Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Aké sú možnosti náhrady všetkých chýbajúcich zubov?

Aké sú možnosti náhrady všetkých chýbajúcich zubov?

Pri strate všetkých zubov v hornej a dolnej čeľusti je najlepšou formou náhrady fixný keramický mostík, vystužený titánovou konštrukciou, ktorý je ukotvený fixne na zubných implantátoch.

Aké výhody prináša fixný mostík upevnený na zubných implantátoch?

Fixný mostík
Fixný mostík

Zubné implantáty sa vyznačujú mnohými výhodnými vlastnosťami v porovnaní s inými typmi náhrad chýbajúcich zubov. Okrem toho, že vyzerajú a fungujú ako prirodzené zuby, možno na nich ukotviť fixný mostík, ktorý nahrádza celý zubný oblúk. Fixné mostíky, ukotvené na zubných implantátoch, sú taktiež oveľa pohodlnejšie a stabilnejšie ako bežné snímateľné protézy, čo umožňuje prirodzenejšie hryzenie, žuvanie a reč.

Fixný mostík pripevnený na štyroch implantátoch
Fixný mostík pripevnený na štyroch implantátoch

Implantáty, zavedené do kosti, nahrádzajú korene prirodzených zubov. Medzi povrchom implantátu a kosťou sa nenachádza žiadne mäkké tkanivo. Toto spojenie je pevné. Ak máte bežnú zubnú protézu hrozí Vám, že na miestach kde boli predtým zuby nastane úbytok kosti. Zubné implantáty sa zrastú s čeľustnou kosťou čo pomáha udržiavať kosti zdravé a neporušené. Fixné protézy upevnené na implantátoch sú jednoduchšie na údržbu ako bežné snímateľné zubné protézy. Strata kosti, ktorá sprevádza bežné zubné protézy môže mať za následok neatraktívnu prepadnutú sánku a líca. S bežnou vyberateľnou protézou je ťažké jesť niektoré potraviny.

Ako budú implantáty umiestnené?

Prvým krokom je, že implantáty, ktoré vyzerajú ako skrutky, sa implantujú do čeľustnej kosti. Hneď po implantácii sa nasadia provizórne “dočasné” korunky. Táto dočasná zubná náhrada je vystužená titánom a je veľmi kvalitná a trvácna. Po zahojení, v priebehu nasledujúcich dvoch až šiestich mesiacov sa implantát vrastie do kosti, a tým sa vytvorí “kotva” na  umelý zub. Po zahojení sa pacient vráti na odtlačky. Výroba trvalých koruniek trvá približne dva týždne.

Druhým krokom  je, že na implantáty sa nasadia titánové nadstavby. Tieto nadstavby spolu so špeciálnymi zariadeniami budú slúžiť na upevnenie fixného mostíka na implantáty. Po tomto postupe sa potom nechajú Vaše ďasná na doliečenie. V závislosti od počtu umiestnených implantátov sa potom pomocou spojovacieho zariadenia, upevní fixná zubná náhrada.

Ak ešte máte svoje zuby, ktoré už niesu zdravé je možné ich extrahovať a hneď po extrakcii sa môže implantovať. Implantológ pomocou CT skenu posúdi či nedošlo k úbytku kosti (v prípade, že došlo môže byť vykonaná dostavba kosti). Pri tomto postupe náhrady všetkých chýbajúcich zubov je potrebná starostlivá diagnostika, plánovanie a koordinácia pred začatím liečby. Táto pozornosť k detailu zabezpečí, že zodpovedajúci počet implantátov môže byť bezpečne umiestnený v pozíciách, ktoré umožnia, aby váš implantológ vyrobil fixný mostík, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám a očakávaniam.

Počet implantátov nevyhnutných pri náhrade fixným mostíkom sa líšia v závislosti na konkrétnej anatómii, na protiľahlých zuboch, typu mostíka ktorý chcete mať umiestnený a počtu zubov ktoré chcete, alebo potrebujete nahradiť protézou. Pri náhrade všetkých chýbajúcich zubov fixným mostíkom pomocou implantátov je potrebné, aby na čeľusti alebo na sánke už neboli Vaše zuby.

Page last reviewed: 26 máj 2020

103 thoughts on “Aké sú možnosti náhrady všetkých chýbajúcich zubov?”

 1. Chcela by som sa opýtať ci by ste mi vedeli vysvetliť co sa mohlo stať lebo nechápem to.Pred dvomi dňami mi nasadili na vrchnú aj spodnú čeľusť zirkonovo porcelanovu fixnu protezu ukotvenu na 6 implantov každú a vrchná je v poriadku ale spodná sa mi celá uvoľnila tak ze ju môžem vybrať.Nechapem to lebo jedla som opatrne nič tvrdé a jednoducho sa celá uvoľnila.Mozte mi povedať čo sa mohlo stať lebo lekári mi to nevedia vysvetliť a nakoľko som si to dala robiť v turecku nemôžem okamžite vycestovať lebo iba pred dvomi dňami som sa odtiaľ vrátila.zuby sú nepoškodené ani implanty iba to tam nedrží. Ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň, pani Miroslava

   Na diaľku Vám nevieme povedať, lebo nepoznáme techniku, ktorou Vám boli nasádzané trvalé korunky. Avšak pravdepodobne to jedno zuboradie, ktoré sa Vám hýbe, je len slabo upevnené.
   Keď budete môcť vycestovať, odporúčame navštíviť kliniku, na ktorej Vám zákrok bol vykonaný, aby skontrolovali celkový stav aj implantátov a aj koruniek.

