deň, pani Laura,
    ďakujeme za Vaše otázky. Zvyčajná doba hojenia po implantácii je 3 mesiace, takže za predopokladu, že by sme s ošetrením začali v najbližších dňoch, je veľká pravdepodobnosť, že na konci leta by ste mohli mať už Vaše nové keramické zúbky.
    Implantát je možné vložiť aj hneď po extrakcii, nutná je však konzultácia s lekárom.
    V prípade záujmu Vás radi objednáme.

    Tieto a ďalšie informácie o zubných implantátoch sme Vám zaslali aj na uvedený e-mail. V prípade otázok sme Vám k dispozícii.

    S pozdravom
    Petra – Implant Clinic

    Reply
 54. Dobry den, da sa zaviest implantat na obe horne jednotky, pricom obe 2 a 3 maju vyplnene kanaliky? Dakujem

  Reply
  • Dobrý deň,

   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Odpovedali sme Vám e-mailom.
   S pozdravom
   Implant Clinic

   Reply
 55. Dobry den, vcera mi vytrhli 4ku vpravo hore a chyba mi este 6ka na rovnakej strane, takze medzi nimi je momentalne len 5ka. Chcela by som implantaty, aky postup by ste odporucali a v akej cene by bola nahrada dvoch chybajucich zubov impantatmi? Chcela by som to riesit co najskor, pretoze psychicky som na tom velmi zle vdaka chybajucej 4ke. Dakujem

  Reply
  • Dobrý deň p. Eva

   ďakujeme za Váš komentár.

   Cenník som Vám poslala na email.

   S pozdravom Implant Clinic

   Reply
 56. Dobry den rozmyslam nad implantatmi kde presne v PN sa nachadzate a ako to vychadza cenovo?
  Dakujem

  Reply
  • Dobrý deň p. Monika

   ďakujeme za Váš komentár.

   Cenník som Vám poslala na email.

   Naša klinika v Piešťanoch sa nachádza na Teplickej 84 v budove Eurmed

   S pozdravom Implant Clinic

   Reply
 57. Dobry den, bol mi chirurgicky odstraneny zub, spolu s velkym zapalom o velkosti skoro 1cm2 , po akom case bude mozno dat spravit implantat, ako dlho moze trvat kym sa mi vsetko zahoji?

  Reply
  • Dobrý deň,

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali. Nevieme presne určiť koľko času bude treba na zahojenie rany po extrakcii. Odporúčame aby ste prišli na kliniku aby lekár posúdili koľko času bude potrebné pred zavedením implantátu.

   S pozdravom Smile Clinic

   Reply
 58. Dobrý deň,
  pred viac ako rokom mi trhali zub múdrosti v pravo hore, keď sa mi rana zahojila, zistila som , že tam mám akokeby výrastok z diasna, stále tam cítim taký tlak a puká mi sánka,zubár mi povedal že to je v poriadku..že ak ma niečo bolí mám si dať tabletku…aký je na to Váš názor je to v poriadku?
  Ďakujem za odpoveď

  Reply
  • Dobrý deň Lucia

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.

   Žiaľ nepoznáme vašu situáciu a preto sa vám ani nevieme vyjadriť k situácii.

   S pozdravom Smile Clinic

   Reply
 59. Dobrý chcem sa opýtať, či bude problém ak mi vytrhnúť poslednú 7 v ústach, keďže sa bojím ťahať nervové kanáliky, nemám dobrú skúsenosť

  Reply
  • Dobrý deň,

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.
   Odporúčame ošetrenie koreňových kanálikov. Je to bezbolestné ošetrenie vykonávané v lokálnej anestéze.
   Ak by ste mali záujem o termín dajte nám vedieť

   S pozdravom Implantclinic

   Reply
 60. Dobrý deň , chcem sa opýtať dcéra pred 4 dňami vytrhli zub už v čase trhania bola opuchnuta ,zub bol veľmi bolestivý ,po vytrhnuti má stále bolesti boli ju spodná kosť má pod kosťou opuch , nemôže preglgat , otvorít ústa bolesť je až k a uchu a spánku,má veľký strach zo zubára ,čím to môže byť tá bolesť a opuch ?

  Reply
  • Dobrý deň,

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.

   Je možné že dcéra má zápal a je potrebné aby užívala antibiotiká. Ak príznaky po extrakcii neustupujú odporúčame absolvovať kontrolu u vášho zubného lekára

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 61. Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Som po extrakcii zubu a sice jem kasovitu stravu,ale stále sa mi zachytáva v rane. Čistenie je ale stále bolestivé a rana sa mi rozkrvaca a ani vyplachom ranu nevycistim. Ako mám postupovať?

  Reply
  • Dobrý deň,

   Je potrebné aby ste zašli naspäť k lekárovi ktorý to extrahoval aby skontroloval prečo sa rana nezaceľuje.

