Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Budem schopný sa zahryznúť do jedla s implantátom tak ako keby som zahryzoval s prirodzenými zubami?

Korunky na implantáte budú plnohodnotne nahrádzať váš prirodzený zub, takže nepocítite žiaden rozdiel. Zubný implantát je v kosti upevnený napevno a tak umožňuje normálnu funkciu pri hryzení. Avšak prirodzené zuby sú obklopené väzivom, ktoré umožňuje pocítiť žuvanie citlivejšie ako pri implantátovom zube, pretože implantát neprijíma do seba citlivé informácie na podnety z ďasien.

Veľa pacientov, ktorí mali nahradené zuby pomocou implantátov vravia, že konečne môžu jesť to čo kedysi jedli so svojimi prirodzenými zubami. To je jedna z mnoho výhod, ktoré nám prinášajú zubné implantáty. Často krát sa pacienti so snímateľnými náhradami sťažujú, že nemôžu jesť a hrýzť tak ako by chceli. Je to vlastne obmedzovanie sa v tom čo máme radi.

Implantáty zlepšia kvalitu vášho života.

Jednou z najdôležitejších výhod zubných implantátov je, že výrazne zlepšia kvalitu vášho života.

  • Reč / artikulácia

Pri náhrade chýbajúcich zubov pomocou zubnej protézy, hrozí riziko posúvania zubov. Tvárové svaly v snahe držať zuby na svojom mieste sú napäté. To má často za následok mumlanie a nezreteľnú reč. Zubné implantáty vám umožnia sa vyjadrovať prirodzene.

  • Pohodlnejšie riešenie

Zubné implantáty môžu eliminovať rad trápnych situácii, ktoré nám môžu priniesť snímateľné alebo čiastočne snímateľné náhrady. Nemusíte sa trápiť s rôznymi pastami určenými na prilepovanie zubných protéz, ktoré musia byť prelepované v priebehu dňa. Tiež si už nebudete musieť prekryť ústa, keď sa smejete zo strachu, že Vaša zubná protéza vypadne.

  • Jedenie

Zubné implantáty obnovia schopnosť prežúvania porovnateľnú s prirodzenými zubami. Preto môžu pacienti so zubnými implantátmi jesť širokú škálu potravín s menšími ťažkosťami, ako pacienti so snímateľnými protézami. Nebudete sa musieť viac obmedzovať.

  • Zlepšenie vzhľadu

Okrem toho, že zubné implantáty vyzerajú a fungujú ako prirodzené zuby je tu aj estetické zlepšenie Vášho úsmevu a tým aj celkového vzhľadu.

Leave a Comment