Zavolajte nám Rezervovať bezplatnú konzultáciu

Príliš starý na zubné implantáty?

Príliš starý na zubné implantáty?

Vôbec nie!

Dovoľte nám predstaviť vám nášho pacienta Michala. Má 77 rokov a na našej klinike podstúpil kompletnú rekonštrukciu chrupu. Takže nie je podstatný vek pacienta a určite nikdy nie je neskoro na to, aby sme si skvalitnili život. A kompletný chrup je jednou z najdôležitejších súčastí nášho života.

Zuby vedia zmeniť výzor človeka do veľkej miery a o mnoho dôležitejším faktom je schopnosť spracovať potravu a jesť všetko na čo máte chuť. Kompletný a estetický chrup vám umožní sa usmievať a žiť spoločenský život bez obmedzovania.

Michal sa objednal na konzultáciu v Implantclinic. Náš hlavný implantológ MUDr. Salka navrhol komplexnú rekonštrukciu chrupu hornej čeľusti a sánky. Konkrétne sa jednalo o zavedenie 7 zubných implantátov v hornej čeľusti a 6 zubných implantátov s sánke.

priebeh ošetrenia pána Michala:

  1. Pri prvej návšteve sa zaviedli zubné implantáty na ktoré sa nasadili fixne “okamžité mostíky” z titánovou konštrukciou pre maximálnu stabilitu a pevnosť. Sú to zatiaľ len provizórne mostíky ktoré pacientom nasádzame po dobu hojenia.

2. Po zahojení zubných implantátov sa pacient vrátil na kliniku na dokončenie ošetrenia. Bolo potrebné zhotovenie odtlačkov na základe ktorých sa v zubnom laboratóriu začalo pracovať na výrobe fixných mostíkov.

3. Posledným krokom bolo nasadenie hotových keramických mostíkov fixne na zubné implantáty. Takže už nič nebránilo Michalovi v tom aby si vychutnal jeho život naplno a hlavne s úsmevom na tvári.

Page last reviewed: 24 apríl 2020

Leave a Comment