   S pozdravom
   Tím Smile clinic

   Reply
 2. Dobry den chcem sa spytat na pravej strane mi chyba 5 zubov vedla seba je to vyditelne pri usmeve chcel by som sa spytat kolko by cca stal fixny mostik pre tych 5 chybajucich zubov dakujem krasne

  Reply
  • Dobrý deň p. Peter
   v prípade chýbajúcich 5 zubov, by sme Vám poradili cca 3 zubné implantáty a 5 členný zubný mostík nasadený na implantátoch.
   Kompletná cena a počet implantátov záleží od počtu implantátov a stavby kosti, ale približná cena je cca 5100Eur.
   Rady by som Vás objednala na vstupnú konzultáciu, kedy by sa Vám dalo prísť?

   S pozdravom,

   Natália

   Reply
 3. Dobrý deň, chcem sa opýtať či je možné vyhotoviť kovokeramicke korunky na dolné zuby vcelku celý chrup ak napravo mám len po 5 a naľavo po 3, dole mám iba 8 zubov a chcela by som navyše napravo 6 a naľavo 4,5. Implantáty nemôžem nie som vhodný pacient kvôli kosti. Je možné fixné korunky vcelku ak posledné nebudú zafixované? Alebo aké je riešenie pri takomto prípade. Dakujem

  Reply
  • Dobrý deň p. Gabika,
   verím, že Vám budeme vedieť pomôcť. V prípade ak Vám chýba viac zubov, odporúčame chýbajúce zuby nahradiť pomocou zubných implantátov, poprípade Vám vieme spraviť zubný mostík.
   Verím, že spoločne nájdeme cestu, ako Vám nahradiť chýbajúce zuby aby ste boli spokojná.
   Odporúčala by som sa stretnúť na vstupnej konzultácii, aby sme aj zhotovili potrebné snímky, a našli riešenie, kedy by sa Vám dalo prísť ?

   S pozdravom,

   Natália

   Reply
   • Dobrý den, pisala som, že na zubný implantant nie som vhodný pacient, ak som chcela vedieť či je možné aj bez implantátov vyhotoviť zubne korunky na celý dolny chrup ked nie su uz koncove zuby na oboch stranach. dakujem.

    Reply
    • Dobrý deň, pani Gabika

     K tomu, aby sme Vám mohli dať relevantnú odpoveď, potrebujeme od Vás ešte zopár informácií. Kontaktovali sme Vás e-mailom.
     Veríme, že Vám budeme vedieť pomôcť.

     S pozdravom

     Andrea – Smile clinic

     Reply
 4. Dobrý deň.
  Chcem sa spýtať ako dlho treba čakať po vytrhnutí zuba na zhojenie rany, aby sa dal aplikovať kostný štep (alebo ako sa to volá) a následne aká dlhá je doba, kým sa z neho vytvorí kosť, aby bola pripravená na aplikáciu implantátu? Zatiaľ ma nezaujíma cena, ale hlavne časovo, nakoľko by som musela na ošetrenia lietať zo zahraničia. Dakujem.

  Reply
  • Dobrý deň p. Eduška,
   ďakujem za Váš email.
   Keďže nevieme v akom stave je Vaša kosť, nevieme Vám 100% odpovedať.
   Mnohokrát sa dá implantovať ihneď po extrakcii. Keď je kosť veľmi slabá odporúča sa čakať cca 3 mesiace po exktrakcci.
   Tak aby ste mali istotu odporúčame počkať 3 mesiace. Po zavedení implantátu je doba hojenia cca 8 týždňov.

   Pomohla Vám táto odpoveď?

   S pozdravom,

   Natália

   Reply
 5. Dobrý deň, to som opäť ja Zuzana. Neviem, či som správne pochopila Vašu odpoveď. Cena jedného oblúka napr. v hornej čeľustí sa pohybuje od cca 8000€?

