Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Aké sú výhody ktoré prináša náhrada chýbajúceho zubu implantátom?

Aké sú výhody zubných implantátov? Existuje mnoho faktorov, vďaka ktorým sú zubné implantáty výhodnejšie ako snímateľné zubné náhrady, alebo mostíky.

1) Zubné implantáty zabraňujú vstrebávaniu okolitej kosti:

Integrita čeľustnej kosti je udržiavaná prostredníctvom jej správnej a neustálej stimulácie  koreňmi zubov. Preto dochádza v miestach, kde prišlo k strate zubov, k postupnému úbytku kosti. Resorpciou kosti strácajú mäkké tkanivá oporu, čím môže Vaša tvár nadobudúť starší vzhľad. Umiestnením zubných implantátov do čeľustnej kosti predchádzame tomuto procesu, pretože podobne ako vlastné zuby, prenášajú žuvacie sily na okolitú kosť, čím ju stimulujú a tým predchádzajú úbytku kosti.

2) Pri zavádzaní zubných implantátov nie je sú potrebné úpravy na susedných zuboch:

Pokiaľ sa rozhodneme pre náhradu jedného, alebo viacerých zubov mostíkom, je potrebné obrúsenie okolitých, častokrát zdravých zubov, aby sme tak vytvorili priestor pre budúce korunky. V niektorých prípadoch, najmä pri nesprávnom sklone susedných zubov, môže prísť k otvoreniu zubnej drene, čo vyžaduje následné endodontické ošetenie. Zubné implantáty sú zavádzané do kosti nezávisle od okolitých zubov, čo nám umožňuje zachovanie ich integrity.

3) Zubné implantáty sú celoživotnou investíciou:

Pokiaľ je implantát správne umiestnený a udržiavaný, vydrží Vám aj po celý život. Korunky, mostíky a iné zubné náhrady majú iba priemernú životnosť, od 5 až 10 rokov. Preto sú zubné implantáty nákladovo efektívnou možnosťou náhrady chýbajúcich zubov.

4) Zubné implantáty pôsobia veľmi prirodzene:

Zubné implantáty fungujú rovnako, ako vaše vlastné zuby. Po ich bezpečnej integrácii v kosti neexistujú žiadne obmedzenia na druhy  potravín, ktoré môžete konzumovať. Mnohí pacienti zisťujú, že môžu opäť jesť to, čo mohli jesť len so svojimi vlastými zubami. Pri fixných náhradách, ktoré sú nesené implantátmi, odpadáva problém s artikuláciou, ktorý sa často vyskytyje pri snímateľných náhradách.

5) Zubné implantáty Vám môžu prinavrátiť vnútorný “facelift”:

Zubné implantáty svojou prítomnosťou obnovujú zdravie a hustotu čeľustnej kosti , čím zabezpečujú dostatočnú oporu pre mäkké tkanivá tváre. Pacienti začnú znovu správne používať svoje mimické a žuvacie svaly, čím príde častokrát k viditeľnému spevneniu kontúr, ktoré dodávajú tvári mladistvý vzhľad.

8 thoughts on “Aké sú výhody ktoré prináša náhrada chýbajúceho zubu implantátom?”

 1. Dobrý deň, mám 13 ročného syna, ktorý má ešte mliečne zuby. Hovorím si že má aspoň tie, čo je horšie, pri rtg čelistí mu zistili, že nemá vôbec korene pre 16 slovom “šestnásť” zubov. Viete mi poradiť čo sa dá stým robiť, lebo ako som počul, nie je to vôbec lacná záležitosť a vraj žiadna zdravotná poisťovňa toto liečenie neprepláca

  Reply
  • Dobrý deň, pán Pavol,

   ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Problém, ktorý u syna opisujete, je odborne nazývaný anodoncia – vrodená absencia všetkých alebo niektorých trvalých zubov.
   Jediným spoľahlivým riešením, ako chýbajúce zuby nahradiť, sú zubné implantáty v kombinácii s implantátovými mostíkmi.
   Implantovať je však možné až po dokončení rastu, teda od 18. roku života.

   Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť.

   Želáme pekný deň
   Petra – Implant Clinic

   Reply
 2. Dobrý deň, pred rokom mi pre opakovane sa tvoriacu fistulu na koreni zuba, po tiež opakovanej resekcii a vyčirtení fistuly, bol zub nakoniec extrahovaný. Na jeho miesto mi bol doporučený implantát. O kontrolách po implantácii som nebola poučená a pri poslednej návšteve u stomatológa som pre zvláštne pocity v oblasti okolo implantátu poprosila o RTG implantovaného zuba. Ošetrujúci lekár konštatoval, že ide o periimplantitídu. Je možné ju preliečiť na Vašej klinike?
  Ďakujem, s pozdravom Iveta.

  Reply
  • Dobrý deň, pani Iveta.
   Pred ošetrením je potrebná osobná konzultácia s chirurgom pre posúdenie príčiny periimplantitídy.
   V prípade záujmu Vás radi objednáme.
   Kontaktujte nás, či už e-mailom alebo telefonicky.

   S pozdravom
   Petra – Implant Clinic

   Reply
 3. Dobry vecer. Museli mi vytiahnut 1 a 2. Ostatne zuby su zdrave, tak uvazujem o inplantatoch. Tiez mam korenovy defekt a tak by bolo potrebne vlozit korenovu vypln. Moja otazka je. Poradte mi prosim, ci po operacii kosti to bude naozaj mozne vlozit inplantat, alebo zvolit nostik. Ak by to bolo mozne, ako dlho cca budem musiet cakat k zaverecnej spokojnosti. A tiez pripadne konplikacie. Dakujem

  Reply
  • Dobrý deň Alena,

   Ďakujeme vám za váš komentár.
   Odpoveď sme vám zaslali na váš e-mail.
   S pozdravom Implantclinic tím

   Reply
 4. Prosim vas je mozne voperovat implant aj pocas dojcenia babatka?
  Nemoze voperovanie cudzieho telesa ovplyvnit chut a kvalitu mlieka?

  Reply
  • Dobrý deň,

   Ďakujeme vám za váš komentár.
   Odporúčame počkať s implantáciou po ukončení dojčenia. Titánový implantát neovplyvňuje chuť a kvalitu mlieka, ale pri ošetrení pomocou zubného implantátu je potrebné užívať antibiotiká a analgetiká, ktoré môžu ovplyvniť materské mlieko.
   S pozdravom
   Implant Clinic

   Reply

Leave a Comment