Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Som vhodný kandidát na zubný implantát?

Have you already been told that you’re unsuitable for dental implants?

If you’re one of the thousands of people in Slovakia who need this treatment, then our FREE consultation will allow us to tell you there and then if full mouth dental implants are right for you.

Even if your dentist has previously told you that you are unsuitable for dental implants, we are confident we can help you. Our dental implant treatment is suitable for many cases, even where you may have previously been told that your only option is dentures.

We’ve helped patients who have:

  • Been told that they don’t have enough healthy bone for implants
  • Lost most or even all of their natural teeth
  • Suffered from severe gum disease
  • Already undergone extensive dental work such as bridges and crowns
  • Have failing teeth

At Implant Clinic, we focus exclusively on fixed, full mouth reconstructions using dental implants. This means that all patients must require at least restoring one full arch with dental implants. We do not offer routine or general dental services (e.g. check-ups, hygiene, fillings, root canal treatments, single dental implants etc.). We focus exclusively on full smile makeovers; it’s all we do! All-day, every day!

To find out if you could be suitable for our dental implant treatment, we ask you first to request a free consultation. If you prefer, you can also call us on +421 949 007 179 or start a ‘Live Chat with us.

Rezervovať bezplatnú konzultáciu

What is included in your free full clinical consultation?

We’ll take a 3D CT scan that will enable us to fully diagnose your issues, including bone levels, leading to a proposed treatment plan.

Our implantologists will be able to answer any medical questions you may have, and our treatment coordinators can talk you through the whole process, about our pain-free methods, the healing process, the shades of the final crowns, treatment times and payment options.

if you are travelling a long way to visit us for your free consultation, please let us know when you make your enquiry, so that we can help you arrange local accommodation.

Zubné implantáty sú často najlepší spôsob, ako nahradiť chýbajúci zub, ale nemusí to platiť pre každého. Ak vám chýba zub možno si kladiete otázku “som vhodný kandidát na zubný implantát?”

Prvým krokom k určeniu, či ste vhodným kandidátom pre zubný implantát je naplánovať si konzultáciu so svojím implantológom. Táto návšteva bude zahŕňať preskúmanie vašej zubnej ale aj lekárskej histórie, rovnako ako aj vyšetrenie Vašich zubov a ústnej dutiny. Vyšetrenie pacientov, ktorí majú záujem o zubné implantáty vyžaduje aj röntgenové snímky zubov a čeľuste, niektorí implantológovia Vám naplánujú aj CT, ktoré im pomôže ďalej skúmať čeľusť.

Na čo bude prihliadať Váš zubný lekár počas tohto vyšetrenia?

Hlavným faktorom, ktorý určuje, či spĺňate podmienky na zubné implantáty je stav vašej čeľustnej kosti. Implantát sa vlastne zaskrutkuje do kosti čeľuste, aby bolo možné poskytnúť kotvu pre umelý zub. Preto musí byť  čeľusť dostatočne pevná  na ukotvenie implantátu do kosti. To často znamená, že mladí pacienti nie sú vhodnými kandidátmi na zubné implantáty, pretože ich čeľustná  kosť je v procese vývoja. Mnoho dospelých tiež nemá dostatok kosti v tejto oblasti k dispozícii. Ak je to váš prípad, môžete byť stále kandidátom na zubné implantáty. V tom prípade je potrebná kostná augmentácia-dostavba kosti. X-ray a CT môže pomôcť lekárovi zistiť, či ste vhodným kandidátom na zubné implantáty a v akom stave je vaša čeľusť.

Vhodný kandidáti by nemali mať žiadne neliečené zubné kazy, alebo iné ochorenia parodontu.Všetky prípadné ochorenia by mali byť vyliečené a opravené pred implantáciou.

Nielen dobré orálne zdravie ale aj celkové fyzické zdravie je potrebné na úspešnosť implantovania. Kým dospelí všetkých vekových kategórií môžu získať zubné implantáty, neodporúča sa tehotným ženám, ľuďom ktorí užívajú stereoidy, onkologickým pacientom ktorí podstupujú chemoterapiu alebo rádiačnú liečbu. Pacienti, ktorí užívajú lieky, ktoré oslabujú imunitný systém. Ostatné zdravotné problémy, ktoré môžu brániť pacientovi získať zubné implantáty sú kostné a krvné poruchy, rakovina kostnej drene, poruchy prištítnych teliesok alebo neliečená cukrovka.

Ak máte nejaké nejasnosti opýtajte sa svojho lekára, alebo implantológa.

Všeobecne platí, že väčšina ľudí s dobrým zdravotným stavom, alebo s ochoreniami ktoré majú pod kontrolou sú vhodnými kandidátmi pre náhradu strateného zubu implantátom.

Leave a Comment