Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Ako by som si mal čistiť zubný implantát?

Ako by som si mal čistiť zubný implantát? Vaše zubné implantáty sú zázrakom v medicíne, ale dlhodobá životnosť  implantátov závisí od Vašej ústnej hygieny a starostlivosti o implantáty. Pravidelné čistenie zubných  implantátov zabráni vzniku zápalov. Správna hygiena a pravidelné prehliadky môžu výrazne prispieť k dlhodobej životnosti Vášho zubného implantátu.

implanthomecareclean

Najdôležitejšie je čistenie abutmentov ráno a večer pred spaním. Počas spánku sa tok slín spomalí a preto je vtedy prirodzený akt čistenia neefektívny. Vtedy sa bakteriálny plak hromadí. Miesta v okolí implantátov si vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Ak máte jeden implantát, postačí bežné čistenie a zubná niť. Ak máte implantovú protézu, fixný alebo vyberateľný mostík proces čistenia bude viac zložitý. Okrem klasickej kefke by ste mali použiť aj rôzne medzizubné kefky, ktoré dôkladne vyčistia priestory medzi ďasnami a zubnou náhradou. Aj pri dôkladnom vyčistení je potrebné použiť zubnú niť. Priestor okolo zubného implantátu a pod mostíkom sa  najlepšie vyčistí špeciálnou zubnou niťou so superfloss vláknom. Má spevnené koncové časti a ako ju používať Vám ukáže odborník.

Aké pomôcky treba používať pri čistení zubných implantátov?

ustnaVoda1

Ďalším krokom čistenia je antibakteriálna ústna voda s obsahom chlorhexidínu. Pravidelné používanie takejto ústnej vody pomôže pri starostlivosti o zdravé ďasná. Výskumy ukázali že pri používaní ústnej vody s chlorhexidínom niekoľko krát denne sa výrazne zlepší zdravie mäkkého tkaniva v okolí zubných implantátov. Ak máte implantové zubné náhrady, alebo mostík kľúčovým miestom, ktoré musí byť dôkladne vyčistené je implantová nadstavba pod mostíkom alebo korunkou. Dobrou pomôckou môže byť zrkadlo aby ste videli či sú zuby vyčistené aj zo zadnej časti zubu.

Je Vašou zodpovednosťou, aby ste pravidelne navštevovali stomatológa a hygienika. Hygienik Vám ukáže rôzne metódy ako si máte čistiť zubné implantáty, alebo zubné náhrady.Váš stomatológ Vám odporučí kontroly, alebo hygienické vyšetrenie najmenej 4 krát v prvom roku po implantácii. Potom by ste mali navštevovať svojho hygienika každých  mesiacov a stomatológa 2 krát ročne.

Leave a Comment