  Reply
  • Dobrý deň, pani Zuzuna,
   cena za rekonštrukciu jedného oblúku sa pohybuje od 6.000 do 12.000 EUR v závislosti od rozsahu potrebných prác na kosti, ďasne a pod. Pre stanovenie presnej cenovej kalkulácie je potrebné vyšetrenie lekárom a OPG/CT snímky.
   Konzultácia je nezáväzná a bezplatná, hradí sa snímok v cene 35 EUR.
   V prípade záujmu Vás radi objednáme, neváhajte nás kontaktovať e-mailom na recepcia@smileclinic.sk

   S pozdravom
   Implant clinic

   Reply
 6. Zdravím, chcela by som sa informovať, aká je cena za fixný mostík na 4 – 6 inplantatoch. Komplet horná a dolná čeľusť. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Reply
  • Dobrý deň p. Zuzana,
   ďakujeme za Váš komentár.
   Cena za kompletnú rekonštrukciu zubného oblúka na zubných implantátoch – na fixnom keramickom zubnom oblúku sa pohybuje od cca 8tis. Eur.
   Záleží od počtu potrebných implantátov, stavby kosti a pod. Pre vypočítanie presnej ceny je potrebná vstupná konzultácia.

   Termín si môžete objednať telefonicky, alebo emailom. Kedy by som Vám konzultácia najviac vyhovovala ?

   S pozdravom,
   Smile Clinic

   Reply
 7. Dobrý deň. Prosím Vás aká by bola cena ak by ste mi stiahli nalepenu náhradu zo šiestich predných horných zubov a odstránili zuby pod nimi? Samozrejme v celkovej narkóze nakoľko mám extrémny strach.Zároveň by ma zaujímalo či by sa dal hneď urobiť pri tom urobiť aj náhradné zuby a tiež cena.Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Dáša,
   ďakujeme za Vaáš záujem o ošetrenie na našej zubnej klinike.
   Bez vyšetrenia lekárom a bez snímku je veľmi ťažko určiť cenu za ošetrenie, preto by som Vám rada ponúkla nezáväznú konzultáciu s našim implantológom, ktorý vás vyšetrí a vypracuje plán ošetrenia spolu s celkovou cenou ošetrenia.
   V prípade záujmu Vás radi objednáme, či už na našu kliniku v Bratislave alebo v Piešťanoch.

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic

   Reply
 8. Dobrý deň, môj syn má 17 rokov, chýbajú mu dolné 4 a 5-tky na oboch stranách. Momentálne má strojček, ktorý mu dajú dole v marci. Chcem sa opýtať čo robiť ďalej a ak by sme chceli implantáty, aká by bola cena. Ďakujem za radu.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Zdenka

   Ďakujeme, že ste kontaktovali našu zubnú kliniku ohľadom zubných implantátov. Prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku. Kontaktovali sme Vás e-mailom, aby sme Vám mohli poskytnúť viac informácií o Vašom ošetrení.
   S pozdravom,
   Smile Clinic

   Reply
  • Dobrý deň, pán Jerry

   Ďakujeme, že ste kontaktovali našu zubnú kliniku ohľadom ceny za fixnú protézu. Prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku. Kontaktovali sme Vás e-mailom, aby sme Vám mohli poskytnúť viac informácií o Vašom ošetrení.
   S pozdravom,
   Smile Clinic

   Reply
 9. Dobrý deň prajem. Mám 21 rokov a zuby mam v dezolátnom stave a to celý chrup no hlavne predné zuby. Rada by som sa Vás spýtala na približnú sumu implantátov, prípadne či je možná platba na splátky a či je vôbec možné v tomto veku zaviesť implantáty. Ako by to asi prebiehalo?.. či je možná narkóza alebo podobné riešenie keďže mám panický strach. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Jana

   Ďakujeme, že ste kontaktovali našu zubnú kliniku ohľadom ceny zubných implantátov. Prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku. Kontaktovali sme Vás e-mailom, aby sme Vám mohli poskytnúť viac informácií o Vašom ošetrení.
   S pozdravom,
   Smile Clinic

   Reply
  • Dobrý deň, pani Kathy

   Ďakujeme, že ste kontaktovali našu zubnú kliniku ohľadom ceny fixnej protézy. Kontaktovali sme Vás e-mailom.
   S pozdravom
   Implant clinic

   Reply
  • Dobrý deň p. Adriana,
   ďakujeme za Vašu správu.
   Kontaktovali sme Vás e-mailom, aby sme Vám mohli poskytnúť viac informácií o Vašom ošetrení.
   S pozdravom,
   Smile Clinic

   Reply
  • Dobrý deň. Prosím Vás aká by bola cena ak by ste mi stiahli nalepenu náhradu zo šiestich predných horných zubov a odstránili zuby pod nimi? Samozrejme v celkovej narkóze nakoľko mám extrémny strach.Zároveň by ma zaujímalo či by sa dal hneď urobiť pri tom urobiť aj náhradné zuby a tiež cena.Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

   Reply
   • Dobrý deň p.Dáša,
    áno vieme Vám zostatkové zuby vytrhnúť, a vyrobiť fixný zubný oblúk na zubných implantátoch. Ošetrenie v celkovej narkóze tiež ponúkame, tak verím, že Vám budeme vedieť pomôcť.
    Cena za toto ošetrenie sa pohybuje od 8000Eur.
    Máte záujem o vstupnú konzultáciu ?

    S pozdravom,

    Natália

    Reply
  • Ďakujeme pani Jana za zanechanie komentáru.
   Odpovedali sme na Váš e-mail, prosím, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku, aby sme sa mohli dohodnúť na ďalšom postupe pri rekonštrukcii Vašej spodnej časti chrupu.

   Prajeme pekný deň
   Smile Clinic

   Reply
 10. Dobrý deň
  Chcem sa informovať o celkovú sumu implantátov hornej a dolnej čeľusti. Je možnosť platby aj na splátky?
  Dakujem

  Reply
  • Dobrý deň, pani Veronika

   Ďakujeme, že ste kontaktovali našu zubnú kliniku ohľadom zubných implantátov. Odpovedali sme Vám e-mailom.

   S pozdravom
   Implant Clinic

   Reply
   • Dobrý deň, pán Rastislav.

    Ďakujeme, že ste kontaktovali našu zubnú kliniku ohľadom rekonštrukcie hornej a dolnej čeľuste pomocou implantátov, váš záujem si vážime. Odpovedali sme Vám e-mailom.

    S pozdravom
    Implant Clinic

    Reply
 11. Dobrý deň
  Chcem sa informovať o celkovú sumu implantátov hornej a dolnej čeľusti. Je možnosť platby aj na splátky?
  Prosím Vás a zákrok sa robí v celkovej anesteze?
  Dakujem

  Reply
  • Dobrý deň, pani Lucia.

   Ďakujeme, že ste sa obrátili na našu kliniku. Áno, celkovú rekonštrukciu chrupu je možné vykonávať aj v celkovej anestéze, nie je to však podmienkou. Platba za zákrok sa rozdeľuje na niekoľko splátok.
   Kontaktovali sme Vás e-mailom. Potrebovali by sme od Vás isté informácie, aby sme Vám vypracovali presný plán ošetrenia s cenou ošetrenia.
   Prosím, skontrolujte si Vašu e-mailovú schránku.

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic

   Reply
 12. Dobry den, chcem sa opytat. V hornej casti vpravo mi chybaju 3 zuby vedla seba.Pri usmievani a rozpravani je to velmi vidno za co sa necitim dobre. Vedeli by ste mi povedat kolko by ma stala nahrada 3 hornych zubov? Vdaka

  Reply
  • Dobrý deň, Endy,
   samozrejme, približnú cenu ošetrenia pomocou implantátov sme Vám zaslali e-mailom. Pre vypracovanie presnej cenovej kalkulácie je potrebná osobná konzultácia s chirurgom. Radi Vás objednáme.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   Reply
    • Dobrý deň, pán Ludo,

     ďakujeme, že ste sa na nás obrátili ohľadom výmeny chrupu pomocou implantátov.
     Kontaktovali sme Vás e-mailom.

     Prajeme pekný deň
     Petra – Implant Clinic

     Reply
   • Dobrý deň, chcem sa informovať koľko by ma stál komplet vrch a spodok .na spodnej čelusti mam ešte 8 predných zubov. Vrchné mám vytrvalé a zahojene tri roky. Ďakujem

    Reply
    • Dobrý deň, pán Dušan

     Ďakujeme za Vašu správu. Kontaktovali sme Vás e-mailom.

     S pozdravom

     Tím Smile clinic

     Reply
  • Dobry vecer chcel by som sa spytat za kolko by ste mi spravili obe jednotky a dvojku za skoru odpoved dakujem.

   Reply
   • Dobrý deň, pán Róbert,

    ďakujeme za zanechanie komentáru, kontaktovali sme Vás e-mailom.

    S pozdravom
    Petra – Implant Clinic

    Reply
 13. Dobry den, mam jeden implantat titanovy, pozicia 5 vpravo hore. Chcem sa len spytat, keby v buducnosti sa mi zacali velmi kazit zuby a chcel by som to riesit nahradou napr celeho zubneho obluku, da sa tento implantat vyuzit alebo sa to musi cele prerobit? Pytam sa hlavne zo zaujimavosti a do buducnosti, keby som prisiel aj o iny zub a na inom roznom mieste a mal dalsi implantat, tak tieto sa daju neskor vyuzit na uchytenie celeho mostika alebo su iba presne urcene miesta co kam patri a moze sa stat, ze doterajsie implantaty su na to nevyuzitelne? Dakujem a s pozdravom
  Roman

  Reply
  • Dobrý deň, pán Roman,

   ďakujeme za otázku.
   Áno, implantát bude možné použiť, je však potrebné, aby aj nové implantáty boli rovnakej značky, nakoľko rôzne implantátové značky nie sú navzájom kompatibilné.