   S pozdravom Smile Clinic

   Reply
 62. Dobry den. Mam vytrhane zuby 12 rokov akosi ma bolia dasna ale nie na dotyk , tak celkovo.Dolnu protezu nemam , len hornu. Kvoli malej kosti nemožem nosit protezu. Ma bolest suvislost s tym?Uvažujem nad mini imolantatmi, ale mala som paradentozu

  Reply
  • Dobrý deň,

   Ďakujeme vám za váš komentár.

   Je možné aby sa zubné implantáty zavádzali aj 10 rokov po strate zubov.

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 63. Dobrý deň, pred rokom mi museli vytrhnúť v pravo dole 6, pred 10 dňami mi trhali 8 v pravo dole, kvôli zápalu, momentálne sa mi začala posúvať 7, ktora, ževraj nie je stabilná, vytvorila sa mi mala cysta pod ňou, čo mi odporúčate?

  Reply
  • Dobrý deň,

   Ďakujeme vám za komentár.

   Odporúčame osobnú konzultáciu na klinike na určenie plánu ošetrenia.

   Ak by ste mali záujem kontaktujte nás.

   S pozdravom Smile Clinic tím

   Reply
 64. Dobry den,

  dnes mi vytrhli zub po tom co sa mi urazom zlomil (spodna sestka). Zubar mi vravel, ze implantat bude mozne zacat riesit az po prehojeni rany tj. po 2 az 3 mesiacoch. Ako najdhlsie po vytrhnuti zuba odporucate zaviest zubny implantat (z dovodu posuvania zubov, rednutie kosti a pod.)? Cely august ma caka narocna fyzicka priprava, kedy si nemozem dovolit podstupit riziko spojene so zavedenim implantatu. Dakujem za odpoved

  Reply
  • Dobrý deň Joe,

   Ďakujeme vám za komentár.
   Zvyčajne sa zubný implantát zavádza do kosti hneď po vytrhnutí zuba.
   Vo vašom prípade je potrebná hlavne konzultácia na určenie kedy by mohol zubný implantát zaviesť.

   Ak by ste mali záujem o konzultáciu dajte nám vedieť.

   Implantclinic tím

   Reply
 65. Dobry den ,
  Chcela by som sa spýtať dnes mi vyťahovali korunku a následne aj zub lebo tam bol veľký zápal a uz sa pre zub nedalo nic spravit. Chcem sa spýtať ked je jeden zub vytrhnutý je to veľký problém pre ostatne zuby a aby som normálne fungovala ? Myslim tym ze ci sa nebudú krivit ostatne zuby a ci na tom ďasne mozem normálne jesť. Je potrebné dat implantát ked sa to zahojí ?Je to zadný zub a nieje mi to vidiet. Dakujem pekne za odpoved.

  Reply
 66. Dobrý deň, môj prípad je, že pred rokom som prišla o horný chrup, až na jednu stoličku, na ktorej mám porcelánovú korunku, Momentálne používam vyberateľnú protézu, ale hľadám iné riešenie, keďže mi nevyhovuje. Kedy je najvhodnejši čas po strate zubov riešiť implantáty? Prosím Vás o zaslanie cenníka.ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň,

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.

   Cenník a odpoveď sme vám zaslali na váš e-mail.

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 67. Dobrý deň prajem. Môžete mi poradiť čo mám robiť. Asi 5 rokov do zadku mi trhali zuby,no až teraz som sa rozhodol si to dať vyplniť mostikom alebo implantatom. Moj problem je ten že na mieste kde mi chýbajú zuby tak mi padlo ďasno dole. Chcem sa opýtať či existuje niečo čím by mi vyplnili ďasno tak aby bolo za rovno ako predtým…

  Reply
  • Dobrý deň,

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.
   Po strate zubov dochádza v čeľusti k úbytku kosti. Existuje možnosť dostavby kosti. Cenu za takýto zákrok určuje lekár pri konzultácii.
   Mali by ste záujem o termín na našej klinike?

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
  • Zdravím ,
   Mám polku zubu ktorá začína prerastať ďásnom . Zubár mi chce ďásno odstrániť . Ja by som chcela zub vytrhnúť ale zubár ho vytrhnúť nechce. Dnes mi ďásno vrtal hrubou vŕtačkou . Prečo mi ho nechce vytrhnúť?

   Reply
   • Dobrý deň, pani Nikola,

    ďakujeme, že ste nás kontaktovali.
    Odporúčam Vám objednať sa na osobnú konzultáciu s lekárom, žiaľ, podľa popisu neviem určiť príčinu, prečo Váš zubár nechce zub extrahovať.
    V prípade záujmu Vás rada objednám.

