Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Môže byť stratená kosť zrekonštruovaná?

Stratená kosť môže byť zrekonštruovaná. Túto obnovu stratenej kosti nazývame dostavba kosti. Je to proces, ktorý sa bežne vykonáva pred zavedením zubných implantátov u pacientov ktorí majú nedostatočne silnú kosť. Dlhodobá úspešnosť zubných implantátov je podmienená dostatočne silnou kosťou na mieste kde sa bude zavádzať zubný implantát.

Ako prebieha dostavba kosti?

Dostavba kosti je chirurgický zákrok, pri ktorom sa otvorí ďasno a kosť sa doplní špeciálnym augmentačným materiálom. Ten sa prekryje membránou, ktorá slúži na zabránenie prieniku nežiadúcich buniek z okolia. Toto ošetrenie sa nazýva aj augmentácia kosti. Úspešnosť dostavby kosti je veľmi vysoká. Pri dostavbe kosti sa nemusíme obávať neprijatia organizmom ako je to pri transplantácii orgánov. Cena a priebeh sa dá určiť až po dôkladnom vyšetrení pri osobnej konzultácií.

Ako predchádzať úbytku kosti?

Po strate zubu je dôležité nahradiť ho zubným implantátom. Ten slúži ako koreň zuba. Stimuluje ju a zabraňuje mäkkému tkanivu aby prerástlo cez miesto kde má byť zubná korunka. V neposlednom rade správna starostlivosť o naše zuby je tou najlepšou prevenciou straty zubov a tým pádom aj straty kosti. Pravidelné prehliadky zubného lekára a hygienika musia byť samozrejmosťou. Strata zubov je primárnym výsledkom periodontálnych onemocnení, zubných kazov a úrazov. Zubný kaz je endemická a hlavná príčina straty zubov v západnej civilizácii.

29 thoughts on “Môže byť stratená kosť zrekonštruovaná?”

 1. Dobrý deň,

  Mam len trochu ústupenu kosť medzi 6 a7 dole, zub sa ešte nekyve, ale vadí mi to z dôvodu, že sa mi tam vždy dostava jedlo. Je pls možné takto ústupenu kosť “dobudovať”?
  Ďakujem veľmi pekne

  Reply
  • Dobrý deň, pani Mira

   Ďakujeme, že ste nás kontaktovali ohľadom dostavby kosti.
   Kontaktovali sme Vás emailom.

   S pozdravom
   Implant Clinic tím

   Reply
 2. Dobrý deň,som necelé dva mesiace po augmentácii kosti.Po vybratí stehov mi po čase začalo vytláčať malé krištáliky z miesta augmentacie.Tento týždeň som bol u zubára a ten mi odporučil ešte počkať – čaká ma opakovaná implantácia neprijateho implantatu.V tomto mieste mi bola robená resekcia koreňa a súčasne aj augmentácia.Môže sa jednať o neprijatie umelej kosti? Ďakujem za odpoveď

  Reply
 3. Dobrý deň
  Chcela by som sa informovať o cenovej ponuke keď je potrebné doplnenie kosti a potrebné je spraviť 8zubov na koľko teraz mam mostík 6zubov vpredu mi chýba. A nasadeny ho mam na dvoch svojich a tam mam obrúsené zuby čiže 8zubov potrebujem.
  Ďakujem za odpoveď
  Vozárová

  Reply
  • Dobrý deň, pani Jana

   Ďakujeme, že ste sa rozhodli kontaktovať Smile Clinic ohľadom zubných implantátov. Vážime si Váš záujem.

   Aby sme Vám mohli podať presnejšie informácie o cene zákrokov a o Vašom pláne ošetrenia, prosím, použite odkaz nižšie na naplánovanie 5 -10 min. hovoru s jedným členom z našeho tímu SMile clinic.

   https://smileclinic.as.me/local-quick-call

   Následne Vám budeme môcť poslať personalizovanú odpoveď emailom a naplánovať ďalší hovor v prípade akýchkoľvek otázok z Vašej strany.

   S pozdravom,

   Andrea

   Reply
 4. Dobrý deň,
  mám paradentózu, v dôsledku čoho som prišla o zuby komplet.
  Momentálne mám snímateľnú hornú aj dolnú protézu.
  Kosť mi ubudla a veľmi by som si priala pevnú náhradu ale kôli úbytku kosti určite aj dostavbu augmentáciu hornej aj dolnej kosti.
  Ak je to možné poprosím o cenuvú kalkuláciu a časový postup pri riešení . Ďakujem Vám Stana

  Reply
  • Samozrejme, už by mala byť vo vašej e-mailovej schránke.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   Reply
 5. Dobrý večer.Prosím Vás chcela by som sa informovať ,moje vrchné zuby tvorí 6 zubov,teda smerom od očného po další očný ,su kovovokeramické korunky.Kedže sa mi urobili štrbiny od dasien,dúfam že sa budu dať vymenit za nové korunky.doteraz som zubnú náhradu nezniesla ani čiastočnú .Bude možné u Vás zaviesť po stranách 2 implantáty ako mostík s tretím zubom?Ak bude potrebné aj doplniť kosť?

