Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Implantátmi podporovaný zubný mostík

Zvažujete možnosť náhrady zubov pomocou zubného mostíka? Rozhodujete sa či klasický mostík alebo implantátmi podporovaný mostík?

Aké výhody nám tieto náhrady zubov prinášajú a aký je medzi nimi rozdiel sa dozviete z následujúcich riadkov.

Non-urgent advice: Klasický fixný zubný mostík

– náhrada jedného a viacerých chýbajúcich zubov

– fixne nasadená na dvoch alebo viacerých vlastných zuboch

– môžu sa použiť rôzne typy koruniek (Cerec, Emax, Zirkon, kovokeramika)

Non-urgent advice: Implantátmi podporovaný zubný mostík

– náhrada troch a viacerých zubov vedľa seba

– ako piliere mostíku slúžia zubné implantáty

Implantátmi podporovaný zubný mostík je podobný klasickému mostíku avšak zásadný rozdiel je v tom, že tento mostík je uchytený na zubných implantátoch a tým poskytuje silné, stabilné a trvácne riešenie pri náhrade chýbajúcich zubov. Klasický zubný mostík sa upevňuje na naše prirodzené zuby, ktoré sa musia obrúsiť. Obrusovanie zubov považujeme za nevýhodu, pretože často krát sa obrusujú zdravé zuby. V Implantclinic sa snažíme uchovať zdravé zuby neporušené.

Zubný mostík podporovaný zubnými implantátmi odporúčame pacientom ktorým chýbajú tri a viac zubov vedľa seba. V prípade ak Vám chýbajú viac ako tri zuby vedľa seba, počet zubných implantátov potrebných na mostík potom určuje lekár pri konzultácii. Zvažuje sa stav a tvar čeľustnej kosti pacienta. Veľkou výhodou tohto typu mostíka je aj fakt, že zubné implantáty napomáhajú pri zachovaní celistvosti čeľustnej kosti.

V Implantclinic ponúkame na zubné implantáty doživotnú záruku.

Ako príklad si pozrite fotografie a snímky pacientky pred a po ošetrení v Implantclinic. Vo vrchnej čeľusti jej chýbalo 6 zubov. MUDr. Salka zaviedol do čeľuste 4 zubné implantáty na ktoré sa nasadil 6 – členný zubný mostík. Zuby číslo 24 a 14 sa esteticky upravili keramickými korunkami.

Páči sa Vám konečný výsledok našej práce?

Leave a Comment