Moderná zubná klinika

Moderná zubná klinika s výborným personálom, ktorí používa tie najnovšie materiály a výsledok je ohromujúci.

Takto sa o Implant Clinic vyjadrila naša pacientka Gloria. Bola veľmi spokojná s výsledkom a s prácou celého tímu. Objednala sa na konzultáciu k MUDr. Salkovi. Mala záujem o náhradu zubov pomocou zubných implantátov a celokeramických koruniek. Po konzultácii sa vypracoval plán ošetrenia.

vrchná čeľusť:     3 zubné implantáty, sinus lift, 8 zirkónových koruniek, 1 endodoncia –  ošetrenie koreňových kanálikov

spodná čeľusť:     6 zubných implantátov, 12 členný fixný keramický mostík

Najprv sa pacientka rozhodla pre ošetrenie spodnej čeľuste, kde bolo potrebných 6 zubných implantátov. Po implantácii bol pacientke nasadený dočasný, titánom vystužený mostík. Ten slúži ako dočasná zubná náhrada počas doby hojenia.

gloria aldridge

Náhrada zubov pomocou zubných implantátov sa stáva veľmi populárnou voľbou u pacientov, ktorí prišli o zuby z rôznych dôvodov. Či ste prišli o zuby v dôsledku úrazu, alebo zanedbania pravidelných návštev zubného lekára a nesprávnej hygieny. Zubné implantáty sú najvhodnejšou voľbou pri náhrade chýbajúceho zuba, časti chrupu, alebo celého zuboradia.

Chrup ktorý z hľadiska dlhodobej prognózy už nie je možné ponechať sa extrahuje. Zvyčajne hneď po extrakcii sa zavedú implantáty. Implantácia prebieha v lokálnej anestéze. V Implantclinic ponúkame pacientom ošetrenie aj v celkovej narkóze. Zvyčajne pacienti na druhý deň po implantácii môžu pokračovať v bežnom živote, je ale dôležité po implantácii konzumovať mäkkú alebo tekutú stravu, aby sa nezaťažovali zavedené implantáty.

DSC_0293 (1)
Implantový mostík a keramické korunky

Hojenie zubných implantátov trvá zvyčajne 8 – 12 týždňov. Počas hojenia pacientovi odporúčame konzumovať mäkkú stravu, aby sa nezaťažovali implantáty. Okrem toho je dôležité dodržiavať precíznu ústnu hygienu.

V prípade našej pacientky Glorie sa okrem implantátov naplánovalo aj 8 celokeramických koruniek do vrchnej čeľuste. Zubné korunky sa nasádzajú na prirodzené zuby, ktoré majú nejaké estetické nedostatky, alebo sú devitálne – odumreli z dôvodu poškodenia zubným kazom, alebo iného ochorenia paradontu.

Po zahojení zubných implantátov, ktoré trvalo tri mesiace sa pacientka vrátila na kliniku a začalo sa s vrchnou čeľusťou. Pacientke bola urobená endodoncia – ošetrenie koreňového kanálika. Zuby sa obrúsili do požadovaného tvaru a pripravili sa na nasadenie koruniek. Nasledovalo odobratie odtlačkov zubných implantátov a obrúsených zubov. Výroba zubných  koruniek v zubnom laboratóriu trvala tri týždne. Posledná návšteva pacientky na klinike bola na nasadenie trvalých koruniek. Ponúkame Vám fotografie pacientky po ukončení ošetrenia a snímky pred a po ošetrení.

Alldridge_Gloria_17042013_084111 (1)
Snímok pred ošetrením
Alldridge_Gloria_12062014_132827
Snímok po ošetrení

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *