Aké sú možné komplikácie zubných implantátov?

Komplikácie spojené so zubnou implantáciou sú zriedkavé, alebo len minimálne. Pacient bude oboznámený s možnými komplikáciami, ktoré sa môžu prejaviť po implantácii. Je dôležité aby pacienti boli pripravený na to aké sú možné komplikácie zubných implantátov. A to aj z toho dôvodu aby sa predišlo niektorým komplikáciám.

ImpExistujú komplikácie zubných implantátov?

1. Úbytok kosti – môže nastať v okolí implantátov. Pravidelné prehliadky u Vášho implantológa Vám zabezpečia včas odhaliť stav kosti v okolí implantátu.

2. Infekcia – sa môže vyskytnúť v okolí implantátov, čo je výsledkom zlej ústnej hygieny. Aby sa zabránilo infekcii, mali by sa implantáty pravidelne odborne vyčistiť u vášho zubného lekára alebo hygienika.

3. Strata implantátu – môže nastať z rôznych dôvodov ako sú infekcia alebo zlomenie.

4. Zlomenie implantátu – dochádza asi v jednom percente. K zlomeniu implantátu zväčša dochádza pri parafunčných zlozvykoch pacienta ako je bruxizmus – škrípanie zubami, zlý záhryz a vyvíjanie silného tlaku počas činnosti akou je najčastejšie zdvíhanie ťažkých predmetov.

dental-implants (2)

5. Komplikácie súvisiace so zubnou protézou – porcelánová korunka, alebo mostík umiestnený na implantátoch sa môžete zlomiť. Menšie odštiepenie porcelánu častejšie nastáva na implantátoch, ako na prirodzených zuboch, a to kvôli absorbovaniu „šoku“ – tlaku -medzi implantátom a kosťou. Mechanické zlomenie korunky, mostíku, protetických skrutiek, alebo uvoľnenie skrutiek, sa vyskytuje pomerne málo a vyskytuje sa u menej ako 10% pacientov. Tento typ komplikácie sa obvykle objavuje u pacientov s parafunkciami ako v podobe zlých návykov, ako je nadmerné preťaženie chrupu (škrípanie zubami, zatínanie zubov)

6 replies on “Aké sú možné komplikácie zubných implantátov?”

  Dobry den.Mesiac mam vsadeny implantat a stale tam mam akoby bolest kosti,tlak.Zubar mi povedal,ze sa to este hoji alebo to moze byt aj nerv.To potom jedine vybrat ten implantat vsak?Uz sa nebude dat vsadit?

   Dobrý deň, pani Martina,

   ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. V prvom rade odporúčame navštíviť lekára, ktorý zákrok vykonával, aby spravil CT/OPG snímok a implantát skontroloval.
   Bolestivosť po tak dlhej dobe je zriedkavá, nie však raritná. Pokiaľ došlo k zlyhaniu implantátu, vo väčšine prípadov je možné pristúpiť k reimplantácii.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   admin Administrator

  A ak implantát vypadne dá sa aplikovať späť ???

   Dobrý deň, pani Nikola,

   ďakujeme za otázku. Áno, pokiaľ implantát z nejakého dôvodu vypadne, vo väčšine prípadov je možná reimplantácia.
   V prípade ďalších otázok sme Vám k dispozícii.

   S pozdravom
   Petra – Implant clinic

   admin Administrator

  Dobry vecer,
  co v pripade, ak nastane ubytok kosti v okoli implantatov ?
  Ako sa to da riesiť?
  dakujem

  magdalena somorova

   Dobrý deň, pani Magdaléna.

   Ďakujeme za otázku. Komplikácie spojené so zubnými implantátmi je potrebné riešiť prípad od prípadu, preto je veľmi ťažké povedať, akú postup je najlepší.
   Pokiaľ máte problémy s úbytkom kosti v oblasti implantátu, je potrebné, aby ste prišli na osobnú návštevu k nám na kliniku a lekár Vám na základe CT scanu navrhne najlepší spôsob riešenia Vášho problému. Radi Vás objednáme, kontaktujte nás.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   admin Administrator

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *