Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Môže fajčenie ohroziť úspešnosť ošetrenia s použitím implantátu?

Môže fajčenie ohroziť zubný implantát? Je to veľmi dôležitá otázka, ktorú si kladie snáď každý kandidát, ktorý je fajčiar a má záujem o ošetrenie pomocou zubného implantátu. Ak naozaj chceme aby sme nemali komplikácie po zavedení implantátu bolo by dobre vzdať sa cigariet, aby implantácia bola čo najúspešnejšia. Avšak aj napriek tomu implantácia je úspešná vo vysokom počte pacientov, ktorí fajčia.

No-Tobacco

Medzi najčastejšie komplikácie po implantácii  je nezrastenie sa implantátu s kosťou čo často vedie k zlyhaniu implantátu. Táto komplikácia sa môže zhoršiť, ak je osoba, ktorá podstupuje  implantáciu fajčiar. Zubné implantáty potrebujú kyslík na to aby sa zahojili. Pokiaľ nie je dobrý prietok krvi do tkanív a kostí implantát nezostane v správnom mieste. Nezabudnite, že nikotín v tabaku  má negatívny vplyv na krvný obeh, ktorý umožňuje hojenie kosti po implantácii. To je dôvod, prečo sú fajčiari náchylnejší na komplikácie po implantovaní, vrátane periimplantitídy, ktorá spôsobuje zápal tkanív v okolí implantátu.

Riziko úbytku kostnej hmoty po implantácii je vyššie u fajčiarov ako u ľudí, ktorí nefajčia. Periodontálne ochorenia, alebo zápal ďasien, je bežnejší u fajčiarov, pretože sa zistilo, že tabak patrí medzi hlavné faktory, ktoré zapríčiňujú tieto ochorenia. Implantológ Vás upozorní, aby ste po implantácii nefajčili  inak sa môže stať, že implantát zlyhá. Navyše fajčenie znižuje účinok antibiotík, ktoré by sa mali užívať po implantácii. Rany sú v procese hojenia a nemali by prísť do styku s dymom mohlo by sa stať, že implantát stratí pevnosť. Fajčiari sú tiež vystavení zvýšenému riziku vzniku rakoviny ústnej dutiny a iných závažných porúch zubov a ďasien.

Leave a Comment