Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Som vhodný kandidát na zubný implantát?

Myslíte si, že nie ste vohodný kandidát na zubné implantáty?

My sa pokúsime spraviť maximum aby sme Vám pomohli.

Náhrada zubov zubnými implantátmi sa dá rôzne modifikovať, a tak vieme pomôcť viacerým pacientom s rôznou hustotou kosti.

Vieme pomôcť pacientom, ktorých trápi :

  • nedostatok kosti na zubné implantáty
  • stratili väčšinu alebo dokonca všetky svoje vlastné zuby
  • trpia ochorením ďasien / parodontitídou
  • už prešli rozsiahlymi zubárskymi prácami ako sú mostíky a korunky, ktoré je treba vemyniť

Na zubnej klinike Implant Clinic sa zameriavame výhradne na fixné rekonštrukcie celého alebo čiastočného zuboradia pomocou zubných implantátov.

Toto je naša špecializácia

Neponúkame všeobecné stomatologické služby (napr. prehliadky, výplne, ošetrenie koreňových kanálikov, jednotlivé ošetrenia zubov atď.).

Zameriavame sa výlučne na premeny plného úsmevu; to je všetko, čo robíme! Celý deň, každý deň!

Ako zistíte či ste vhodný kandidát ? Požiadajte o bezplatnú konzultáciu cez formulár, poprípade nás kontaktujte telefonicky +421 949 007 179

We’ll take a 3D CT scan that will enable us to fully diagnose your issues, including bone levels, leading to a proposed treatment plan.

Čo obsahuje Vaša bezplatná vstupná konzultácia ?

Náš implantológ MUDr. Marek Salka, vám odpovie na akékoľvek otázky ohľadom zubného ošetrenia, tak aby ste tomu porozumeli a vedeli sa správne rozhodnúť.

Ďalej máme na klinike koordinátorov ošetrenia, a tak plánovanie ošetrenie ako aj o celom procese, o našich bezbolestných metódach, procese hojenia, odtieňoch finálnych koruniek, časoch ošetrenia a možnostiach platby.

Ak cestujete z ďaleka, aby ste nás navštívili, dajte nám vedieť, keď zadáte svoj dopyt, aby sme vám mohli pomôcť zabezpečiť miestne ubytovanie.

Prvá návšteva bude zahŕňať preskúmanie vašej zubnej ale aj lekárskej histórie, rovnako ako aj vyšetrenie Vašich zubov a ústnej dutiny. Vyšetrenie pacientov, ktorí majú záujem o zubné implantáty vyžaduje aj röntgenové snímky zubov a čeľuste, niektorí implantológovia Vám naplánujú aj CT, ktoré im pomôže ďalej skúmať čeľusť.

Na čo bude prihliadať Váš zubný lekár počas tohto vyšetrenia?

Hlavným faktorom, ktorý určuje, či spĺňate podmienky na zubné implantáty je stav vašej čeľustnej kosti. Implantát sa vlastne zaskrutkuje do kosti čeľuste, aby bolo možné poskytnúť kotvu pre umelý zub. Preto musí byť  čeľusť dostatočne pevná  na ukotvenie implantátu do kosti. To často znamená, že mladí pacienti nie sú vhodnými kandidátmi na zubné implantáty, pretože ich čeľustná  kosť je v procese vývoja. Mnoho dospelých tiež nemá dostatok kosti v tejto oblasti k dispozícii. Ak je to váš prípad, môžete byť stále kandidátom na zubné implantáty. V tom prípade je potrebná kostná augmentácia-dostavba kosti. X-ray a CT môže pomôcť lekárovi zistiť, či ste vhodným kandidátom na zubné implantáty a v akom stave je vaša čeľusť.

Vhodný kandidáti by nemali mať žiadne neliečené zubné kazy, alebo iné ochorenia parodontu.Všetky prípadné ochorenia by mali byť vyliečené a opravené pred implantáciou.

Nielen dobré orálne zdravie ale aj celkové fyzické zdravie je potrebné na úspešnosť implantovania. Kým dospelí všetkých vekových kategórií môžu získať zubné implantáty, neodporúča sa tehotným ženám, ľuďom ktorí užívajú stereoidy, onkologickým pacientom ktorí podstupujú chemoterapiu alebo rádiačnú liečbu. Pacienti, ktorí užívajú lieky, ktoré oslabujú imunitný systém. Ostatné zdravotné problémy, ktoré môžu brániť pacientovi získať zubné implantáty sú kostné a krvné poruchy, rakovina kostnej drene, poruchy prištítnych teliesok alebo neliečená cukrovka.

Ak máte nejaké nejasnosti opýtajte sa svojho lekára, alebo implantológa.

Všeobecne platí, že väčšina ľudí s dobrým zdravotným stavom, alebo s ochoreniami ktoré majú pod kontrolou sú vhodnými kandidátmi pre náhradu strateného zubu implantátom.

Leave a Comment