   S pozdravom
   Implant Clinic

   Reply
 14. Dobrý deň prosím vás môžem sa spýtať na celkovú sumu implantátov pre hornú čeľusť? Môžete mi zaslať cenník pre všetky typy zubných náhrad a ako je to s platením? Je možnosť aj splátok? Prosím vás a som alergická na nikel bol by problém s implantátmi alebo zubnými náhradami? Ďakujem.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Petra,

   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Odpovede na Vaše otázky sme Vám zaslali e-mailom.
   V prípade, že by ste mali doplňujúce otázky alebo záujem o osobnú konzultáciu s lekárom, neváhajte nás kontaktovať.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   Reply
  • Dobrý deň, pán Emil,

   sme radi, že ste sa na nás obrátili. Viac informácií o danom ošetrení vrátane jeho ceny sme Vám zaslali e-mailom.
   V prípade otázok sme Vám k dispozícii.

   S pozdravom
   Implant Clinic

   Reply
 15. Zdravim,vpravo hore mi chyba 4 zub,6 zub a 7 asi na vytrhnutie .vlavo hore chyba 5 ,6 dost poskodeny dalsie zuby vzadu nemam .Takze celkovo na hornej celusti mam ak ratam ze sa mozu dva pokazene vytrhnut 8 zubov.co sa da stim robit cena za zakrok .mam zaujem o fixne nahrady.

  Reply
  • Dobrý deň, pán Marián,

   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Viac informácií o fixných náhradách sme Vám zaslali e-mailom.
   V prípade záujmu o ošetrenie je potrebné najprv absolvovať nezáväznú osobnú konzultáciu s lekárom, ktorý pre Vás vystaví plán ošetrenia spolu s konečnou cenou ošetrenia.
   Radi Vás objednáme.

   S pozdravom
   Implant Clinic

   Reply
  • Dobrý deň, chcela by som sa informovať o orientačnej cene za implantáty. Jedná sa o to, že mi čerstvo trhali horné 5ky na oboch stranách, ale zuby 6ky mi hore nikdy nenarástli. Okrem ceny by ma teda zaujimalo či je teda možné dať si spravit iba jeden zub na oboch stranách, tak ako mi to narástlo a ako som bola zvyknutá alebo či by ste medzi 4 a 7 museli vtlačiť dva zuby. Ďakujem

   Reply
   • Dobrý deň, pani Katarína,

    ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Kontaktovali sme Vás e-mailom.

    S pozdravom
    Petra – Implant Clinic

    Reply
 16. Zdravím, rada by som sa opýtala, či by sa dalo realizovať doplnenie 4 a 5 zubov (horný rad). Na lavej strane mám 3 svoje zuby (4-ka, 5-ka vytrhnutá už pred pol rokom a viac), na pravej strane mám 5 zubov (ale 4-ka , 5-ka sú mrtve). Rada by som zistila kolko by stalo nahradenie 4-tých , 5-tych zubov na oboch stranách (alebo či sa to dá zrealizovať postupne, prv na jednej, potom na druhej strane) a ako je to časovo náročné keďže by som si musela brať volno a cestovať.
  Vopred dakujem, Emília

  Reply
  • Dobrý deň, pani Emília,

   ďakujeme, že ste nás kontaktovali.
   Pred malou chvíľou som Vám zaslala e-mail s bližšími informáciami o zubných implantátoch vrátane ceny, doby hojenia atď.
   V prípade záujmu o ošetrenie Vás rada objednám na osobnú konzultáciu s jedným z našich zubných chirurgov.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   Reply
 17. Dobrý deň,
  Chýbajú mi zuby 12 a 13. Akým spôsobom by sa “dali nahradiť” koľko by stál daný zákrok? Ako dlho by trvalo objednanie u vás?
  Vopred ďakujem.
  Miro

  Reply
  • Dobrý deň, pán Miroslav,

   sme radi, že ste sa na nás obrátili.
   Pred Vašim ošetrením je potrebné absolvovať osobnú konzultáciu s jedným z našich chirurgov, ktorý pre Vás vypracuje plán ošetrenia spolu s konečnou cenou ošetrenia. Do e-mailu som Vám zaslala cenník zubných implantátov.
   V prípade otázok alebo záujmu o termín konzultácie sme Vám k dispozícii – kontaktujte nás, či už e-mailom alebo telefonicky.

   Prajeme pekný deň
   Petra – Implant Clinic

   Reply
 18. Dobry deň nedávno som bol na zákroku odstránení 8zubou kvôli transplantáci kostnej drene v Bratislave zvetsia sú do zadné ale dva zuby sú v predu najviac mi vadia dva zuby hore dvojky chcel by som sa opytat koľko by stali implantáty alebo na strelenie takých zubou a aký je to proces kolko to trvá a ci by ste mi vedeli odporučiť kde to robia viem ze to robia bojnicach, Piešťanoch ďakujem za odpoveď

  Reply
  • Dobrý deň, pán Radoslav,

   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Naše kliniky sa nachádzajú v Bratislave a v Piešťanoch. Na oboch klinikách pracujú skúsení implantológovia.
   Viac informácií o zubných implantátoch som Vám pred malou chvíľou zaslala na Váš e-mail.
   V prípade otázok sa na mňa neváhajte obrátiť.