    S pozdravom
    Petra – Implnat Clinic

    Reply
 68. Dobrý deň mohol by som vas poprosiť o cennik. Chcel by som podstupiť dostavbu kosti a zavedenie zubných inplantatou ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň p. Martin,

   Ďakujeme vám za komentár.

   Cenník sme vám zaslali na váš e-mail.

   Mali by ste záujem o termín v Bratislave alebo v Piešťanoch?

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
  • Dobrý deň, mám problém s ľavou hornou stranou. Bohužial po operácii mi vytrhli ďalšie 3 zuby a padlo mi ďasno dole. Implantát tam nie je možné preto dať. Chcem sa spýtať, či je možné to upraviť chirurgicky. Ďakujem

   Reply
   • Dobrý deň

    Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali. Je potrebné aby ste prišli na osobnú konzultáciu na kliniku na určenie plánu ošetrenia. Ak by ste mali záujem o termín radi vás objednáme

    S pozdravom Implantclinic

    Reply
 69. Dobry den, chcem sa informovat, ci sa daju zubne implantaty poutit aj pri paradentoze. Za odpoved dakujem.

  Reply
  • Dobrý deň,

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.
   Zubné implantáty je možné zaviesť po odstránení a preliečení parodontitídy.

   Ak by ste mali záujem o konzultáciu na našej klinike radi vás objednáme.

   S pozdravom Implant Clinic

   Reply
 70. Dobrý deň, mám už mesiac bolesť pri skuse, pravý čelustný kĺb, dosť ma bolí.Na tej strane mi chýba hore predposledná stolička a naproti dole tiež predp.stolička a ešte jeden zub hneď vedľa.Na ľavej strane tiež extrahovaná predposledná stolička a naproti nej hneď ďalšia.Prvé sústo akéj koľvek stravy ma v kĺbiku strašne pichá.Tiež mi v kĺbik praská a niekedy bolestivo preskočí.Poradíte mi prosim, ako to napraviť?ako sa zbaviť bolesti?Ďakujem Renáta.

  Reply
  • Dobrý deň,
   ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.

   Odporúčame návštevu čeľustnej ortopédie.Na základe rtg vyšetrenia vám budú vedieť povedať čo spôsobuje bolest a aký spôsob liečby bude nasledovať.

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 71. Zdravím , mám vytrhnuté spodne stoličky a idú mi trhať ešte aj hornú 16 tku a 36ku …… je možné že by sa zuby nahradili aj inou lacnejšiou variantou ako by boli implantáty? dakujem za odpoved.

  Reply
  • Dobrý deň Mark,

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.
   Zubné implantáty sú síce finančne náročné ošetrenie, ale poskytujú doživotnú, spoľahlivú náhradu zubov.
   Inou lacnejšou variantou sú snímateľné protézy.

   Ak by ste mali záujem o konzultáciu na našej klinike radi vás objednáme.

   S pozdravom Implantclinic

   Reply
 72. Mám celú spodnú náhradu musím si ju lepiť coregou z dôvodu zmenšovania a znižovania kostných a mäkkých tkanív,lenže mám stále problémy s ústnymi kútikmi mám ich stále zapálené.Ustnu dutinu sa snažím udržiavať čistú a napriek tomu sa mi kútiky nadtrhnú a je to bolestivé.Chcela by som od Vás poradiť čo mám v tomto prípade robiť?Na koho sa obrátiť?Kedže sa bez spodnej náhrady neviem ani najesť. Dakujem!

  Reply
  • Dobrý deň,

   ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.
   Odporúčame náhradu celej spodnej čeľusti pomocou zubných implantátov a fixného keramického mostíka.

   Cenník a postup ošetrenia som vám zaslala na mail.

   Reply
   • mam rovnaky problem s dolnou nahradou a zmensovanim spodnej celustnej kosti.Proteza mi odiera spodok jazyka pri koreni.Poradite mi najvhodnejsiu alternativu?Dakujem

    Reply
    • Dobrý deň p. Janka,

     Ďakujeme vám za komentár.

     Cenník sme vám zaslali na váš e-mail.

     Mali by ste záujem o termín v Bratislave alebo v Piešťanoch?

     S pozdravom Implantclinic tím

     Reply
     • Dobrý deň včera mi trhali dolný zub mala som tam zápal a hnis od včera mám neuveriteľné bolesti už neviem čo zo sebou mám aj teploty boli ma celá ľavá strana ucho aj chlava poraďte prosím

     • Dobrý deň,
      ďakujeme za zanechanie komentáru.
      Odporúčame kontrolu u zubára, ktorý Vám zub extrahoval, prípadne návštevu zubnej pohotovosti. My, žiaľ, pohotovostné ošetrenia nevykonávame.

      Držíme Vám palce a prajeme skoré zlepšenie
      Implant Clinic

Leave a Comment