Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Pocítim po tomto type ošetrenia bolesť?

Bolesť je častým problémom u pacientov, ktorí majú záujem o zubné implantáty. Akýkoľvek chirurgický zákrok so sebou prináša istú formu nepohodlia, prípadne bolesti. Pacienti však zvyčajne zistia, že bolesť po takomto type ošetrenia je minimálna. Veľa pacientov je až prekvapených, akú malú bolesť po implantovaní pociťujú. Toto platí najmä v prípadoch, keď  pacient nemal pred implantáciou svoje vlastné zuby. Pretože väzivo, ktoré obklopuje koreň zuba a fixuje ho v zubnom lôžku, obsahuje množstvo nervových zakončení a pokiaľ sa už v kosti nenachádza zub, nie je tu prítomné ani podporné väzivo, ktoré by mohlo byť zdrojom bolesti.

DentisAko to prebieha?

Zavádzanie zubných implantátov prebieha pod lokálnou alebo celkovou anestézou, takže pacient nepociťuje žiadnu bolesť. Väčšina pacientov potvrdila, že sa po implantácii cítili lepšie, ako očakávali. Oblasť čeľuste, do ktorej sa implantáty zavádzajú, je počas celého chirurgického zákroku znecitlivená, ak však máte obavy z určitého nepohodlia behom takéhoto ošetrenia, opýtajte sa svojho zubného lekára, aké sú možnosti upokojenia, ktoré Vám  pomôžu uvolniť sa, kým ste v zubárskom kresle. Po odznení anestézy možno očakávať  bolesť v oblasti, kde je implantát zavedený. Vyvŕtanie otvoru do čeľustnej kosti spôsobí určité nepohodlie asi na týždeň po zákroku. V závislosti na tom, kde je umiestnený implantát, sa táto bolesť môže rozšíriť na líca, bradu, alebo pod oči. Väčšina pacientov prirovnáva bolesť po implantácii k vytrhnutiu zubu, alebo k endodoncii-ošetreniu zubných kanálikov. Miera nepohodlia je u každého pacienta iná. Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu mať vplyv na množstvo bolesti po tomto type ošetrenia. Ak vaša operácia bola obzvlášť zložitá, alebo ak sa aplikovali kostné štepy, sínus chirurgia, alebo ďalšie doplnkové procedúry, je potrebné očakávať väčšiu bolesť.

Ako zmierniť bolesť po implantovaní?200069873-001

Zotavenie po implantácii závisí na mnohých faktoroch.U každého pacienta je proces obnovy  individuálny. Niektorí ľudia sa zotavia rýchlejšie než ostatní. Ak máte stále bolesti dva alebo tri týždne po zákroku, obráťte sa na svojho zubára/implantológa, pretože pretrvávajúca bolesť môže znamenať infekciu alebo iný problém s implantátom. Pokiaľ máte nejaké otázky o tom, či nežiaduce účinky, ktoré pozorujete sú normálne, obráťte sa na svojho zubára. Akákoľvek nepohodlná bolesť po ošetrení zubným implantátom môže byť kontrolovaná pomocou liekov proti bolesti.

2 thoughts on “Pocítim po tomto type ošetrenia bolesť?”

 1. Mne pred týždňom aplikovali 8 implantátov v hornej časti. Počas a po zákroku absolútne som necítil žiadnu bolesť okrem toho kde mi pichali injekcie tam to trošku pálilo.No po týždni cítim mierne bolesti hlavy a niekedy aj brnenie. Chcel by som akú kolvek informáciu.

  Reply
  • Dobrý deň, pán Ján,

   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Žiaľ, takto nadiaľku sa nevieme k problému vyjadriť. Odporúčame kontaktovať lekára, ktorý zákrok vykonával, prípadne Vás radi objednáme na osobnú konzultáciu s jedným z našich špecialistov.

   S pozdravom
   Implant Clinic

   Reply

Leave a Comment