  Reply
  • Dobrý deň, pani Anna,

   ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Kontaktovali sme Vás e-mailom.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   Reply
 6. Dobry den. Chcem sa informovat o zobny implantat nakolko bol zub vytrhnuty a nasledne sa ukazalo, ze mam malo kosti je mozne zaviest imlantat aj ked je malo kosti bez dostavby? Pripadne cennik dostavby a implantatu

  Reply
  • Dobrý deň, pán Tomáš,

   ďakujeme za zanechanie komentáru. Pokiaľ došlo k úbytku kosti tak predpokladám, že dostavba kosti bude nutná. Viac informácií o dostavbe ako aj o implantátoch som Vám zaslala eô-mailom. V prípade otázok sme Vám k dispozícii.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   Reply
 7. Dobrý deň!
  Chcela by som sa informovať, mám jeden implantát, ktorý sa mi kýve, je možné realizovať augumentáciu kosti pri už zavedenom implantáte? vopred ďakujem za odpoveď

  Reply
  • Dobrý deň,

   Ďakujeme vám že ste nás kontaktovali
   Pravdepodobne to nebude možné. Odporúčame konzultáciu na našej klinike s implantológom

   S pozdravom Implan Clinic tím

   Reply
 8. Dobrý deň.Mám záujem o dostavbu kosti.
  Mám paradentózu a tak by ma zaujímalo či sa časom nejako dostavaná kosť pod vplyvom paradentózy neuvoľní ..
  salmer..

  Reply
  • Dobrý deň Ľubica,

   Ďakujeme vám za váš komentár.

   Po odstránení parodontitídy dostavaná kosť už nebude ubúdať.

   Ak by ste mali záujem o konzultáciu dajte nám vedieť.

   S pozdravom Implantclinic

   Reply
 9. Dobrý deň chcela by som sa informovať, mám 36 rokov a momentálne som v takej situácii, že mi tak ustúpila kosť, že sa mi zdvihlo ďasno a trčia mi z ďasna zuby a niektoré mám úplne obnažené. Mám to celoplošne na horných aj na dolných zuboch. Som pod dohľadom parodontológa. Jeho stanovisko je také, že je to endogénneho pôvodu. Začína mi to vadiť pri rozprávaní. Je možné nejako operačne dobudovať kosť a pritiahnuť ďasno k zubom? Išlo by hlavne o predné zuby… Ďakujem za info.

  Reply
  • Dobrý deň Petra,

   Ďakujeme vám za komentár.
   Je potrebná osobná konzultácia na klinike na určenie či by bol taký zákrok u vás možný.
   Mali by ste záujem o termín na našej klinike v Piešťanoch alebo v Bratislave?

   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 10. Dobrý deň,
  ja som po odstránení implantátov, ktoré sa v dôsledku paradentózy uvolnili. Po desiatich rokoch od prvotnej operácie mi ich na klinike vo Zvolene operačne odstránili. Dnes som už sedem rokov po ich odstránení. Hneď po operácii ma pán doktor poriešil vyberateľnou náhradou. Okostnica sa však počas tohto obdobia akokeby vytratila – zúžila, čo smozrejme zmenilo i výzor mojej tváre. To je dôvodom, že sa zaoberám myšlienkou dostavby – augmentácie kosti. Problém mám akurát v tom, že bývam v Michalovciach, čiže na opačnom konci všetkých stomatologických kliník, v ktorých sa uvedený zákrok realizuje. Prosím o radu, či je možné zákrok absolvovať niekde bližšie. Ak áno, tak kde sa najbližšia klinika nachádza.
  Ďakujem

  Iva

  Reply
  • Dobrý deň,

   Ďakujeme vám za váš komentár.

   Naša klinika má pobočky v Bratislave a v Piešťanoch.

   Je potrebná osobná návšteva na klinike na vypracovanie plánu ošetrenia a cenovú kalkuláciu.

   Mali by ste záujem o termín?
   S pozdravom Smile Clinic tím

   Reply
 11. Dobry den,

  Bola mi urobena augmentacia kosti mojou vlastnou kostou, bohuzial sa to kvoli infekcii nepodarilo. Dalsim krokom bude augmentacia kosti augmentacnym materialom.

  Moj sucasny chirurg mi navrhol aby sme urobili augmentaciu aj zavedenie implantatov pocas jedneho sedenia. Aky je vas nazor? Nie je to nebezlecne?

  Reply
  • Dobrý deň Bea,

   Ďakujeme vám za váš komentár.

   U niektorých pacientov je možné urobiť dostavbu kosti a zavedenie zubných implantátov počas jedného sedenia.

   S pozdravom Impalntclinic tím

   Reply
  • Dobry večer chcem sa informovat o doplneni chybajucej kosti mam implantat uz 15 rokov a uz sa mi hybu aj dolne aj horne lekar mi povedal ze mi vie dat uz len vyberatelnu nahradu chcem sa spytat ci sa da u Vás objednat a nasledne poradit ci sa da urobit umela kost a nasledne cely chrup dolny aj horny dakujem jozef

   Reply
   • Dobrý deň, pán Jozef,

    ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Pre bližšie vyjadrenie sa k Vašej situácii je potrebné, aby ste sa prišli na osobnú konzultáciu s lekárom.
    V prípade záujmu Vás radi objednáme.

    S pozdravom
    Petra – Implant clinic

    Reply
 12. Dobrý deň.
  Lekár mi identifikoval úbytok kosti ale zápal ďasien nie. Zuby zatiaľ mám.
  Je možná dostavba kosti na spevnenie chrupu?

  Reply
  • Dobrý deň,

   Ďakujeme vám za váš komentár.

   Na našej klinike je možnosť dostavby kosti.

   Cenu by určil lekár pri konzultácii.

   S pozdravom Smile Cliniv tím

   Reply
  • Dobrý deň Zolo,

   Ďakujeme vám za komentár.
   Dostavba kosti je možná aj na našej klinike. Cena sa určuje podľa rozsahu úbytku kosti. Zvyčajne sa pohybuje od 400 – 800 Eur.
   Ak by ste mali záujem o bezplatnú konzultáciu na našej klinike radi vás objednáme.
   S pozdravom
   Implant Clinic tím

   Reply

Leave a Comment