   Prajeme pekný deň
   Petra – Smile Clinic

   Reply
 19. Dobry den, aka je prosim cena za vrchne implantaty? Hore mam vyberatelnu zubnu protezu ako nahradu vsetkych zubov a chcem zuby napevno

  Reply
  • Dobrý deň, pani Alena,

   ďakujeme, že ste sa obrátili na našu zubnú kliniku.
   Cenu fixnej náhrady chrupu pomocou zubných implantátov som Vám pred malou chvíľou zaslala e-mailom.

   V prípade otázok som Vám k dispozícii.

   Prajem pekný deň
   Petra – Implant clinic

   Reply
 20. Dobry den,chcel by som sa opytat,kolko by ma stala fixna zubna proteza na horny chrup na uchytenie implantatov.Dakujem

  Reply
  • Dobrý deň, pán Marek.

   Ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Cenník výmeny celého zubného oblúka sme Vám zaslali na uvedený e-mail.

   S pozdravom
   Implant Clinic

   Reply
 21. Dobry den mala by som zaujem o implantaty na spodnych zuboch, mam na kazdej strane posledny 1zub ktory sa mi uz neoplati opravit iba vytrhnut doteraz mi drzali protezu a su uz vydrate mam 62rokov.chcem sa spytat ci dochodci nemaju nejaku zlavu.Prosim vas mohli by ste miposlat kolko by ma to stalo a ci by sa nedalo na splatky vopred dakujem

  Reply
  • Dobrý deň Maria,

   Ďakujeme vám za váš komentár.

   Cenu a postup ošetrenia sme vám zaslali na váš e-mail

   Žiaľ zľavy neposkytujeme.

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 22. Dobrý deň. Potreboval by som sa poradiť ohľadom mojích dolných zubov. Ešte vo velmi mladom veku som prisiel o skoro vsetky zadne zuby ostalo mi 7 predných a jeden zadný na ľavej strane pomocou ktorého môžem žuvať potravu. Môj nový zubár sa nevenuje implantátom ale tvrdí že za tie roky mi ubudlo z kosti v spodnej čelusti. Dá sa to ešte riešiť aby som nemusel nosič vyberateľnú protézu? Mám 37 rokov. Ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň Števo,

   Ďakujeme vám za váš komentár.

   Pri úbytku kosti je možná dostavba kosti a následne zavedenie zubných implantátov.

   Cenu a postup ošetrenia sme vám zaslali na váš e-mail

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 23. Dobrý deň chcem sa opýtať na riešenie môjho problému na vrchných zuboch som mala keramicky mostik ale nebol vcelku na ľavej strane som mala v 2 korenoch nadstavby a na tom mostík drzal ale korene vyhnili a museli sa vytrhnúť a teraz na lavej strane mi chýbajú 3 zuby rozmýšľam o implantatoch lebo zubarka mi navrhla protezku a mám s toho obavy.Ďakujem za odpoveď

  Reply
  • Dobrý deň p. Marta

   Ďakujeme vám za váš komentár.

   Cenu za ošetrenie sme vám zaslali na váš e-mail

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 24. Dobrý deň, nakoľko sa mi kývu zuby v dôsledku parodentózy, potrebovala by som vrchnú protézu…. avšak nezniesla by som klasický typ…. zubár mi na základe snímku povedalô, že mám veľmi slabú kosť ako škrupinku a zápal, ďasien, takže nie je možné riešiť môj problém implantátmi….. Chcela by som sa poradiť aj s iným odborníkom, či je možné aplikovať mini implantáty každému, alebo nie…..

  Reply
  • Dobrý deň Svetlana,

   Ďakujeme vám za komentár.

   Cenu za ošetrenie sme vám zaslali na váš e-mail

   Ak by ste mali záujem kontaktujte nás.

   S pozdravom Smile Clinic tím

   Reply
 25. Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať na cenu a priebeh implantátov na predné zuby (1 a 2/ samostatné) momentálne mám korunky, vsadené do koreňa zubu, ktorý sa mi už raz v polke zlomil, čakám na výmenu…. Môže sa aj implantát zlomiť?
  Ďakujem
  K.S.

