Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Čo je to periimplantitída?

technologie

Periimplantitída ohrozuje hlavne pacientov so zlou ústnou hygienou, cukrovkou, fajčiarov. Periimplantitída môže spôsobiť úbytok kosti a ďasien a ak sa nelieči dochádza k oslabeniu kosti. Kosť potom nieje dostatočne silná aby držala implantát a dochádza k vylúčeniu implantátu.

Zubné implantáty majú veľmi vysokú úspešnosť, existuje ale možnosť zlyhania implantátov. Dôvodov môže byť viac:

 • Neschopnosť zubného implantátu integrácie do kosti
 • zlá ústna hygiena u pacienta
 • neprijatie implantátu telom
 • úraz
 • periimplantitída

Ako sa diagnostikuje periimplantitída?

Zubný lekár diagnostikuje toto ochorenie pomocou röntgenu a prístroja na určenie úrovne kosti v okolí implantátu. Ak  sa zistí, že miera úbytku kostnej hmoty v okolí implantátu je vysoká, znamená to, že toto ochorenie je v pokročilom štádiu. Je normálne vidieť mierny úbytok kosti po 1 až 2 rokoch po zavedení  zubných implantátov. Nemal by však byť väčší ako 1 – 1,5 mm v prvom roku a nie viac ako 0,2 mm v každom nasledujúcom roku. Ako už bolo uvedené skôr, ak sa periimplantitída nelieči a nediagnostikuje včas povedie to k úplnému zlyhaniu zubného implantátu.

brush & teethAko sa vyhnúť periimplantitíde?

Pacienti so zubnými implantátmi musia dodržiavať  pokyny svojho implantológa. To znamená pravidelne navštevovať svojho zubného lekára a hygienika. Na prehliadke Vám vyhotovia snímok aby sa zistilo čí Vaše zubné implantáty a okolité tkanivo sú v poriadku. Hygienik Vám pravidelne profesionálne vyčistí zubné implantáty a Vaše prirodzené zuby. Ukáže Vám ako si máte čistiť chrup a aké pomôcky používať. Zubné implantáty vyžadujú špeciálne kefky a nite. Pravidelným a správnym čistením predídete ochoreniam paradontu a periimplantitíde.

2 thoughts on “Čo je to periimplantitída?”

  • Dobrý deň, pani Iveta

   Ďakujeme, že ste sa rozhodli kontaktovať Smile Clinic ohľadom cenníka. Vážime si Váš záujem.

   Aby sme Vám mohli podať presnejšie informácie o cene zákrokov a o Vašom pláne ošetrenia, prosím, použite odkaz nižšie na naplánovanie 5 -10 min. hovoru s jedným členom z našeho tímu SMile clinic.

   https://smileclinic.as.me/local-quick-call

   Následne Vám budeme môcť poslať personalizovanú odpoveď emailom a naplánovať ďalší hovor v prípade akýchkoľvek otázok z Vašej strany.

   S pozdravom,

   Andrea

   Reply

Leave a Comment