  Reply
 26. Prajem dobrý deň,
  potrebovala by som sa aj ja súrne poradiť . Mám 40 rokov a zrejme vlastným pričinením som dospela k totálnemu skazeniu chrupu. V 18 som začala držať drastické diety a postupne sa mi začali kaziť zuby. Po vytrhnutí množstva zadných zubov mi V 20 rokoch spravili na horný chrup mostík obrúsením mojich zubov ten sa postupne uvolnil zuby sa kazili naďalej. v 30tke mi urobili mostík ďalší na moje korene mi nasadili čapové nadstavby a založili keramický mostík. ten mi vydržal do 40-tky a asi pred mesiacom sa mi odlepil. Moja zubárka prehodnotila stav zubov tak, že korene sú pohnité a musia von. V hornej čelusti mám ešte stále 8 koreňov a urobenú dočasnú protézu. Neviem ako budem riešiť situáciu ďalej. 25-teho Augusta mi majú vytrhať korene vonka a protézu postupne upravovať podľa toho tako sa bude sliznica sťahovať. Chcela by som sa opýtať. na 100 % uvažujem o implantátoch aký je postup. Zubárka mi povedala, že po vytrhnutí sa musía rany a kosť najskorej zhojiť až potom je možné zaviesť implantáty, ale čítala som v roznych príspevkoch, že je ich možné zaviesť hneď po vytrhnutí zubov ak je dostatok kosti. Aký názor máte vy a samozrejme ma zaujíma aj koľko by to asi stálo. V dolnej čelusti mám urobené korunky na ešte svojich zbrúsených zuboch.. Tam mám 8 zubov. Spodok zatiaľ nemusím riešiť, len vrchný chrup ma tápi, Potrebujem túto situáciu vyriešiť čo najskorej a čo v najkratšom čase. Neviem si poriadne zvyknúť na protézu, mám problém aj s hovorením aj s jedením. Za skorú odpoveď a radu Vám veľmi pekne ďakujem.

  Reply
  • Dobrý deň Iveta,

   Ďakujeme vám za váš komentár.

   Kontaktovali sme vás na uvedený e-mail.

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 27. Dobrý deň
  Chcela by som informácie :
  -kolko ma bude stat implantat horného .a dolneho chrupu plus fix mostik. .Dolu mám zubov, ktoré sa mi
  kývu a sú nepekné. Hore nemam ziadne zub- už roky mám snímateľnú protézu.
  – mám 68 rokov
  – ešte aktívne pracujem, či existuje riešenie, aby som nebola bez zubov.

  Ďakujem za informácie

  Reply
  • Dobrý deň Mária,

   Ďakujeme vám za váš komentár.

   Kontaktovali sme vás na uvedený e-mail.

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 28. Dobrý deň, mám taký problém, mám príliš veľké a krivé zuby zuby, strojčekom sa to riešit neda lebo večšinu zadných zubov mám v zlom stave. Chcel by som mať zuby menšie a rovné. Aký postup by ste mi navrhli? Ďakujem.

  Reply
  • Dobrý deň Erik,

   Ďakujeme vám za komentár.
   Pravdepodobne by sme vám odporučili zubné korunky.
   V prípade záujmu o konzultáciu na klinike nám dajte vedieť.

   S pozdravom Implantclinic

   Reply
 29. Dobrý deň. Mám 31 rokoV A zlý chrup,tým myslim že sa mi zuby kazia A rozpadáva ju sa.pred pár dňami SA mi takto rozpadol jeden Z predných zubov na hornej čeľusti. Neviem čo by bolo najlepším riešením môjho chrupu alE rozmýšľam nad implantátoM. Keďže je chybajuci zub dosť viditelnY,chcela by som ho mať spraveny čím najskôr. Vedeli by ste mi poradiť čo robiť V takejto situácii. A koľko by asi stalo kompletne nahradenie chýbajúce ho zubu od implantátU po náhradu zubu.vopred ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň Jana,

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.

   Cenník a odpoveď sme vám zaslali na váš e-mail.

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 30. D. Deň, prosím radu. Nahornej celusti mám Nasadenu porcelánové korunky, s ktorými som veľmi spokojná. Začala som riešiť spodnu čeľusť kde mi ostalo 6 vlastných predných zubov, potrebujem riešiť doplnenie zadnych. Lekar mi navrhol nasadene tkzw dobre. Znasajucej protezky ktorú mi nebude vidno.. Obavam sa vsak toho pretsa je to uz prothesa a to este porzelanova. Myslite si ze je nutná? Proyim o radu dakujem

  Spozdravom gitkA

  Reply
  • Dobrý deň p. Gitka,

   Ďakujeme vám za komentár.

   Cenník sme vám zaslali na váš e-mail.

   Mali by ste záujem o termín v Bratislave alebo v Piešťanoch?

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 31. Dobry deň,rnam bezzubu dolnu čeluat,,na 6 tich inplantatoch titanovy môstik s 12 porcelánovymi žubami.Všetko je dobre spravené a pekné až na to,že porcelan na dvoch predných zuboch sa už 2x odlupil a vidieť titanovú vystuhu.Reklamácia je zakaždym uznana a môstik odmontovany a poslany do opravy,.Ale som nespokojny s takýmito zubami a nie je mi prijemne stale riešiť odmontovanie a opravy a namontovanie spať.Aky môstik by mi mali spraviť,tento je tušim Brademarkov.Ďakujem za odpoveď.Karol.k

  Reply
  • Dobrý deň p. Karol

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.
   Nie je možné určiť aký mostík by bol pre vás najvhodnejší. Všetko záleží na tom aké zubné implantáty máte zavedené a aký mostík je pri takýchto implantátoch najvhodnejší.
   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 32. Dobrý deň,

  chcem sa opýtať na názor. Zubárka mi ponúkla možnosť riešiť zlý stav jedného zubu takou možnosťou, že by mi miesto neho vsadila moju vlastnú osmičku, ktorú mi vytrhne. Vraj sa to nejako uchytí stehmi a aspoň mesiac čaká na vhojenie, ale je aj riziko, že takto vsadený zub sa nemusí ujať a vhojiť. Zaujímal by ma váš názor na tento spôsob riešenia.
  Ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň Viera,

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.
   Na našej klinike žiaľ s takýmito ošetreniami nemáme skúsenosti.
   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 33. Zdravím chcem sa spýtať koľko by stála kompletná horná fixná náhrada keby sa použilo 6 implantátov.

  Vopred ďakujem za odpoveď

  Reply
  • Dobrý deň p. Marcel,

   Ďakujeme vám za váš komentár.
   Odpoveď sme vám zaslali na váš e-mail.
   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 34. Dobrý deň,
  mám 47 rokov a chcem sa spýtať, ako riešiť chýbajúce zuby. V pravo hore mi chýbajú 2 zuby, v pravo dole jeden, v ľavo hore jeden a v ľavo dole 2. Taktiež by mi museli na horné zuby pridávať kostný materiál, nakoľko mám už úbytok kosti – ak by sa robili fixné implantáty. Viete mi poradiť ako to riešiť, prípadne čo by ma to stálo?

  Ďakujem

  Reply
  • Dobrý deň Nicol,

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali.
   Odpoveď sme vám zaslali na váš e-mail.

   S pozdravom Implant Clinic tím

   Reply
 35. Dobry.da sa k vam prist osobne prosim?mam velmi velky problem a zaroven traumu.dakujem Lucia

  Reply
  • Dobrý deň,
   Ďakujem vám za komentár.
   Samozrejme radi vás objednáme na termín konzultácie. Zavolajte nám, alebo nás kontaktujte cez e-mail.
   Budeme sa tešiť na vašu návštevu
   033-2028981, recepcia(zavináč)smileclinic.sk

   Reply
   • Dobrý deň, pani Karmen,

    ďakujeme za Vášu správu. Kontaktvali sme Vás e-mailom.

    S pozdravom
    Andrea – Smile clinic

    Reply
 36. Pekný deň prajem mal som úraz pred 15rokmi a odvtedy sa mi dosť skazili zuby. Hore ich mám 6 predných a dole okolo 9 na pravej strane spodnej čeľuste. Zaujímalo by ma koľko by to stálo. Mám 33 rokov.A takisto by ma zaujímala aj cena a koľko trvá celý proces aby som mal pekné zuby. S pozdravom Peter.

  Reply
  • Dobrý deň Peter,
   Ďakujeme vám za váš komentár.
   Odpoveď sme vám zaslali na váš e-mail.

   S pozdravom
   Implant Clinic

   Reply
 37. dobrý den , planujem extrakciu csetkých zubov. túžim po implantátoch. mam 20 rokov a zuby sa mi dost kazia. aká by bola finálna cena pri použití 5 implantatov dole a 5 hore . dakujem

  Reply
  • Dobrý deň Mario,

   Ďakujeme vám za komentár.

   Celková cena ošetrenia pomocou zubných implantátov, pri zavedení 5 zubných implantátov:
   5 x (445 EUR) zubné implantáty a 5 x (228 EUR) titánové implantátové nadstavby = 3.365 EUR
   12 x (327 EUR) keramické implantátové korunky = 3.924 EUR
   SPOLU = 7289 EUR
   Ak by ste mali záujem o osobnú konzultáciu u nás na klinike radi vás objednáme.
   S pozdravom
   Implant Clinic tím

   Reply
 38. Dobry den.Chcela by som sa opytat kolko ma bude stat implantat horn.a dolneho chrupu plus fix mostik.Dole mam 3 nasadene korunky ktore sa kyvu.Hore nemam ziadne zuby.Teraz mam protezy.Dakujem

  Reply
  • Dobrý deň p. Marta,
   Ďakujeme Vám za Váš komentár.
   Odporučili by sme Vám systém náhrady všetkých zubov “all on four”. To znamená náhrada celého chrupu na štyroch implantátoch.

   Pri náhrade celého chrupu zubnými implantátmi by sme Vám odporúčali 4-6 zubných implantátov, na ktoré pripevníme 12 korunkový zubný mostík, ktorý je na zubných implantátoch pripevnený fixne. Kompletná cena za 5 zubných implantátov a 5 titánových nadstavieb je 673Euro x 5=3365Euro a cena za 12 členný implantový mostík je 327Euro x 12= 3924Euro.
   Ak by ste mali záujem o konzultáciu prosím kontaktujte nás.
   S pozdravom ImplantClinic

   Reply
   • Dobrý deň.chcela by som sa spýtať keď mi hore chýbajú tri zuby na každom inom mieste.kolko by ma to asi stalo..

    Reply
    • Dobrý deň, pani Alena,

     ďakujeme za komentár. Kontaktovali sme vás e-mailom.

     S pozdravom
     Petra – Implant Clinic

     Reply

Leave a Comment